Гитара (почетник)

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Фала за помошта. :helou:
Имате некој предлог за акустична гитара?
Нема некој посебни почетнички акустични гитари. Имаш од 1500 ден. па нагоре. Битно е вратот на гитарата да биде широк за да се навикнеш на жиците за да можеш после да свириш на било која гитара (=
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Нема некој посебни почетнички акустични гитари. Имаш од 1500 ден. па нагоре. Битно е вратот на гитарата да биде широк за да се навикнеш на жиците за да можеш после да свириш на било која гитара (=
Фала, ќе проверам деновиве. :helou:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Фала, ќе проверам деновиве. :helou:
Исто така би ти препорачал да ги видиш штимерите , често се случува на кинеските гитари да не работат па да неможеш да си ја наштимаш гитарата.
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Фала на сите, сега ми фали само уште професор. Имате некој да ми препорачате?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Фала на сите, сега ми фали само уште професор. Имате некој да ми препорачате?
Каков професор мислиш? Некој да те учи? Боље учи се сам дома некое време. Колку за почеток научи ги основните акорди. Am, A, Dm D, Em, E, G, C и F. Вежбај ги прелазите од еден акорд на друг. Не мора одма со учители да почнеш (=
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Каков професор мислиш? Некој да те учи? Боље учи се сам дома некое време. Колку за почеток научи ги основните акорди. Am, A, Dm D, Em, E, G, C и F. Вежбај ги прелазите од еден акорд на друг. Не мора одма со учители да почнеш (=
Да, на таков професор мислев. Епа ок, ќе ги најдам на интернет акордиве и ќе почнам нешто сам, фала.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Фала на сите, сега ми фали само уште професор. Имате некој да ми препорачате?
Дарко Тасев. Типот стварно знае да те научи да свириш гитара. Ми предаваше на мене пред 2-3 години во Ентерпрајз. Сега има свое приватно школо за гитара коешто се наоѓа негде позади Рамстор, незнам каде точно.
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Дарко Тасев. Типот стварно знае да те научи да свириш гитара. Ми предаваше на мене пред 2-3 години во Ентерпрајз. Сега има свое приватно школо за гитара коешто се наоѓа негде позади Рамстор, незнам каде точно.
Прочитав за него, имаше оставено ливче во мојата зграда дека има приватно школо за гитара, ај ќе се распрашам, прво да научам неколку акорди сам па ќе најдам професор.
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Дарко Тасев. Типот стварно знае да те научи да свириш гитара. Ми предаваше на мене пред 2-3 години во Ентерпрајз. Сега има свое приватно школо за гитара коешто се наоѓа негде позади Рамстор, незнам каде точно.
Ах, го погоди...:tapp::pop:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
има некој купено гитара од Смешко?Дали се Шит или пак ги бива донекаде...И шо цена се???Ми треба за домашна употреба,прекинав со класиката и сеа со класична гитара не бива да се свири РОК и друго т.е. бива ама без дисторзија и сл не е тоа тоа :))
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
морам се фрлам на вежбање...некои предлози за професор,или школо некое по могучност у центар??:wink:[/quote]
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Дарко Тасев. Типот стварно знае да те научи да свириш гитара. Ми предаваше на мене пред 2-3 години во Ентерпрајз. Сега има свое приватно школо за гитара коешто се наоѓа негде позади Рамстор, незнам каде точно.
НИКАКО
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Научи си ги основните акорди бидејќи милиони песни ги имаат истите.
Ако ти се појави некој непознат акорд во некоја песна гуглај и ќе го најдеш.
Исто така се битни и прелазите.

Јас сам си научив од нет се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom