Втора шанса

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Втора шанса?

Дали доколку вашиот партнер/ка ве изневери со друг/а и сака повторно да ви се врати, би му дале втора шанса или завршено е помеѓу вас засекогаш?


Јас никогаш не би му дала втора шанса доколку ме изневери. Што сака нека прави.. кога еднаш ќе ја затвори вратата на мојата љубов враќање назад никогаш повеќе. Зошто? Едноставно затоа што мразам изневерувања, лажења итн.. ако ме сакал немало да ме изневерува па после да бара втора шанса као демек згрешил.. псс нека:zid:
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Абе што знам...ваљда не ..ама се водам по тоа никогаш не вели никогаш. Уствари се надевам дека нема да дојдам у ситуација кај што ќе треба да размислувам за ова .
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Во име на христијанскиот дух, можеби некому и треба да му се прости. Не е лесно да простиш и покрај тоа што секој греши

Оние ситуации каде некој/некоја прави будала од тебе не ги сметам
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Само еднаш и тоа ако навистина се покае престапникот кој е фатен на дело или кој многу ве повредил. Инаку, во спротивно, кастрација и линч!
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
Za lazenje....dosega nikoj ne sum vkopala deka me lazel so druga...mozda i zsh ne se zamaram mnogu i ne izigravam inspektor...ama dokolku bi go vkopala ne bi mu dala vtora shansa....A inache opshto vtora shansa ne trebit da se davat....neshto ko ke se skinit posle kolku i da go krpish ne e isto...evo jas dadov i sega sho?Se macham sebesi nishto drugo.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Шо викаш. Ама размисли малу. Оние сите скинатине шо ојдоја Алексанрија на крпење, ко нови ги стокмија.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
SpaceLily напиша:
Za lazenje....dosega nikoj ne sum vkopala deka me lazel so druga...mozda i zsh ne se zamaram mnogu i ne izigravam inspektor...ama dokolku bi go vkopala ne bi mu dala vtora shansa....A inache opshto vtora shansa ne trebit da se davat....neshto ko ke se skinit posle kolku i da go krpish ne e isto...evo jas dadov i sega sho?Se macham sebesi nishto drugo.
некст тајм тејк мај адвајс, ор ју вил би дуинг дис:zid:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Секој заслужува втора шанса, но таа втора шанса мора да биде дадена само ако претходно немало некој друг (не)намерен кикс од партнерот. Не може некој да каже дека туку така ќе остане рамнодушен спрема особа со која била да речеме некој подолг период не може туку така да се истиснат чуствата и се она што се чуствува кон личноста на која треба да и се даде таа втора шанса
 

bibuska

смешка
Член од
5 септември 2005
Мислења
2.403
Поени од реакции
7
Anonymus1 напиша:
Секој заслужува втора шанса, но таа втора шанса мора да биде дадена само ако претходно немало некој друг (не)намерен кикс од партнерот. Не може некој да каже дека туку така ќе остане рамнодушен спрема особа со која била да речеме некој подолг период не може туку така да се истиснат чуствата и се она што се чуствува кон личноста на која треба да и се даде таа втора шанса
сосема си во право...но...ако е простено не значи и дека е заборавено...
 
Член од
28 септември 2005
Мислења
47
Поени од реакции
0
Od moja strana .. .Hm .. Nema da mu prostam od ednostavnata prichina deka ne sum mu dovolna.Ako saka da bide so druga prvo neka raskine so mene pa poslem neka odi kaj druga.Toa e od mene

k0sKiC
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
2 шанса никогаш, а може ни тогаш нема. Впрочем ни јас не барам 2 шанса.

п.с. тоа што било еднаш нема никогаш да биде 2 пати, додека, тоа што било двапати, ќе биде и 3 пати. Најважно е да знаеш кога треба да застанеш.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Сите кои рекоа дека не даваат втора шанса - лажат!:icon_lol:
Ако навистина сакаш некого, ќе се потрудиш да разговараш и да дознаеш кои се причините поради кои партнерот изневерил. Ќе се потрудиш да ги поправиш своите грешки ако сака и тој да ги поправи.
Втората шанса е зезната работа затоа што е ризик. Може да донесе поголеми нервози и разочарувања, но може и да ги среди односите меѓу двајцата.

Некои луѓе не се менуваат, без разлика колку шанси да добијат.
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Скршеното си е скршено, колку и да го лепиш не е исто. Муабетот "ако навистина некого сакаш... треба да трпиш..." нема врска. Ниту една не е толку вредна за да добие 2 шанса. Кокаинот не простува... никогаш
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Jaс никаде не реков дека мора да трпиш ако сакаш некого. Но, ако видиш дека искрено се кае партнерот, зошто да не му дадеш уште една шанса? Не е сигурно, но можно е да се средат работите (иако не верувам баш многу во тоа).
Со самото тоа што не прифаќаш ризик, ризикуваш многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom