Гласај: Бојкот на Охридскиот туризам: Сложно, да "неидаме"!

Чисто да се преброиме, колку луѓе се подготвени да го бојкотираат.


  • Вкупно гласачи
    247
Статус
Затворена за нови мислења.

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Па не си идат ама копиљаков е втора година...не е можно 5то одделенче да е само со другари Охрид..во 2 после полноќ еј!? То ни дете од 11 Октомври да си немаше да те пуштат о.0 Зато помалку мамење на темава. Ако спорите нешто кажете како шо е.

А за мувањето..мислите на Лејла, Периан и Елвира?
 
С

Спенсер

Гостин
Налетав на еден таксист, од Паланка, кој ме одра, мамата негова! Финтата беше што тој го памтел еден другар што беше со мене, а другаров на времето му ја барал сестрата, па овој тогаш му акнал 2 шамара. И така, мене ме најде поскапото :)
Во Охрид ме избација од Такси као копиљ заедно со другарите ,зашо сме "пееле" во таксито ... а пази ... 5одделенчиња глупи тогаш сме биле ... првпат у град отидени ...

Е ај баш жити се кажи сега што е полошо ? Некој деген што не е ни македонец да ти вика ќе те шлапнел (мало морген) или ретардиран таксист да брка 5одделенци у 2сабајле у свирипичино од такси и да им се закануваш дека ќе ги спичкаш,дома да не можат да ги препознаат.

а ?

:tapp:
ехе,цепки сте бе,:pos2::pos2:,у 2 саат да ве брка???!!!!, да те одере поради другар шо ја барал сестра му, еее стварно малер сте биле,
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Шц, шц... мирни, не се карајте за глупости и не пишувајте офтопик. Се натака ќе бришам.
Назад на темата.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.398
Шо се расправате бе.

БОЈКОТ, и готово. :tv:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ти и фамилијата твоја само? Никогаш нема да ти успеј ‘‘бојкотот‘‘, фати попаметна работа о.0
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
reform.JPG
:cug: :eek:lee: :pijan: :pov: :pijan:
У Охрид може да се сонува за ова.... Додека некаде е реалност:pos2:
Едноставно нели немам потреба да коментирам, сликата вреди 1000 зборови!
Дојран BABY!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.398
Ти и фамилијата твоја само? Никогаш нема да ти успеј ‘‘бојкотот‘‘, фати попаметна работа о.0
Ќе успее дете, не се секирај. ;)

Се што е изводливо може да успее. И ќе успее. Не оваа сезона, реков - наредната.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Иако сум немал многу проблеми со Охриѓани, факт е дека не им се омилени Скопјанчишчана пошто коа ќе дојдат им муваат све живо и диво :) И да, Acid и Мистичен немојте со вакви теми, како шо глеам ги гаѓаат у срце ( им прпа ) :tv:
а охриѓани не им муваат на скопјани...

А за мувањето..мислите на Лејла, Периан и Елвира?
ху да фак ар деј?
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ацид седи бе, со ова знајш само шо ќе постигниш? Помалку луѓе на автобуски шо неможат да најдат слободно легло. Џабе е кога такви како тебе се ретки, 99.99% се задоволни. А и ново знајш шо е? Шо ова лето очекуваме 20% повеќе гости..како никогаш досега :wink: на вести кажаа.
И тргни то од пораката, сепак, наш член е.

Јован поентата ми беше дека ни женскиве наши не ги сакат скопјаниве, па им остануват само џупки..
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ацид седи бе, со ова знајш само шо ќе постигниш? Помалку луѓе на автобуски шо неможат да најдат слободно легло. Џабе е кога такви како тебе се ретки, 99.99% се задоволни. А и ново знајш шо е? Шо ова лето очекуваме 20% повеќе гости..како никогаш досега :wink: на вести кажаа.
И тргни то од пораката, сепак, наш член е.

Јован поентата ми беше дека ни женскиве наши не ги сакат скопјаниве, па им остануват само џупки..
Незадоволна е цела Македонија.
Никој не вели дека ние го мразиме Охрид.
Никој не вели дека ве мразиме вас.
Едноставно, немате добри услуги, а и згора на тоа имате огромни цени.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Ацид седи бе, со ова знајш само шо ќе постигниш? Помалку луѓе на автобуски шо неможат да најдат слободно легло. Џабе е кога такви како тебе се ретки, 99.99% се задоволни. А и ново знајш шо е? Шо ова лето очекуваме 20% повеќе гости..како никогаш досега :wink: на вести кажаа.
И тргни то од пораката, сепак, наш член е.

Јован поентата ми беше дека ни женскиве наши не ги сакат скопјаниве, па им остануват само џупки..
А ти демек си стратегичар и записничар околу доаѓањето во Охрид...
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Па бојкот на Охрид е темава, а не на охридските услуги..Тамарче, ја сакам да пијам Кока Кола од 70, хамбургер од 100 и една посрана палачинка од 150?
Не Точкест, ама според гужвата шои е настаната овде преку лето ми се чини дека цела Македонија е дојдена.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Мартин ке ме дружиш бе у Охридон :) глеам од овде 90% нема да идат хахаха :pos2: а на крај сите ке идат :)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Важно полно ќе е, не е важно од каде. А мислиш ме заболе за Скопјани, за мене исти сте ко другите, позитивна смисла, само некош испади имате. :icon_bigg
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Па бојкот на Охрид е темава, а не на охридските услуги..Тамарче, ја сакам да пијам Кока Кола од 70, хамбургер од 100 и една посрана палачинка од 150?
Не Точкест, ама според гужвата шои е настаната овде преку лето ми се чини дека цела Македонија е дојдена.
Бојкот на Охридскиот туризам е.

Па штом не сакаш, не ги набивајте толку цените :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom