Вратари

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
За да видите како било пред 5-6 години ги споив темите :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
lugeto sto se zalat od vratari za mene se pogolemi seljaci
Не се жалам ја од никој, али ете таква ситуација се деси прееска со двајца другари коа сакавме да влеземе и коа ни кажаа дека не може другар ми сакаше да седи пред клубот со надеж дека ќе го пуштат, па му кажав да не се замара со некој необразован ропак (so hardcore). Тука пишав пошто ме интересираше дали само ја го примеќам овој лузерски менталитет на простата маса.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Не се жалам ја од никој, али ете таква ситуација се деси прееска со двајца другари коа сакавме да влеземе и коа ни кажаа дека не може другар ми сакаше да седи пред клубот со надеж дека ќе го пуштат, па му кажав да не се замара со некој необразован ропак (so hardcore). Тука пишав пошто ме интересираше дали само ја го примеќам овој лузерски менталитет на простата маса.
Абе колку си у право немаш поим,секакви будали има за вратари,лечат комеплекси на недужни луѓе,арно ама негде ќе се наденат.Еве ти еден личен пример,негде пред 3,4 години,у Охрид диското не ми текна како се викаше.Ја и уште двајца другари,си идеме све културно да влеземо у локалов,а на врата еден гомнар што да ти кажуам.На едниот му вика ти можеш да влезеш они не.И ја нормално си викам ок не може не може нема да те молам.Ама тој што го пуштаа ко запна ќе ги пуштиш и крај,и баткава вика,ајде магла и ти дан ви опнем еден ќутек.И другаров ни вика еј ај идите у кола запалите ја и чекајте ме,и одма знаев што следуа.Значи земање едно шише полно со пиво,ја не знам од каде го зеде ваљда од масата надвор што беше,имаше пива наредено.Едно лупање у глава падна типацов ко покосен,и нормално магла фативмо:D.Епа изгледа ова е лекот за вакви идиоти,мада ја не сум за насилство,ама едноставно си го бараат со сила.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.232
Поени од реакции
35.852
„Курвите“ ги пуштаат, бидејќи „курвите“ можат да ги натераат тие со пари да го потрошат вечерта. Никој што би платил сметка од 200 евра во една вечер, не сака огромна гужва во дискотеката. Газдите имаат пробано да работат и на едниот и на другиот начин и работење со елитна клиентела им е поисплатливо. Вратарите имаат задача да го јадат гневот на тие што ги вратиле, ништо друго. :D

Бре све елитни сме по Скопјево. Више гледам сите кафичи и клубови работат само со елитна клиентела работат:)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.682
Бре све елитни сме по Скопјево. Више гледам сите кафичи и клубови работат само со елитна клиентела работат:)
Таман работа, тоа е поентата, само неколку работат со елитната. И сите да работат со елитна, ќе се издвојат неколку што работат со супер елитна клиентела. :D Проблемот е што кај нас се научени дека селекцијата мора да ја прави некој ропак, што не разбира дека работи крајно неблагодарна работа и мисли дека е газда на објектот. Дрес код, задолжителна резервација и висока цена на влезница се многу поелегантни методи.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ајде бре, сите тие кои стојат на врати и селектираат кој да влезе внатре или не, се симнати од планина. По такви места не ни одам, не па да чекам ред пред врата саат време, за на крај да ми кажат дека не смеам да влезам.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Ало. Клубот е приватен, не е од државата сите со плави картончиња може да влезат. Ако отворам јас клуб можеби сакам само хипици да иам внатре, комотно не те пуштам на врата. Таква селекција има? Да ок чао.
Во секој случај, најомразени личности ми се и едноставно некогаш не вреди.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ало. Клубот е приватен, не е од државата сите со плави картончиња може да влезат. Ако отворам јас клуб можеби сакам само хипици да иам внатре, комотно не те пуштам на врата. Таква селекција има? Да ок чао.
Во секој случај, најомразени личности ми се и едноставно некогаш не вреди.
Ако пушташ само хипици, јас дефинитивно ќе влезам. :D
Муабетот ми е дека не сакам да одам по такви места каде ќе ме селектираат на влез. Ќе одам на други места каде што не го прават тоа. Не ми е јасна желбата кај луѓево, да бидат видени кога ќе излегуваат. А на вакви места баш тоа е целта. Јас излегувам за да си поминам убаво и да се забавувам со моето друштво, а не некој да ми скрши филм, затоа што нема да не пушти сите на врата за да влеземе внатре.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Таман работа, тоа е поентата, само неколку работат со елитната. И сите да работат со елитна, ќе се издвојат неколку што работат со супер елитна клиентела. :D Проблемот е што кај нас се научени дека селекцијата мора да ја прави некој ропак, што не разбира дека работи крајно неблагодарна работа и мисли дека е газда на објектот. Дрес код, задолжителна резервација и висока цена на влезница се многу поелегантни методи.

Кои места работат во Скопје со елитна клиентела ? Друга работа не е работата до клиентелата едноставно на секое место има вратари и гужви, а да не збориме и да име елитна клиентела ја незнам кој клуб е елитен ?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Има Марјан Ѓоргиевски право.... седат пред вратата напумпани ко балони и се силат, мислат нивна е дискотеката/клубот. Лично не сум стапил со такви во контакт до сега, а и подобро :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Патетично е кога се курчат на девојчиња или на мужи само кога се бројно стање + 5 од нив ....затоа ги поштуем аеродромциве шо излагаат као хорда по 40 души ....
 
Член од
9 јануари 2014
Мислења
50
Поени од реакции
63
А исто така и се премногу глупи, кога идев во Колосеум немав лична карта бидејки бев 16 год но имав возачка дозвола А1 категорија. Ме застана на врата и ми побара лична карта демек се правев дека ја барав извадив возачката и му реков дека не ја носам личната, тој ми рече дека можело и датум на рагање да се види од возачка, ја па мислев готово сеа ке види сјебан сум. И глеам ми вика ок имаш 18 и ме пушти, леле неписмени.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ова со селектирањево ќе продолжи уште долго време. Ги пуштаат тие што ќе ги видат со пари, демек ќе направат многу промет. Така е по скоро сите дискотеки во Скопје. Затоа ќе бегам во Валандово и Струмица по дискотеки наместо овде. Ем женски пуно и многу убави ем супер ќе си поминеш. Овде ко горили на врата. Ти може, ти не може. :pos::tapp:[DOUBLEPOST=1394123266][/DOUBLEPOST]
Кои места работат во Скопје со елитна клиентела ? Друга работа не е работата до клиентелата едноставно на секое место има вратари и гужви, а да не збориме и да име елитна клиентела ја незнам кој клуб е елитен ?
Еве јас ќе ти кажам за ресторан таков, Бела Виста на кеј. Кога и да влеземе, или све е резервирано (а жив човек нема внатре, а ниту па на маса имаат ставено резервирано) или кујната не работи итн...
За дискотеки, Колосеум знаат така да направат, Привилиџ, она позади Мамас (не ми текнува на името како беше, а не сакам и да ми текне), Супер Клуб....итн..има уште многу.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Ова со селектирањево ќе продолжи уште долго време. Ги пуштаат тие што ќе ги видат со пари, демек ќе направат многу промет. Така е по скоро сите дискотеки во Скопје. Затоа ќе бегам во Валандово и Струмица по дискотеки наместо овде. Ем женски пуно и многу убави ем супер ќе си поминеш. Овде ко горили на врата. Ти може, ти не може. :pos::tapp:[DOUBLEPOST=1394123266][/DOUBLEPOST]

Еве јас ќе ти кажам за ресторан таков, Бела Виста на кеј. Кога и да влеземе, или све е резервирано (а жив човек нема внатре, а ниту па на маса имаат ставено резервирано) или кујната не работи итн...
За дискотеки, Колосеум знаат така да направат, Привилиџ, она позади Мамас (не ми текнува на името како беше, а не сакам и да ми текне), Супер Клуб....итн..има уште многу.
Колосеум не постои а ова сегашново работи само за журки и реално далеку од елтно диско, таму имало проблеми на врата само ако е гужва внатре иначе реално е единствена дискотека со капацитет што му прилега на град како Скопје. Ако збориш за летната Колосеум и таму ако има проблем е само заради тоа што има гужва внатре. Привилиџ е даааалеку од елитна дискотека, ок можда селска елитна дисктека, позади Мамас ти е Сектор и таму обично прават проблеми ако има гужва внатре. Реално мислам дека немаше да има толку проблеми на врата ако клубовите беа поголеми и ако се знаеше кој каде иде, ако не се мешаа од 17 до 40 годишни во иста дискотека.

Иначе дека ќе има клубови со селекција на врата секогаш ќе има и секаде има. Само на запад во таквите места не се плажа влез. Останатите дискотеки и клубови пуштаат се додека има место. А место значи да има простор луѓето да играат. Кај нас некогаш е неиздржлива гужва. Илидруга иронија, чекаш да влезеш прават селекиција па уште и влезница да платиш. Се е измешано во Македонија.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
А исто така и се премногу глупи, кога идев во Колосеум немав лична карта бидејки бев 16 год но имав возачка дозвола А1 категорија. Ме застана на врата и ми побара лична карта демек се правев дека ја барав извадив возачката и му реков дека не ја носам личната, тој ми рече дека можело и датум на рагање да се види од возачка, ја па мислев готово сеа ке види сјебан сум. И глеам ми вика ок имаш 18 и ме пушти, леле неписмени.
А ти што мислиш за вратар кое оделение треба :D[DOUBLEPOST=1394140689][/DOUBLEPOST]
Колосеум не постои а ова сегашново работи само за журки и реално далеку од елтно диско, таму имало проблеми на врата само ако е гужва внатре иначе реално е единствена дискотека со капацитет што му прилега на град како Скопје. Ако збориш за летната Колосеум и таму ако има проблем е само заради тоа што има гужва внатре. Привилиџ е даааалеку од елитна дискотека, ок можда селска елитна дисктека, позади Мамас ти е Сектор и таму обично прават проблеми ако има гужва внатре. Реално мислам дека немаше да има толку проблеми на врата ако клубовите беа поголеми и ако се знаеше кој каде иде, ако не се мешаа од 17 до 40 годишни во иста дискотека.

Иначе дека ќе има клубови со селекција на врата секогаш ќе има и секаде има. Само на запад во таквите места не се плажа влез. Останатите дискотеки и клубови пуштаат се додека има место. А место значи да има простор луѓето да играат. Кај нас некогаш е неиздржлива гужва. Илидруга иронија, чекаш да влезеш прават селекиција па уште и влезница да платиш. Се е измешано во Македонија.
Кај нас е неиздржлива гужва, бидејќи
Прво, малку дискотеки многу народ
Второ, од 15 па нагоре излегуваат
Трето, ај што се малку и мали се дискотеките, а плус некои од дискотеките повеќе личат на кафиќи отколку на дискотеки
За да имаш убав ноќен живот прво треба луѓето да имаат пари, второ дискотеките да се големи (најмалата дискотека треба да биде за 1000 луѓе). Е сега за второто треба да важи првото и кога ќе видиш добиваш забава за онолку колку ти е долга чергата
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom