Гласај: Бојкот на Охридскиот туризам: Сложно, да "неидаме"!

Чисто да се преброиме, колку луѓе се подготвени да го бојкотираат.


  • Вкупно гласачи
    247
Статус
Затворена за нови мислења.

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Океј, наредното глупо мислење кое е наводно он топик, исто така ќе го бришам.
Морам уште ова и нека остане за да ме прочита ОнТоп.
Не ти се спуштам на форумов на тоа ниво, но ќе се чуеме деновиве за истото што го напиша тука да ми го кажеш во лице.
Невоспитан еден.
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Претходно писав дека охриѓаните не трпат забелешки, и тоа го покажаат преку нивните дискусии....

...Мој предлог е за да се подобри туризамот во Охрид најпрво треба туризамот да им се одземе на охриѓаните, односно раководењето со туризамот и тоа од многу едноставна причина немаат врска како се раководи. Имаат златно езеро и тие тоа не знаат да го искористат, односно да направат пари од тоа и тоа на начин на кој сите ќе бидат задоволни....
И ние требит да се воздржиме од провоцирање, така беше?



Само да му се изнасмеам на "препаметниов" дечко дека неможам да се воздржам повеќе ... ветив повеќе не коментирам на темава, затоа де.

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::tapp:
Да беше од лева страна корун наместо Дивајн сигурно ќе имав проблеми...
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
...Мој предлог е за да се подобри туризамот во Охрид најпрво треба туризамот да им се одземе на охриѓаните, односно раководењето со туризамот и тоа од многу едноставна причина немаат врска како се раководи. Имаат златно езеро и тие тоа не знаат да го искористат, односно да направат пари од тоа и тоа на начин на кој сите ќе бидат задоволни....
Не е ништо Охридско тука, градоначалникот наш и тој од Струга со години се трудат државата да им ги даде Охрид и Струга под локална самоуправа, за повеќе да го средат.
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Охридскиот факултет за туризам еден од најкорумпираните факултети во МК
Знајш дека најкорумпираниот факултет држит диспензирани студии во Велес и Приштина, сега имаше соработка со факултет од Загреб, а минатата година јас лично ојдов Америка, исто ради соработка, сигурно не знајш ко и многу работи шо ги дискутираш овде, не само ти туку сите, зато шо никој не се палит на критики, туку на преувеличени и застарени аргументи...
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Се уште мислам дека OnTop е или создаден од некои од администраторите, колку да се рече еве охриѓани што прават, или пак не е баниран со истата цел. Ме интересира баш дали му кажале нешто од МВР.
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
5
Што нема да прочиташ. Башка проба некоја математика.. не си свесен дека за потсмев те земав јас и група математичари, ама се е тоа во ред.
Нека мојот пост биде избришан, али за ваква клевета јас да бев админ ти ќе си сурфаше на гоогле малце, за промена, знаеш.


Околу темата, гледам се подобруваат мислењата на охриѓани, што искрено ме радува. Ме радува кога можеме заено да допринесеме за подобар ОХРИД, гордост наша. Прво, да почнеме меѓу своите. Ако јас знам луѓе кои свесно прават неред во Охрид, прв ке бидам што ке ги осудам. Додека вие треба истото за локал-патриотите настроени негативно најчесто кон Скопјани (чисто заради бројност).
Можеме заедно, нема потреба од карање (македонското значење на зборот:)), посебно не во моменти кога шип..овај, албанциве ке го искористат нашето неединство.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Се уште мислам дека OnTop е или создаден од некои од администраторите, колку да се рече еве охриѓани што прават, или пак не е баниран со истата цел.
Почна и ти да забегуваш.

Нареден пат внимавај каква глупост ќе пишеш, на раб на толеранција си.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
40
Поени од реакции
3
Се уште мислам дека OnTop е или создаден од некои од администраторите, колку да се рече еве охриѓани што прават, или пак не е баниран со истата цел. Ме интересира баш дали му кажале нешто од МВР.


Не сум измислен лик... и јас постојам ( се осекам ко пијачка во преполно диско да нарачвам) .... А не ме банирале шо ради ваљда им треба ревносна будала за потпаљ на темите...лол лол...
али ок е,,,, ми се бендисвит но бан полиси...Ч)
Од полиција нишо не ми рекоа...лол ,олол.. шо би ми рекле???? На јавен форум давам мислење... Онај од кондово ке ве гранатираше и јавно на ТВ ви се заканвеше па ено го се шетат ко паун....лол...

А за божествената лепотица од вевчани или татеши... само да ти порачам да је Радован појео сардину јутрос....лол....
Госпожици од твоја провиниенција јас не дружам... или шо би рекол големиот Ice Cube : I'm aint pullin of with some bad bitches...
Така да ако имаш нешо да кажиш//(шо чисто сумљам) - кажи... а сељачки ти е начинот со омаловажување на друг да се фаворизираш себе или твојот град.... и Чао и Че се видиме во Оаза...лол.... или Ф1 - кој го имавте таму....чебиња,,,,лол

А за сите злобни lifeless пен френдој на форумов сакам да кажам дека доколку не јадам бан - јас ке сум на форумов долго пошо сум изненаден од некои постапки на некои овде - и ми се бендиса....
Поздрав... :toe:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Гледајте вечер на МТВ1 (Пирамида),5 дискусија беше нешто во врска со Грција и се префрлија зошто оделе граѓаните исто така го спомнаа и Охрид и Анета Наковска исто така раскажа дека кога била во Охрид како биле 'услужливи' граѓаните.


Исто така финта која ја научив ако одите во Охрид,ако не иде келнерот за да порачате само дигнете рака и викнете,Келнер сметка и да видите тогаш како иде и тогаш порачајте си :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Гледам нешто галамите, гледам нешто со ками мафтате, со кубури се расфрлате. Имам една дума, сакам да ми се симне с ума... навистина, муабетов ми е суров, и дојден преку... глава.

Две брда ниски, и две групи блиски... се надвикуваат од петни жили за своите мисли криви, ги извикуваат со сите сили. Пред бога се грешни, пред мене се смешни, едни за други си личнат на црешни, па сакаат да се јадат, сакаат да се глават да се мават и страват.

А јас им се смеам, сеир им фаќам зашто од дискусија немаат ни Д, а за долниот како и за горниот немаат почит бидејќи се плашат само од себе бидејќи велат, така требе. Епа немили мои, уживајте сега... од утре, на кое брдо и да сте, ќе пеете нова песна инспирирана од победата лесна...

Слава ви/им.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Виктор, јас не те разбрав.
На многу високо интелектуално ниво пишуваш :хомер:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Виктор, јас не те разбрав.
На многу високо интелектуално ниво пишуваш :хомер:
Некако во последно време пар луѓе ми ја тестираа интелигенцијата, па морам да се докажувам сега дека не за џабе сте ме стаиле за модератор на еден од интелигентните форуми. :pipi:

Сакав да кажам на кратко, дека и едните и другите одлепивте во темава.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Така кажи :)

Знам, забегавме. И онака е за 2009 бојкотот.

Најверојатно за наскоро ќе ставам катанче.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
lele ALTANI!! Ama ste se fatile za gusha, isto kako DUI i DPA vo parlamentot pred nekoe vreme, bashka sho e mnogu mnogu e, nemoze chovek da ve dochita...
Dakle, da ne odam off-topic, iskreno ne sum bil nikogash na odmor vo Ohrid ili barem ne go rachunam kako takov, sekogash mi e kako da brkam gosti taka da 90% od site neubavi sluchki sho gi imam slushnato ne sum gi iskusil na svoja kozha, i za toa ne sum glasal vo anketata, no:
mnogu losho e sho vikaat stari 'videla zabata kaj sho go potkovaat konjot pa ja dignala i taa nogata', a be svesni ste kaj barate vrvna usluga A? Ovde sme poznati po nashata mizerija, i toa ne se menuva pa i na glava da stoite, dzabe ti mu kazuvash na ohriganec deka uslugava ti e losha, sobava e neubava, pernicava nechini, wc-to ne e chisto itn. toj ne znae kako e da e chisto wc-to(da bidam grub), 80% od tie sho izdavaat ne videle kako e da imash ubava soba i sve so red da e t.e. ne bile taka na odmor vo stanovi i kuki i misli deka e toa vo red, misli derka ti treba da bidesh zadovolen so tolku i normalno ke ti se naluti shto mu barash poveke. A i sum chul za 10k sluchai koga ne bile zadovolni so smestuvanjeto vo Crnagora ili Bugarija pa nikomu nishto!!! Znam kako sobata im bila 3 km od plazata i oti bilo skapo taxito odele peshki, znam kako nemalo voda navecher da se istushirash, znam kako nemalo evtina prodavnica ama: pominale extra BE! Budva e choveche RAJ! Zvezdi pagaat! -zimi ....
I jas pominav najexstra 600e potroshiv, hotel i poln pansion!
Istoto vie, sakate ubava usluga odete Bellevue(1700d polu pansion) ili Milenium(2000 polu pansion) i kazete mi deka ne ste zadovolni i deka ne ste bile usluzeni na vreme ili ste chekale neshto! Kolku pari tolku muzika vikaat, vie sakate so 'suv gz ribi da fakate' E NEMA, ke go navodenite malku! Bashka:
NASHIOV NAROD E MRZA, POGOTOVO OHRIGANI!!
Za da bidesh dobar ugostitel vo top turistichka sezona imash 25h na den rabota, ovie toa tempo mozat da go izdrat najmnogu edna dve nedeli i posle sve im smeta, ne se naspani, ne se odmoreni ljubomorni se(vie odmarate tie rabotat) auu ova mava u glava neka si ebi majkata, nemaat vreme da se ebat naraat, E pa togash nemozat da stegnat zabi a i sami se svesni deka od toa ke ziveat cela godina. Vaka nekako razmisluvaat: '-toj doshol da odmara a jas rabotam cel den i USHTE MI KAZUVA DEKA NE E VO RED'?? I gotovo e, cel den mu e rasipan i nema nikakava usluga. Kako ke go smenite ova? So bojkot? Dvojna shteta e bojokot NAJISKRENO! Neodenjeto/BEGANJETO ne e reshenie, reshenie za sve se bara 'on the face of the place'!
Jas garantiram deka za den dva mozam da smenam odnos na bilo koja kelnerka vo kafich/restoran i sekoj nareden pat koga ke vlezam tamu ke trecha da me posluzi na masa, ne deka ke frelam mnogu pari po nea ama mora da bidesh i ti ljubezen i da im se nasmeesh(rekov pogore: toj raboti ti odmarash, MORA I CHOVECHKI e da mu ja olesnite rabotata), znachi elementarno e: DA NAUCHITE DA BIDETE DOBRI GOSTI!
OVDEKA NIKOJ NE NAPAGAM NITI BRANAM! Ova e vaka na kratko gledano od distanca! Otidov sega da fatam avion.....Pozdrav, i so um!:salut:
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Ова е нешо ко риплај на сликите од Ејсид












Охрид не е едино место кај шо мојш сеир да фаќаш, посебно со гардоначалникон и некој полицаец, темава беше туризам а не општи муабети...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom