Врска - без обврска

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.694
Поени од реакции
885
Adr1anA напиша:
врска без обврска според мене-- се базира на взаемна сексуална привлечност, еден од учесниците е секогаш зафатен (женет,мажена, во долга врска) им треба авантура нешто што се знае дека НЕМА да продолжи а сепак е убаво (од сексуален аспект) пред се треба да знаеш дека сакаш да се впуштиш во таква врска и да не ти биде криво кога нема да ти се јави или да се шетате за рака низ гтц.Авантура --со еден збор кажано..е сепак има чувства па не сме животињи ама тоа се симпатии привлечност а не некоја длабока поврзаност
Chupe...izvini da te prasam nesto...kolku godinki si?Ocigledno ke da si negde okolu 18-19...ili gresam(pomala si???)? :)
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Врска - обврска = мување
Сум имал мување маскирано во врска, т.е. не сме искочиле на поштен состанок, него нон стоп по дома и у авто вршевме работа. По „раскинувањето” ми предложи дека би можеле пак да се сретнеме да „сработиме” нешто, без папири. Е тогаш све ми се разјасни.:raz:
Значи могуќе.
Могуќе е и од мување врска да произлезе, ама ретко. Многу ретко.
 
Член од
24 јуни 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
Врска без обврска, ова му доаѓа како да изгаснеме страсти, добар секс до безсвест,засто да не, а оној мојот дома па и не го бива...
 
Член од
18 октомври 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
janicka напиша:
Vredi ednas da se isproba, kolku da ne ti bide zal sto si propustil. Probav ednas i bese OK ama veke ne pravam takvi raboti. Mislam deka nema da pravam.

Pravilno kazano.Taka treba.Muvanje, svetska rabota!
 
Член од
5 ноември 2005
Мислења
18
Поени од реакции
0
еее секавања додека студира си имав таква врска,ми беше супер...
без обрски е нешто супер не ја обременува врската,,(сексуална)
 

Bale82

Bwagojce
Член од
22 април 2005
Мислења
227
Поени од реакции
4
Па тоа е најдоброто нешто што се има измислено досега .... а уште ако не знаеш како се вика девојката (зборувам само едно дневна авантура на некоја забава ) е тогаш е најдобар филингот незнам немам појке зборови. Тхе енд!!!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Adr1anA напиша:
врска без обврска според мене-- се базира на взаемна сексуална привлечност, еден од учесниците е секогаш зафатен (женет,мажена, во долга врска) им треба авантура нешто што се знае дека НЕМА да продолжи а сепак е убаво (од сексуален аспект) пред се треба да знаеш дека сакаш да се впуштиш во таква врска и да не ти биде криво кога нема да ти се јави или да се шетате за рака низ гтц.Авантура --со еден збор кажано..е сепак има чувства па не сме животињи ама тоа се симпатии привлечност а не некоја длабока поврзаност
Сакаш да кажеш дека на оние кои не се во врска не им треба авантура? Мора да бидат во врска или брак за да бидат учесници?
И кога веќе влегува некој во таква врска, нема што после да му е криво кога нема да се јави другиот или прошета за рака, бидејќи свесно влегуваш во таква каша:)
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Повеќето од врските ми биле „врски без обврски„ (мувања, како што кажа некој).

Како ќе му кажеш? Не знам, ни тие ми рекле „не сме за озбилно”, ни јас нив. Си знаевме.. од кај да знам. Поинаку се однесувам со тие што сакам само авантура. Веројатно ме „читаат” како се чувствувам? И не е тешко... покажувам што сакам.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Aj be sho go drvite,site konstantno se muvate.Ko kje ve vidam vakvi "deva marija" film mi se sloshue.Ednash probav..decko mi go sakam,devojka mi ja sakam.Zimi kurof.
Vrska bez obvrska ne moes da nareces taka..moes da nareces neobavezen sex.
I se priebue mu se javue,mu se priebue i se javue.Cao priatno.
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
FortunE напиша:
Сакаш да кажеш дека на оние кои не се во врска не им треба авантура? Мора да бидат во врска или брак за да бидат учесници?
И кога веќе влегува некој во таква врска, нема што после да му е криво кога нема да се јави другиот или прошета за рака, бидејќи свесно влегуваш во таква каша:)
Ете се корегирав...а за тоа дали свесно влегуваш во каша па не треба да те е криво ..па да мислам дека ако знам што правам и го знам исходот...а бе, до мене е нечуствително створење сум:pos: :pos: :pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Знаеме Адриана, знаеме :):):):):)!!
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Pesna

Koja sum JAS?

Jas sum Tvojata srodna dusa.
Jas sum svetlina vo Tvojot zivot.
Jas sum Tvoeto vtoro Jas.

Psiholoski nie sme ego i alterego.
Egoto sum normalno JAS
A ti si obicno alterego.

Sto velis na ova, a?
Ti obicno ego, a jas samo alterego.

Toa e obicna psihologija
Da doznaes Koja Sum Jas.

:) :)
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
cyberlady напиша:
Koja sum JAS?

Jas sum Tvojata srodna dusa.
Jas sum svetlina vo Tvojot zivot.
Jas sum Tvoeto vtoro Jas.

Psiholoski, Tvoeto alterego.
Egoto si e samo moe.
Jas ego, Ti alterego.

No Ti mozebi so ova nema da se soglasis.
Ke reces deka Ti si ego, a jas alterego?

E vo toa se sostoi psihologijata.
Da opredelis sto e ego, a sto alterego.

:) :)
И?Поврзаноста со оваа тема е..во кој дел..?:raz::icon_eek:
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Одбрана

Dani^^^ напиша:
И?Поврзаноста со оваа тема е..во кој дел..?:raz::icon_eek:
А како да избегнам обврска, а?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom