Геј бар близу вашето место на живеење

Како би реагирале доколу се отвори геј бар во близина на вашиот дом?

  • Би ми пречело

    Гласови: 249 56,5%
  • Сеедно

    Гласови: 113 25,6%
  • Немам ништо против

    Гласови: 79 17,9%

  • Вкупно гласачи
    441
Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
под геј бар се не се само педери туку и лезбејки?
Не само за “мужи“...(ако може така да ги наречам)

Геј бар нема шанса да се отвори тука,освен некој ако не е доволно ретардиран и глуп да го стори тоа,па следечи дан да го јаде немиен...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Геј бар нема шанса да се отвори тука,освен некој ако не е доволно ретардиран и глуп да го стори тоа,па следечи дан да го јаде немиен...

Коче и уште двајца ќе се стални муштерии, ќе играат табла... не кажувам кој се :smir:
 
Член од
14 мај 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
Не само за “мужи“...(ако може така да ги наречам)

Геј бар нема шанса да се отвори тука,освен некој ако не е доволно ретардиран и глуп да го стори тоа,па следечи дан да го јаде немиен...
а лезбејките каде искачаат? Или па тие ги третирате како "нормали" за разлика од педерите па секаде може да искачаат
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
A, не е ова еден од главните фактори за отварање? :pos2:


Јас иначе сум неутрален. Стварно не ме занима. :)
На тепањето мислев пошо кај нас во Скопјево никој не кажува јавно дека е педеракис лимонада,освен тој што е доволно луд,Зоранчо ака Франкештајн од Крема (маму му ебам педер,а ке ја соблака Хелена Роза) :pipi:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Со оглед на то дека барет еднаквост, слобода на изразување, движење и шо ти знам јас, не глеам зошто би се делеле од стрејтерите и би отварале место кај шо ќе одет само тие, а сите останати се отворени за секого.
 
Член од
14 мај 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
аха, тоа интересно прашање што одамна си го поставив. Споредбено би било: жените се бореа за права и ги добија но сега во секоја партија има актив на жени, жени на ВМРО, жени на СДСМ, тамо нема мажи. Ако некој го свати ова ке го свати и тоа.

Хелена за курветината ли? ако е таа таа
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
нема шанси да се отвори кај што живеам во близина ама кога би се отворило би ми пречело :toe: нема да излегувам од дома. уствари зошто да не излегувам заради нив кој ги бип :nesum:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
У селово жими 2-3 коперации шо ќе најдеш, они за бар ми зборат.

Иначе многу јасно дека ми е апсолутно сеедно дали би живеела во близина на геј или било каков бар. Чим штабоине на ВМРО и СДС ги прегутувам, ова ситна риба би било.
Чак што више нишо чудно и да си наминувам на некоја пијачка чат-пат :icon_lol:
 
Член од
14 мај 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
Со оглед на то дека барет еднаквост, слобода на изразување, движење и шо ти знам јас, не глеам зошто би се делеле од стрејтерите и би отварале место кај шо ќе одет само тие, а сите останати се отворени за секого.
па да така е ама претпоставувам дека се делат поради пре големиот број на хулигани, силеџии и убијци па вероватно од страв подалеку. Јас на пример ако видам дека има некој/а хомо би се тргнал културно на страна но никако не би направил како доле наведениот бидејки не чувствувам никаков гнев и омраза према нив. Едноставно ке се тргнам а некој хулиган-силеџија кој што би го истепал или убил би испаднал 10000000000000 пати поголем скот од хомото плус ке лежи 20 години во затвор (во друга држава и смрт)

Каков геј бар бре ќе го запалам
Devil значи ѓавол а јас па си го викам devil-debil
Палење за хулигани и силеџии за здраво и мирно општество
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
358
Поени од реакции
8
Каков геј бар бре ќе го запалам
e ova da go slusne nekoj od evropa ke se krsti so leva noga, ke reci sto stoka zivee vo taa makedonija. Nikad nema da ne primat. Ti covece ili si psihoticen ili si siluvan od peder stom imas tolku gnev kon niv. Mene iskreno takvite ne mi napravile nisto loso i nema zosto da gi mrazam, a tia sto mi napravile gi mrazam. Ova ne se odensuva samo na tebe tuku i na ostanatite koi mislat kakot tebe t.s. tepaat i palat bez nikakva pricina.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
па да така е ама претпоставувам дека се делат поради пре големиот број на хулигани, силеџии и убијци па вероватно од страв подалеку. Јас на пример ако видам дека има некој/а хомо би се тргнал културно на страна но никако не би направил како доле наведениот бидејки не чувствувам никаков гнев и омраза према нив. Едноставно ке се тргнам а некој хулиган-силеџија кој што би го истепал или убил би испаднал 10000000000000 пати поголем скот од хомото плус ке лежи 20 години во затвор (во друга држава и смрт)
Да, ама вака поголема провокација е, а и посигурни се силеџиите дека дотичната особа е геј, за разлика од обичен кафич. А мојт и самиот бар да настрадат... Така да, нек не си игрет играчки. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom