Во што готвите? Избор на кујнски прибор (тави, тенџериња, ножеви и тн.)

Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
steak knife

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2015
Мислења
43
Поени од реакции
24
Препорака за тавчиња кои може да се стават во рерна?
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Дали кафе во зрно за еспресо може да се сомеле и да се свари турско кафе?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.196
Поени од реакции
35.745
Мислење за производите на Братство Охрид. Сакам да земам нова тава, тенџере средна големина и sauce pan.

Ми изгледаат на ептен солидни производи. Ако некој има искуство со нив би било супер да сподели.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мислење за производите на Братство Охрид. Сакам да земам нова тава, тенџере средна големина и sauce pan.

Ми изгледаат на ептен солидни производи. Ако некој има искуство со нив би било супер да сподели.
Тави немаме, имаме две тенџериња од Братсво, досега задоволен сум, а луѓе што ги имале подолго време исто се задоволни, ако не ти се брза, знаат понекогаш да се начекаат нивните производи на попуст на пола цена
 

Que

Член од
10 април 2013
Мислења
79
Поени од реакции
56
Kade da kupam 'cast iron pan' vo Skopje? Do sega ne uspejav da najdam.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Веќе 2-3 дена пребарувам enamel cast iron fry pan во Скопје и не можам да најдам... :( Единствено на страната на Карес најдов, но пишува sold out.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
31
Поени од реакции
15
Kade da kupam 'cast iron pan' vo Skopje? Do sega ne uspejav da najdam.
Веќе 2-3 дена пребарувам enamel cast iron fry pan во Скопје и не можам да најдам... :( Единствено на страната на Карес најдов, но пишува sold out.
Во скопје сум го превртел не сум нашол ништо до сеа. Во случај да ве води патот накај Солун, Лоџ се продава во едно градче блиску до граница кај Битола. Еве линк https://www.dimtsas.eu/en/products/lodge-cast-iron-cookware
Доколку некој иде натака нека ме контактира и ја би доземал некои ствари :D

Едит: Сеа глеам у Карес се занеле со цените малце. Копии од ЛеКрусе за цени повисоки од оригиналните емајлирани...
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Од каде знаеш дека се копии и не вредат за цената? Ги имаш користено?
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
31
Поени од реакции
15
Од каде знаеш дека се копии и не вредат за цената? Ги имаш користено?
Ги имам користено и Стауб и на ЛеКрусе од кои поседувам неколку. Нигде не реков дека не вредат за цената, само дека во Карес ги напумпале малце поише и за тие пари па и помалце се зима Лекрусе од странство. А за тоа од каде знам дека се копии не знам како да ти одговорам. Лекрусе прават гусени тави скоро 100 години, они ги имаат измислено емајлираниве...
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
218
Поени од реакции
609
Лоџ се топ за парите, кој може нека земе, имав едно на поклон 10ет години го скршија од глупост, сигурно уште 20 беше користено.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Исто многу лоши описи имаат на нашиве веб страни. Пишува лиено железо на пример, а ако бараш на интернет пишува дека има плус емајл (ова е за некои од Kares) или керамички слој (за од Best selection), што не е толку лошо, ама барем да знаеш точно за што ги даваш парите. Значи продавнициве не се замараат ни точен опис да дадат за тоа што точно продаваат. А баш без никаков додаден слој веројатно се од ArtGlass. Не знам точно за ниедно зошто не сум отишла во продавниците, туку сум барала само на интернет.
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Мислам дека пред некое време гледав во SARP, магацинот во Визбегово. Каде продаваат на мало не знам да ти кажам. Побарајте ги на facebook па ќе може да ги контактирате за поконкретно.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.196
Поени од реакции
35.745
Дечки кај може да се најдат ОК емајлирани тавчиња во Скопје?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom