Генерална дискусија за светското првенство во Катар

Кој ќе биде нов светски шампион во ракомет?


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Ovoj Vukcevic igra negde sega ? Pecakovski povreden bese celo prvenstvo, vlagase samo penali da sutira ko so pamtam.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
И онака нема шо да прајш, сошијај поарни да те видам! Не само да се плукало. :boksix:
Барем без шарки че ги сошијам, а не ко електронски кола :pos:



Па дури и џепчина му сошиле на шорцевите, место да си ги валкаат патиките и да трошат фластери, по едно кутивче лепак секој в џеп да си носи :pos:.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
@ElNinho Сигурен сум дека Јовчевски беше дел од тимов, а за Гоце Ѓоргиевски не сум сигурен, исто во тој состав беше и Англеовски од МРК, знам поголемиот дел беа од составот на МРК тогаш повикувани.[DOUBLEPOST=1419543832][/DOUBLEPOST]И да ќе заборавев да пишам, ама мислам дека нема да ја поминеме групата.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
И да ќе заборавев да пишам, ама мислам дека нема да ја поминеме групата.
Тема РК Вардар, септември:

Јас се мсиалм дека нема да ја пројдеме групата. :)
Ајде кладба дека нема да ја пројдеме групата.
:rolleyes:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Тема РК Вардар, септември:





:rolleyes:
Аууу лоша е споредбава помеѓу Вардар и Макеоднија има голема разлика, неспоредливи се. А тогаш малце и на шала пишав, ама сеа сум сигурен дека нема да ја пројдеме групава, Тунис е не демолираат во смисла со нивната груба игра, Австрија не поминаа играат одличен ракомет, ако успееме некако да ги навлече да се игра ракоемт со максимум 45 гола на утакмицата можда и ќе ги добиеме, Босна имаат одличен тимски дух, ќе играат на картата што нема што да изгубат, плус тоа веќе до утакмицата со нас, они би можеле веќе да бидат влезени у ритам и да имаат една две победи, така да со нас ќе влезат со 110% и да се покажат дека вредат, играат и они одлично. хрватска не треба ни да се збори за нив, ќе не демолираат. Само Иран би требало да ги победиме.:D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Босна и Австрија ќе ги тепаме сигурно, малце ќе се мачиме со Тунис, поготово со тој левиот бек у Кил што игра и пикерот од Монпеље.
Хрватска ќе не скине, Иран ќе ги демолираме. 2ро место у група, чао. :oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Аууу лоша е споредбава помеѓу Вардар и Макеоднија има голема разлика, неспоредливи се. А тогаш малце и на шала пишав, ама сеа сум сигурен дека нема да ја пројдеме групава, Тунис е не демолираат во смисла со нивната груба игра, Австрија не поминаа играат одличен ракомет, ако успееме некако да ги навлече да се игра ракоемт со максимум 45 гола на утакмицата можда и ќе ги добиеме, Босна имаат одличен тимски дух, ќе играат на картата што нема што да изгубат, плус тоа веќе до утакмицата со нас, они би можеле веќе да бидат влезени у ритам и да имаат една две победи, така да со нас ќе влезат со 110% и да се покажат дека вредат, играат и они одлично. хрватска не треба ни да се збори за нив, ќе не демолираат. Само Иран би требало да ги победиме.:D
Овие „индијанциве“ ги тепавме и пред две години во Шпанија кога бевме во многу поужасна форма, едвај но ги тепавме. Истото го очекувам и сега. Рутинска победа не верувам дека ќе имаме, ама имаме големи шанси за минимум три победи. Австрија ги тепавме лани (едвај) кога исто бевме во полоша форма. Од Босна не очекувај многу. Па и кај Хрвативе не цветаат рози.

Зборам за форма, малку нелогично пошто сеуште немаме изиграно припремна, ама мој тип е дека сега работите се малку подобрени од лани.

Секако, клучно е тоа во каков ритам ќе влезат играчиве од Металург, дали Мојсоски ќе може да придонесе со бар 3-4 гола по меч. Плус како Обрван ќе го уигра нападот, како ќе функционираат крилата, што со Вугринец итн...

Најклучна е одбраната. Тоа ни е најсилното оружје традиционално, а моментално тоа што најмногу плаши. АКо играат одбрана каква што играат во клубовите ондак му ја ебавме мајката.

Многу работи ќе бидат појасни по подготвителните мечеви, ама од сегашна гледна точка мислам дека најмалку ќе ја минеме групата, т.е. ќе завршиме бар четврти у неа.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Абе ако зборам и малце навивачки јас би рекол дека во псоледните 10 години ова е најсалбиот состав на Хрватска и таа не е непобедлива, ама олкав песимист сум ради самите себе.
Ионака не се замар толку со репрезентација, сепак од што нема што да се прави и пошо пратам спорт ќе ги пратам и првенствово, би излажал ако кажам дека не би се радувал и не би ми било мило ако направат успех некој, ама не би се замарал и доколку испадант уште во првата фаза.
А целокупното мислење за првеснтвовово и очекувања ми се да биде едно од поинтересните, Франција, Данска, Шпанија, Исланд, Хрватска и Словенија очекувам да бидат топ 6, а шампионот гласав за Франција ама голма борба ќе се води.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Босна и Австрија ќе ги тепаме сигурно, малце ќе се мачиме со Тунис, поготово со тој левиот бек у Кил што игра и пикерот од Монпеље.
Хрватска ќе не скине, Иран ќе ги демолираме. 2ро место у група, чао. :oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
Годинава е во Барса сигурно мислиш на Жало или како се изговара по нашки :D, Теш е стар али добар во одбрана но нема сила за цел натпревар.
Имаат и доста други шо играат во Франција, четворица има во Трембле само што играат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.949
Поени од реакции
84.388
Од А до Ж сите ќе ги ебеме, оваа е наша година, идеме до крај ! :oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
А

Атомската мравка

Гостин
Иран, Тунис и Австрија ќе ги тепаме
Со Босна ќе биде зафркнато
Од Хрватска ќе изгубиме

2 место во група :anco:

1/8 финале со Белорусија - тепаме
1/4 финале со Франција - губиме
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Мислев само јас ќе сум будала што гласал за МК :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom