Гафови на "коментатори"

StifleR_MK

Makedonec do Daska:D
Член од
9 мај 2009
Мислења
101
Поени од реакции
1
На наша Тв Јанко на Лацио Сампдорија на пеналите..

промашија Сампдорија и Јанко вика "е овој од Лацио ако промаши ке го мавам со хебла" и овој погодува и вика "добро е спаси глава" :pos:

А прво кога промашија Сампдорија вика "Леле го прочита како селски буквар за првоодделенци"..имаше и уште ама не ми текнуваат.
Brat4e po zaeban so gafovi i gluposti od janko na Nasa TV nema samo slusaj te go Gaaf4e Do gaf4e:pos2::pos2::pos2:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.251
Денес на бич сокер Евро Купот во 1/2 финале играа(и уште играаат) Португалија и Шпанија,а турнирот е во Рим,Италија..

И еден српски коментатор на ЕС2 во една ситуација вели:

Не можам да забелешам дали е тоа корнер за Италија од овој кадар..Но еве сега се гледа дека е корнер и Португалците ќе изведат корнер

А за да биде уште полошо корнерот беше за ШПАНИЈА:nesvest:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Пред една минута, Миленко: Еден од најбогатите луѓе тој и тој заедно со NBA кошаркарот Пол Гаскоњ...

Лудило е типов, дебил. :vozbud:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Пред една минута, Миленко: Еден од најбогатите луѓе тој и тој заедно со NBA кошаркарот Пол Гаскоњ...

Лудило е типов, дебил. :vozbud:
Мислам Пау Гасол кажа.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Синоќа,Бордо-Монако,му ја одземаат топката на фудбалер на Бордо и Јанко вика:''Aма лесно ја продадоа топката,исто како фирмите кај нас во време на транзиција што ги продаваа'' :pos:

После,Бордо напаѓа ама онака кружат околу шеснаесетник и Јанко вика: ''Oдлична игра на Бордо,само уште гол да дадеа..исто како јас што им се пуштав на женските у средно,се имаше само она најважното го немаше" :pos:
 

JerryMK

Sexy Girls in your town for night
Член од
5 мај 2009
Мислења
259
Поени од реакции
12
haha barca-mancester vika ronaldo bie i nema gol van der sar brani
kaza mn ama ovoj naj go zapomniv
a i teski se nozete na igracite na mancester
:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Оној од телма незнам како се вика ама ќе ви текне по следнива фраза која на секоја утакмица ја употребува по 10 пати без разлика кој има шанса и ќе рече малдини се готви да бие има добар удар ииии крај голот, иначе чоекот супер си коментира и многу често порано знаеше да ги дупи интер кога играа против милан у стилот ии милан останува табу тема за интер, дали ќе ја почуствуваат победата против милан и слично.
а најодлпен коментатор е миленко:vozbud: ги даваат пехарите се свири британска химна овој си ја пее и вика ее ете гледате и јас ја знам или на италијанската знае многу често да брчи:pos2: али нема да заборавам кога во кина му даваа пехар на хамилтон и одздола под пехарот има една налепница пишуе нешто ф1 ова она и се одлепува тоа и паѓа на земја и миленко вика еве што ти е кинески производ:pos2::pos2::pos2: и ќе заборавев калински на милан манчестер и вика времето не им е во прилог врне како од кабел:vozbud:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
najmnogu me nasmea toa na milenko sto kazal kineski proizvod :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
сеа ми текна на уште една лудост на миленко се исцепив од смеење иако навивам за кими, незнам на која трка беше кими се лупна у ѕид искача од болид го даваат у кадар и миленко вика еве го ѕидарот малце ја утнал професијата:vozbud::pos2::pos2:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
И Ривалдо го напушта теренот. Постигна хет трик. Одлична игра денес на бразилецот. Еве го соблекува дресот. Хе...на маичката му пишува Адиос. Ривалдо ги поздравува навивачите на Барселона.
-Инаку на маицата му пишуваше Adidas...:vozbud:
Mислам дека беше зоран михајлов...не сум сигурен! :)
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
И Ривалдо го напушта теренот. Постигна хет трик. Одлична игра денес на бразилецот. Еве го соблекува дресот. Хе...на маичката му пишува Адиос. Ривалдо ги поздравува навивачите на Барселона.
-Инаку на маицата му пишуваше Adidas...:vozbud:
Mислам дека беше зоран михајлов...не сум сигурен! :)
Хаха, баш се сеќавам на тоа кога го гледав натпреварот :vozbud: :tapp:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.368
Поени од реакции
312
:) Morav da se nasmeam na ova,ali vo pravo e @ Komita..Ovaj natprevar e odigran sigurno pred povejke od 7-8 godini...Barem tolku vreme Rivaldo ne igra vo Barselona!
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Уште се смеам кога се сетам, кога коментаторот на А1 рече ке видиме што ке се случи на крајот на оваа сезоЊа :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom