Генерален штрајк на СОНК

Член од
26 ноември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
P im M za dzabe stanuvav 3 dena!!!
Deneska vo Kocani vo sanatoriumot (gimnazijata) se uci i se strajkuva,
a strajkot se manifestira so skrateni casovi od po 10min... otpasea se...

Malku li im se 18000... moite, iako se diplomirani stvorenja ne zemat ni pola od niv pa ne pravat vakvi gluposti oni na glavata se kacija so tie plati...
Ne deka na mene mi se nogu uce de ali sepak gubam!!!

AMAN!!!!!!!!!
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
48
Поени од реакции
1
Eve gledam deka vo drugi opstini nekoi skoli rabotat, neko ne, ama vo Veles niedno osnovno ili sredno skolo ne raboti.....
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Eve gledam deka vo drugi opstini nekoi skoli rabotat, neko ne, ama vo Veles niedno osnovno ili sredno skolo ne raboti.....
Истото важи и за Струга и браво за нив, бидејќи стојат на нивниот став, а не го менуваат секој ден како некои. Ги поздравувам и другите школи кои не работаат, не заради тоа што не одиме нашколо, туку затоа што бараат права, а за тоа ти е потребна храброст.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
аман бе па тебе шо ти е не ти идат дома на врата да ти кажуваат!

Преиспитај се! Ај цело време пишувајте ,,еј ние учиме'', ,,леле сеа во саботи ќе учиме'' итн.. Смирете се а и ти капенату смири се :pos2:
:smir:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Офтопик мислења на форуми се бришат и понекогаш се казнуваат. Еден од играчница дури си доби денес перманент. Ајде да видиме дали ќе му текне на Мистичен да ја посети и оваа тема.

Мора да има ред! Поздрав за ова Џени :smir:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
бојан користи ја опцијата измени...боље да го чуеш ова од мене него од модератор/админ...

онтопик....абе џабе се замараме, цела недела не се учи се знае уште од понеделникот...ама досадно е вака дома, ми се иде у школо:uvo::nesum:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
E добро повторувајте се до сабајле може Дојчин ќе се пушти на кајгана ќе види што сте напишале вие, и ќе реши...:pop:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Истото важи и за Струга и браво за нив, бидејќи стојат на нивниот став, а не го менуваат секој ден како некои. Ги поздравувам и другите школи кои не работаат, не заради тоа што не одиме нашколо, туку затоа што бараат права, а за тоа ти е потребна храброст.
Точно во Велес знам сигурно ни едно Основно и Средно училиште не изведува настава а баш ме нервираат едни учат едни не па чим сте се решиле ако покачат плати ќе биде и за вас не само за тие што штрајкувале.
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
27
Поени од реакции
3
Точно во Велес знам сигурно ни едно Основно и Средно училиште не изведува настава а баш ме нервираат едни учат едни не па чим сте се решиле ако покачат плати ќе биде и за вас не само за тие што штрајкувале.
Да точно така меѓутоа секој има право да си го искаже своето мислење...Е сеа неможе ако во едно училиште за штрајк се 20 професори/наставници,а двајца се против,да не се штрајкува и обратно...
Само проблемот е што професориве прават како ќе им текне,денес штрајкуваат утре не,ако веќе решиле да штрајкуваат нека си стојат зад тоа(изгледа како им свират така играат):toe::toe:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Преиспитај се! Ај цело време пишувајте ,,еј ние учиме'', ,,леле сеа во саботи ќе учиме'' итн.. Смирете се а и ти капенату смири се :pos2:
:smir:
јас смирен сум....али секој сака нешто да кажи..и за тоа е форумов....ти не мора одма да ги караш..:smir:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
јас смирен сум....али секој сака нешто да кажи..и за тоа е форумов....ти не мора одма да ги караш..:smir:

Ги карам дека се повторуваат а заради тоа новостите касно доаѓаат до израз :smir:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
е добро ај кажете сега шо има ново пошо пред малце станав од спиење па ништо не знам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom