Гејминг војна

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Во минатото, пред 4 месеци :) хехе. Нормално дека ќе има дефекти, ама 360ката имаше многу многу повеќе. Дури и на ББС/Си Ен Ен имаше за 360ката.
Епа јебига .... живот , се изнабрзале и заебале некој главен детаљ , па после па набрзина сакале да фикснат и се влечкаа со тоа и според мене тоа на мајкрософт не смее да им се деси ... да го имав тогаш Иксчето ке убиев некој :vozbud:

Бај д веј како е Снејк у 4ката ? Слушам мн се разочарале , плус глеам сеа доага и за Иксчето
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Lele sega ke te bijam hehe. Ne gibaj go Snake. Abe kaj go procita toa ziti se , kaj gi citas ovie raboti? MGS4 e najdobrata igra nekogas napravena. Edinstveno sto gi razocara gamerite bese toa sto MGS4 e krajot na serialot. Jas najiskreno nakraj zaplacev. Inace Snake ne doaga na ikscheto doaga Raiden. Hehe. Snake ne go dobivaat taka lesno. P.S. ova go pisam od PS3 zatoa ne na kirilica heh, ajde Joker koga ke mozam na kajgana da vlezam preku 360kata ke ti pustam raka hehe. P.P.S. treba da zemam USB keyboard zs umrev na controllerov:smir:
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Lele sega ke te bijam hehe. Ne gibaj go Snake. Abe kaj go procita toa ziti se , kaj gi citas ovie raboti? MGS4 e najdobrata igra nekogas napravena. Edinstveno sto gi razocara gamerite bese toa sto MGS4 e krajot na serialot. Jas najiskreno nakraj zaplacev. Inace Snake ne doaga na ikscheto doaga Raiden. Hehe. Snake ne go dobivaat taka lesno. P.S. ova go pisam od PS3 zatoa ne na kirilica heh, ajde Joker koga ke mozam na kajgana da vlezam preku 360kata ke ti pustam raka hehe. P.P.S. treba da zemam USB keyboard zs umrev na controllerov:smir:
Хаха не го дирам снејк бе звер е типот :vozbud: Него коа ке влезеш на кајгана ко нормален човек (на ПЦ) :pos2: итно да ми пишеш у кратки црти шо како завршува или Ill find you and i will kill you (Liam Nesson - Taken) П.С. На гејмтрејлерс имаш фанбојс на ПС3 колку ги сакаш али голем дел викаат ко демек 3ката бела боља ...
П.П.С. 3ката беше закон
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
koga ke mozam na kajgana da vlezam preku 360kata ke ti pustam raka hehe. P.P.S. treba da zemam USB keyboard zs umrev na controllerov:smir:
Е вакви работи има ps3 што нема xbox - от. Можеш да поврзеш телефон преку блутут можеш да сурфаш и такви работи. 99% не потребни али ставени во него дека xbox-от нема :)
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Абе Јоеу да се стаам на нет со иксчето , глеам те банале .... И дај кажете како да се стаам воопшто типот у буњаковец ми вика нешто заебано било ..
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Абе Јоеу да се стаам на нет со иксчето , глеам те банале .... И дај кажете како да се стаам воопшто типот у буњаковец ми вика нешто заебано било ..
Да баниран сум видов пред некој ден. Бог знае од кога сум баниран ама не играм јас на live и ич се незамарам :smee:.

Ќе се собереме дома друштво фифа нба такви работи live влегов кога го купив направив апдејт и ме фатиле изгледа што знам. Сега влегов после 3 месеци да видам што како ми вика баниран :smee:
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Па изглеа затоа што си играл копија , али не ми кажа како се приклучуваш ?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Па изглеа затоа што си играл копија , али не ми кажа како се приклучуваш ?
на live? не се приклучувам




Playstation 4 ќе има моќен повеќејадрен процесор

Јапонскиот гигант „Sony“ усовршува нов повеќејадрен процесор за новата конзола Playstation 4, објави TechRadar, повикувајќи се на јапонскиот популарен магазин PC Watch Impress.



Неодамна беше објавено дека професионалците од „Sony“ пробале за потребите на новата гејмерска конзола да го прилагодат процесорот „Intel Larrabee“ во комбинација со модифицираната верзија на „Cell“, но не биле задоволни со постигнатите резултати. Потоа Intel објави дека „Larrabee“ ќе излезе во текот на 2010 година и ќе служи само како платформа за усовршување на софтверот.

Процесорот „Cell“ кој го контролира работењето на Playstation 3 го произведува заедничката фирма на „Sony“, „IMB“ и „Toshiba“. По четиригодишно усовршување се користи и во суперкомпјутерите, меѓу кои е IMB Roadrunner.




Гејмерските конзоли од новата генерација активно се усовршуваат. „Nintendo“ и Microsoft“ најавија дека за околу три години ќе извадат новитети на пазарот. Според прогнозите на PC Watch Impress, веќе во 2012 година ќе биде понудена верзијата Wii HD, додека кон крајот на 2013 година ќе излезат и Playstation 4 и новиот Xbox.


izvor
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Дефинитивно ! Овој пат ке биде гадно , ке вадат во исто време со тоа што веке нема да се има предност (како ПС3 од год дена) . Ке видиме што како али секогаш би рекол Иксбокс затоа што се Мајкросфт ... али како што се циции за пари нема да ме чудат да заебат(иронија) , од друга страна Сони има трикови под ракавите и не се за потценување иако секогаш тупа се покомплексно и никој неке на нив да праи ... се протови и 50% тапа се ... Затоа Јоеу да почнеме да збираме кеш заш немит да имет пиратерија на почеток или евер мухахахаха !!!
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
имаТ време ехееееееееее ќе се собереТ дотогаш моРЕ. :smee:
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
gi citam komentarive i glupo e uopste da se komentiraat sporedbite, fanboys ima kolku sakate i za dvete konzoli i rabotata se sveduva toa kolku pari imas i sakas da vlozis vo igranjeto > veruvam deka ako bi imale poveke pari site bi imale nefleshuvan xbox360 i bi igrale na original igri zaradi xbox live a i onie so bi sakale da igraat na ps3 bi si kupile (poradi nivni pricini ) i ne bi odele na poeftina varijanta (pred se zaradi igrite)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Јокер, за да се приклучиш на Лајв, стави му мрежен кабел. Во System Settings намести ип адреси ова она, и конектирај се на лајв, ќе треба да направиш нов акаунт. Толку е. Кога ќе се конектираш на лајв, никогаш не ставај диск во ромот. И кога не си на Лајв, трни го мрежниот кабел.

Ете ви уште едно шо ми текна шо има ПС3 а 360ката нема :). ПС3то има вградена вајрлес картичка, додека за 360ката треба да се купи посебно :).
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.891
Јокер, за да се приклучиш на Лајв, стави му мрежен кабел. Во System Settings намести ип адреси ова она, и конектирај се на лајв, ќе треба да направиш нов акаунт. Толку е. Кога ќе се конектираш на лајв, никогаш не ставај диск во ромот. И кога не си на Лајв, трни го мрежниот кабел.

Ете ви уште едно шо ми текна шо има ПС3 а 360ката нема :). ПС3то има вградена вајрлес картичка, додека за 360ката треба да се купи посебно :).
I ti ne si bil FanBoy?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
XBOX 360

- Продадени единици 39 милиони до 6 Јануари 2010
- Процесор 3.2 GHz PowerPC Tri-Core Xenon
- Простор за складирање - 20, 60, 120 or 250 GB
- Мемори картици - 64, 256 or 512 MB,256 or 512 MB on-board (later models)
- ram Меморија 512MB of GDDR3 RAM , 700MHz
- Графичка карта 500 MHz ATI Xenos
- Можност за максимум 4 "џојстици" истовремено (прекрасно за фудбал 2 на 2)
- Најпродаваа игра Halo 3

Кратко за xbox 360 попосле ќе напишам и за ps3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom