Гејминг маус

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.759
Го има ли овој глушец кај нас http://shop.steelseries.com/index.php/mice/world-of-warcraft-mmo-gaming-mouse.html Ми треба за вов и барам некој добар глушец со повеке копчиња од страна
Не. За жал, во Македонија нема ништо од Steel Series. Ако сакаш некој нивни продукт ќе мора или да го нарачаш преку интернет, или да идеш во Србија (мислам дека они имаа во некои фирми).
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Дури играв на почетокот користев Razer Microsoft Habu, после Logitech MX518, и на крајот Microsoft Intelli 3.0

Дефинитивно најдобар Intelli-от од овие три, а според мене најдобар и воопшто од сите мауси, додуша не ги знам сега поновиве модели од S&S и Razer како се ^_^
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Иако иам Х7-мица, не ми е битно шо маус иам.Ова на поклон го ќарив и си го користам ,ако би требал да бирам тоа би било : делукс.Што све не издржува ете..
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дури играв на почетокот користев Razer Microsoft Habu, после Logitech MX518, и на крајот Microsoft Intelli 3.0

Дефинитивно најдобар Intelli-от од овие три, а според мене најдобар и воопшто од сите мауси, додуша не ги знам сега поновиве модели од S&S и Razer како се ^_^
Ај подобјасни како дошло до ова, пошто според ранг-листа баш обратно се - ласерски гејмерски, гејмерски и Мајкрософт. :devil3:

Што воопшто те натерало да одиш од Razer на Mx-от итн...? : )
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Ај подобјасни како дошло до ова, пошто според ранг-листа баш обратно се - ласерски гејмерски, гејмерски и Мајкрософт. :devil3:

Што воопшто те натерало да одиш од Razer на Mx-от итн...? : )
Значи, која е таа ранг листа дека ларските се подобри од оптичките? Според мене тоа е лична преференција, и од трите најмногу ми одговараше Интелиот :)

А за Razer-от го сменив пошто беше катастрофа маус и не го препорачувам на никој... ова се однесува и општо за сите Razer производи. МХ-от беше добар, али лоша форма има според мене иако највеќе за тоа го фалат, исто така и дугмината ми се многу грдо распоредени, па често се случуваше да стегнам дугме по грешка :/

Интелиот едноставно најубав ми е, а можи да е до тоа шо ко го зедов Интелиот заедно со него зедов S&S Qck+ пад, а со претходните два користев a4tech пад :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Значи, која е таа ранг листа дека ларските се подобри од оптичките? Според мене тоа е лична преференција, и од трите најмногу ми одговараше Интелиот :)

А за Razer-от го сменив пошто беше катастрофа маус и не го препорачувам на никој... ова се однесува и општо за сите Razer производи. МХ-от беше добар, али лоша форма има според мене иако највеќе за тоа го фалат, исто така и дугмината ми се многу грдо распоредени, па често се случуваше да стегнам дугме по грешка :/

Интелиот едноставно најубав ми е, а можи да е до тоа шо ко го зедов Интелиот заедно со него зедов S&S Qck+ пад, а со претходните два користев a4tech пад :)
Епа ај кажи зашто е подобра оптика од ласер? И зашто е измислен ласер ако оптика е подобра?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Епа ај кажи зашто е подобра оптика од ласер? И зашто е измислен ласер ако оптика е подобра?
Ај ти кажи зошто е подобар ласер од оптика? Се шо е поново автоматски е и подобро?!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Да знаев немаше да те прашам, нели?
Лично мислење мое е тоа дека оптиката е подобра, за Counter-Strike

Имам и споредено оптика со ласер од иста фирма, т.е G5 so MX518, МХ-от далеку подобар е од G5-ката. На ласерот константно ми забегуваше нишанот, малку ама доволно да те заеби во одредени ситуации :)

За други намени можда ласерот е подобар, али за CS до утре можиме да се контраме и нема да дојдиме до ист заклучок.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.759
Лично мислење мое е тоа дека оптиката е подобра, за Counter-Strike

Имам и споредено оптика со ласер од иста фирма, т.е G5 so MX518, МХ-от далеку подобар е од G5-ката. На ласерот константно ми забегуваше нишанот, малку ама доволно да те заеби во одредени ситуации :)

За други намени можда ласерот е подобар, али за CS до утре можиме да се контраме и нема да дојдиме до ист заклучок.
I love this video :)


PS: како CS:S играч (и тоа еден од најдобрите во Македонија), од прва рака ти кажувам дека ласерски маус е боље од оптички. Тоа што MX-518 е ЕДИНСТВЕН исклучок за добар оптички маус, не значи дека у глобала оптичките се подобри од ласерските.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom