Гледаност на телевизиите во Македонија

Кои од телевизиите највеќе ги следите? Може да изберете и повеќе од една

  • МТВ

    Гласови: 6 5,0%
  • А1

    Гласови: 99 82,5%
  • А2

    Гласови: 26 21,7%
  • СИТЕЛ

    Гласови: 38 31,7%
  • СИТЕЛ 3

    Гласови: 5 4,2%
  • КАНАЛ 5

    Гласови: 35 29,2%
  • КАНАЛ 5+

    Гласови: 8 6,7%
  • ТЕЛМА

    Гласови: 17 14,2%
  • АЛСАТ

    Гласови: 3 2,5%
  • АЛФА

    Гласови: 14 11,7%
  • СКАЈ НЕТ

    Гласови: 4 3,3%
  • НАША ТВ

    Гласови: 10 8,3%
  • JUNGLE TV

    Гласови: 6 5,0%
  • K-15

    Гласови: 26 21,7%

  • Вкупно гласачи
    120
Член од
30 август 2008
Мислења
83
Поени од реакции
7
Сител се подобрува каде - каде.
Гласав за неа да им дадам волја за работа хехехех
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Си гласав за Телма. Изборот на филмови им е добар, знаат да дадат нешто што не е прикажувано по милион пати на едни исти телевизии. На пример, А1 во 2 години дава 5 пати ист филм. Сериите во ударен термин им се добри (24, Изгубени, Вовед во анатомија...итн итн), ама ме нервираат оние глупавине во 9 сабајле или од 11 до 13 колку само да пополнат термин.

Сител и А1 веќе си земаат лични интереси и го користат медиумот за борба меѓу себе.
АЛСАТ не ни ја гледам, на Наша ТВ сум го фатил само Јанко навечер, а на Канал 5 немам видено нешто пак интересно:toe:.

МТВ 1 последно ја гледав кога го даваа Збогум на 20-тиот век и ми даде причина да останам 2 сати на тој канал.

А1 се подобри мислам од Сител во програма. Ама Телма е мојот избор, и плус - Бригада ја даваа на неа.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Сител и А1 се најдобри.
Ех ама се натажив кога ја видов МТВ како дреме прва на листата а никој не гласа за неа, и некој од жал гласал...грев
Абе колку и а сакам да глеам МТВ, кога ке видам филм плејуван на ВИДЕО, а не на ДВД се ежам, па сликата само нешто мрда горе долу, да инвестираат во техника малце и ќе ги гледам повеќе, ветувам :))))
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
А1 е најдобра телевизија во Македонија, тоа го докажува преку најновите рејтинзи
За А1 ми пречи што терминот од 11 негде сабајле до 16 часот им е само со репризи на серии, ништо друго нема во тие термини
По завршување на Операција триумф и Изгубени, мислам дека колку толку опадна гледаноста на А1
ТЕЛМА е најмизерна, најлоша телевизија со класична непроменета програма веќе цела деценија
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
А1 бог и сја ќе биде уште дооолго време
А2 ја држат рамо до рамо со А1
Сител со целата екс ју видеотека од Латас и компанија, партиски обоена од глава до пети, најглупиот избор на водители пропаѓа ли пропаѓа...
Канал 5 имаат добра палета на емисии во последно време

Другите слабо ги гледам

А да и Телма ќе ја заборавев, посебно емисијата со Елена Стојаноска:vozbud:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
186
Поени од реакции
3
Niedna necini se amaterizam. A za sodrizina isto nema nisto .niedna necini se amaterizam. A za sodrizina isto nema nisto .sam rts 1 i 2 i htr 1 i 2 gledam
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
А1 и А2 гледам зошто дават добри филмови,Сител исто така филмови и шпанско првенство,а Телма поради италјанското првенство..
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Телма, заради Бригада.
А1, заради англиско првенство.
А2, заради оние получасовните серии.
Сител, паѓа добар филм секоја недела.
Канал 5, заради Во Центар и Зевзекманија.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Мило ми е што секоја телевизија доби барем по некој глас. :smir:
Значи, сите постојат барем за некого.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Од македонскиве само А1 гледам и канал 5 само за Доктор Хаус. Се друго е на кабелска:wink:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
АлфаТВ изненадува делува доста зрело иако е една од поновите телевизии. Исто така импресионирам сум и од филмската програма на Канал 5 во последниов периот. Објективност од медиумите не барам, бидејќи нема да добијам во догледно време. И да. :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Се` поретко гледам ТВ во последно време, но цело време стои уклучен и на Канал 5. Втора на листата ми е Телма поради Италијанското првенство, а трета К-15 ако начекам пауза од спотовите.
Требаше и за МТВ да гласам ... ЛШ даваат тие де ...:vozbud:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Иако ретко гледам наши телевизии морам да споменам некои. Првин најстарата телевизија МТВ - не гледам ништо освен Лига на Шампиони. А1 имаат добар избор на серии и само тоа го гледам. Сител знаат да изненадат со некој филм а домача продукција им е плагијат и тоа лош. Телма гледам поради Сериа А и знаат да дадат нешто уметнички за разлика од другите и заради тоа си држат примат на на најголем подржувач на уметноста.

П.С. Ја заборави МТМ како најлоша телевизија воопшто. Што има на тој канал освен боливски сапуници?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom