Гејминг војна

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
multiplatform igrite na kraj se podobri na 360kata
Уште еден флејмер . Фрлање неаргументирани мислења.
Ја викам од ПС3 се боље . Ај сеа.

.. Свашта.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Уште еден флејмер . Фрлање неаргументирани мислења.
Ја викам од ПС3 се боље . Ај сеа.

.. Свашта.
Odi na google i napravi komparacija ke vidis deka najmalku 80% od multiplatform igrite se podobri na 360kata. I toa komparacija napravena od strucni sajtovi a ne ot tebe i mene. Ne e svasta.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Odi na google i napravi komparacija ke vidis deka najmalku 80% od multiplatform igrite se podobri na 360kata. I toa komparacija napravena od strucni sajtovi a ne ot tebe i mene. Ne e svasta.
Брат не се мачи, за нив важи следното ако kevin butler каже дека сони е подобар тогаш е. Во сони светот kevin butler е подобар и од чак норис.
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Odi na google i napravi komparacija ke vidis deka najmalku 80% od multiplatform igrite se podobri na 360kata. I toa komparacija napravena od strucni sajtovi a ne ot tebe i mene. Ne e svasta.
Колку луѓе користат микрософтови производи , а колку Сонијеви ? (за статистиките се зборува :) )
Furthermore - колку пари има Микрософт , а колку Сони ? (за начинот на плаќање ќе се договориме )

http://www.gamespot.com/features/6239466/index.html
http://www.gamespot.com/features/6240138/index.html

троа постари : http://www.gamespot.com/features/6162742/p-1.html

У најмала рака еднакви се! И редно е да се прекине со непоткрепено јадење трици.


А кој е Кевин Бутлер ?
I feel you. :)))

Nadopolneto : Kick-ass да не сурфаше со Бинг можда? :))
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Кевин е едиственото нешто што го одржува сони во форма оваа 2010 година. U know it u love it ;)
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Хехе абе Џои знам кој е Кевин не се секирај. Али мене поентата ми беше да кажам дека не ме боли он што ќе каже или каква реклама ќе направи и дали ќе биде подобра рекламата на Сони или Мајкрософт и тн. Јас имам ПС3 поради онлајн забавата која ја нуди, не викам дека ПСН е подобар од Live, но се додека Мајкрософт планира да им плаќам месечно за да играм игра која веќе има онлајн и сум платил 60евра за неа не го менувам мислењето дека Сони е подобро.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Хехе абе Џои знам кој е Кевин не се секирај. Али мене поентата ми беше да кажам дека не ме боли он што ќе каже или каква реклама ќе направи и дали ќе биде подобра рекламата на Сони или Мајкрософт и тн. Јас имам ПС3 поради онлајн забавата која ја нуди, не викам дека ПСН е подобар од Live, но се додека Мајкрософт планира да им плаќам месечно за да играм игра која веќе има онлајн и сум платил 60евра за неа не го менувам мислењето дека Сони е подобро.
Не викам дека лајф е подобар, што ќе ми е мене фејзбук или твитер на хбох стварно незнам, или нетфликс или зуне маркет. Мене тоа не ми чини но со излегување на кинект и КОГА ќе нарават целосна подршка со кинектот за дашбордот тоа мора да признаеме би било кулл.

Иначе во Македонијава псн е перфект ем фрее ем се е подобро и подобро. Но сепак едно неможам да сватам зошто кога трошиш по 200 евра пример за игри во една година да не додадеш уште 30 евра за псн+ или колку е таму?
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Не викам дека лајф е подобар, што ќе ми е мене фејзбук или твитер на хбох стварно незнам, или нетфликс или зуне маркет. Мене тоа не ми чини но со излегување на кинект и КОГА ќе нарават целосна подршка со кинектот за дашбордот тоа мора да признаеме би било кулл.

Иначе во Македонијава псн е перфект ем фрее ем се е подобро и. Но сепак едно неможам да сватам зошто кога трошиш по 200 евра пример за игри во една година да не додадеш уште 30 евра за псн+ или колку е таму?
Немој да мислиш дека ПСН е перфектен во Македонија сосем е спротивно. Веќе сите држави на Балканот ги има на ПСН само Македонија, Албанија и Србија ги нема (можда Србија ја има не сум сигурен, во скоро време Хрватска доби свој ПСН). Тоа значи нема Македонски ПС стор, а пак тоа значи дека за да купам нешто мора преку Грчки ПС стор да го направам. За да купувам пак ми треба ПС card од Грција бидејќи акаунтот ми е Грчки (тоа значи плус трошоци за пат до Грција), а да ставам пари преку картица неможе. Така да и ПСН не е нешто многу посебен во МК ама е бесплатен. ПС+ не земам бидејќи ништо од тоа што го нуди не ми е потребно.

--- надополнето ---

ЕрТ можеби нема да ја зимам ГТ5 сепак. По ова што гледам стварно изгледа лошо, ќе почекам додека да пуштат демо или слично па да видам дали стварно е толку лоша.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Хаха, закон. :) Прво се очекуваше дека рецензентите многу повеќе ќе ја критикуваат играва бидејќи се чекаше скоро 7 години. Али мене лично ич не ме заболе што мислат тие. Исто гомна се јадеше за ГТ5 Пролог, 7ици имаше играта, гејмплејот беше супер, особено со Г25 волан.

Така да, Џои, ти шо не ни имаш пробано на волан да возиш ниеден ГТ (зборувам за волан со Н шифтер) не цитирај ми ги критичарите. Ги знајме сите нив. Мислам гејминформер дека беа, ривју на играта правеа на срање волан.

Тоа со резолуциите на колите, 100% сум сигурен дека не е така. Се додека не зумираш на колата , во вожња ништо не ќе забележиш.

Како и да е, јас играва сигурно ќе ја купам, и сам ќе си ја оценам дали ми се допаѓа или не.

Исто гомно се јадеше за ModNation Racers, па кога ја земав, во 5 дена направив 25 сати Played Time.

А ти играј си Форца 3 со контролерот или срање воланот на микрософт :).

Чирс
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Eпа ќе чекам ти да ја земеш па да кажеш како е. Колку пари е Г25 волан ?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Никаде не спомнав да не ја купувате играва, баш напоменав дека мора да ја купите. Ја играв форца ама не обожавам многу такви игри, не ја гледам поентата во вртење по 10 круга. Би сакал да пробам али да ја поминам цела 100% нема шанси таквите игри брзо се здосадуваат (доколку не си фрик за коли) и за ова мислам дека не грешам.

Играта е супер, картинг рели ф1 наскар што ли се нема во неа не гледам НИ ЕДНА ПРИЧИНА зошто да не се купи. Сепак мора да се искритикува и за некој работи нели ако не грешам оваа беше НАЈОЧЕКУВАНАТА ИГРА ПОСЛЕДНИТЕ 10 ГОДИНИ?

--- надополнето ---

А да и полека на гаста по кривините хахаха
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
http://www.videogameszone.de/screenshots/original/2010/11/Gran_Turismo_5_Forza_3_Vergleich_08.jpg

http://www.videogameszone.de/screenshots/original/2010/11/Gran_Turismo_5_Forza_3_Vergleich_09.jpg

http://www.videogameszone.de/screenshots/original/2010/11/Gran_Turismo_5_Forza_3_Vergleich_04.jpg

http://www.videogameszone.de/screenshots/original/2010/11/Gran_Turismo_5_Forza_3_Vergleich_01.jpg

Ето мала споредба се гледа дека гт5 има далеку подобра графика, сепак битно е да се напомене форца 3 се правеше 2 години, а гт5 7 години. Што ќе направеа дечките од форца за 7 години бог знае. Веќе работат на форца 4, и изгледа далекѕ подобро од гт5.

http://xbox360media.ign.com/xbox360/image/article/109/1097355/e3-2010-forza-4-artwork-20100614031844397.jpg

e3-2010-forza-4-artwork-20100614031902506_640w.jpg

И да ви одговорам на тие што се чудите, не ова не се слики со апарат правени туку се од игра презентирана на Е3 од следново видео.


Но има време до 2011 сега матете гт5 дури не ви паднат рацете :).

(некои датотеки беа преголеми)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Тими, не знам сега колку е Г25, јас кога го земав мислам деке беше 200 евра. Сега има Г27ица, и би требало барем малце да е падната цената на Г25ката. Али воланот вреди за СЕКОЈ ДЕНАР.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom