Гафови на "коментатори"

Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Auuuuuuuu ovoj na 5 plus e Vselenski Patrijarh PAvle HAAHAHAHA
Gospod e Rusni (u crveni gaki) abe ovoj e ludddd alooooo
 
К

кременко

Гостин
па незнам тоа дали се смета за гаф, изглеа не разликувате , а и не сте глеале некој друг пренос на некоја странска тв ,како на пример босанска или хрватска
 
M

Mario Gómez

Гостин
па незнам тоа дали се смета за гаф, изглеа не разликувате , а и не сте глеале некој друг пренос на некоја странска тв ,како на пример босанска или хрватска
Ja знам на ОБН, коментаторот умираше лани по Интер, оти Ибра има босански корени, и секоја недела или Интер или Лацио го даваа. Плус само јадеа за Милан, јаки шеги кажуваа, уживав кога гледав на ОБН:tv:

На Хрватската се океј коментаторите, сум гледал и на ХРТ и на НОВА и на РТС, сите се океј.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Овој од Канал 5 не ми текнува за името како се викаше синоќа на натпреварот Барса-Рубин во 94 минута кога погоди Јаја Туре статива се дереше 'Господ е Русин' :vozbud: :pos: се згазив од смеа :tv:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
И Рафа Бенитез на клупата ги има двајцата напаѓачи Воронин и Бабел,а и на трибината е и Фернадо Лопез..:pos::pos::pos::pos:
 
К

кременко

Гостин
Ja знам на ОБН, коментаторот умираше лани по Интер, оти Ибра има босански корени, и секоја недела или Интер или Лацио го даваа. Плус само јадеа за Милан, јаки шеги кажуваа, уживав кога гледав на ОБН:tv:

На Хрватската се океј коментаторите, сум гледал и на ХРТ и на НОВА и на РТС, сите се океј.
па ако се заебава за нешо не значи дека е тоа гаф, нашите коментатори сакат да внесат некои новости но малце тешко им иде, неможат некој од нас да ги сватат
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
па ако се заебава за нешо не значи дека е тоа гаф, нашите коментатори сакат да внесат некои новости но малце тешко им иде, неможат некој од нас да ги сватат

СЕ СОГЛАСУВАМ СО ТЕБЕ ....

новости во коментирањето (далеку од клишето на кое не научијаноние од МТВ, Таско маско компанија)...

Па и со тоа дека не ги разбираат и дека ги сваќаат таквите коментари за гафови (Се согласувам) ...

Но едно не ми иде у глава (како бе некој може да рече дека ГОСОПОД е русин, босанец, американец, македонец итн ...)

НЕ НЕ НЕЕЕЕЕ тоа е неприфатливо ...

А шо се однесува до странските (патем најчесто ги набројувате екс-ЈУ државите) ... Аууууу .... слушајте ги само србите, босанците, хрватите кога некоја нивна екипа ил инедај боже репрезентација игра ..... е тоа се вика го..а јадење .....:pos2::pos2::pos2:
Овие нашиве се мали деца за нив
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Па Кларенс Зедорф, сте чуле з атипов?
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Сидорф е, бар така го викаат сите. Не му замеравај на овој од 5-ка, ОЧАЈ е.

Ej де немој така ... :pos2::pos2::pos2:

Александер, Александре , Александар ПАТО како сакате :pos2::pos2::pos2: небаре кум му е :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.925
БРАВО ЗА ПОСТОТ ... секоја чест ...
ама ако јас добро слушам (типацот) изговара со С не со З сејдорф не зедорф ... ај слушни и кажи :tv:
Да, штотуку слушнав. Па добро не може сега 100%...нешто како треба, нешто како не треба...:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom