Вработување во Макпетрол

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Ех ме потсетивте на добри времиња кога работев Лукоил. Акнав 20 литри дизел во бензинец од 50 илјади евра, и заврши мојата кариера на бензинска. :pos: :pos: :pos:
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Ајде среќно, пиши чим добиеш одговор дали си примен или не. Ако си од Скопје, требало би да бидеш примен без проблем, муабети су дека у Скопје, МП има проблем да задржи радници и општо да најде, такој да место да улегнеш би требало да биде полсно.
Ако те примив, било што да ти треба објаснување и помош, туј сам :)
Еве ми заврши договорот на 3 месеци и не ми го продужија,објаснение дека супер сум работел ама тоа било за замена на другите колеги за годишните одмори,педерско објаснение ама тоа е тоа,што ќе правиш,инаку добро ме платија како наемен работник,по 25.500 месечно просек,е сега би те прашал-Што со обувките и оделото? Дали ги враќам или ги задржувам? За обувките посебно ме интересира пошто се нови и квалитетни
 
Ф

Флеш

Гостин
Еве ми заврши договорот на 3 месеци и не ми го продужија,објаснение дека супер сум работел ама тоа било за замена на другите колеги за годишните одмори,педерско објаснение ама тоа е тоа,што ќе правиш,инаку добро ме платија како наемен работник,по 25.500 месечно просек,е сега би те прашал-Што со обувките и оделото? Дали ги враќам или ги задржувам? За обувките посебно ме интересира пошто се нови и квалитетни
Брат ми !!! Општо правило е :LOL: Ако не те прашале да ги вратиш,ќути си и земи си за себе .... Ќутенката си е злато како велат .... (y)
 
H

HoT _iCe

Гостин
Еве ми заврши договорот на 3 месеци и не ми го продужија,објаснение дека супер сум работел ама тоа било за замена на другите колеги за годишните одмори,педерско објаснение ама тоа е тоа,што ќе правиш,инаку добро ме платија како наемен работник,по 25.500 месечно просек,е сега би те прашал-Што со обувките и оделото? Дали ги враќам или ги задржувам? За обувките посебно ме интересира пошто се нови и квалитетни
Ако не ти ги тражив, ќути си ама би требало да ги ти тражив пошто ги чував у случај па да те викнев на работу.
Иначе, не е педерско објаснение, затој си и примен и ти е пишуавало дека си на определено време од 3 месеца, нема што да ти се правдав ни да ти објаснуев, не треба лично да га сфаќаш. Не само за Макпетрол, у сви фирме е такој.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
142
Поени од реакции
163
Некој искуство да сподели со интервјуата во Макпетрол, сега по ново се online, фала...
 
Член од
12 април 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Имам роднина и знам дека во тоа време може не точно 1999 година, ама сигурно е пред 2002 година имаше околу 400 евра и тоа како чувар на објект на Макпетрол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom