Во што веруваат атеистите?

Член од
1 септември 2012
Мислења
18
Поени од реакции
9
Во што веруваат атеистите.... ? ,Зошто толку енергично се обидуваат да докажат дека бог не постои...?, И дали се обидуваат и самите да се убедат во тоа нивно твредње ?!!...
N everuvaat zatoa sto se izbezumeni nemaat, prestva za duhvnosta, ili toa im e nekakov izgovor, so toa mislay ke i inegaat na realnosta .
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
N everuvaat zatoa sto se izbezumeni nemaat, prestva za duhvnosta, ili toa im e nekakov izgovor, so toa mislay ke i inegaat na realnosta .
А реалноста е дека треба да улетуваме со авиони во згради, така?
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
А реалноста е дека треба да улетуваме со авиони во згради, така?

И тебе да ти нудат 72 девици, несколку секунди по улетувањето у зграда, ќе го сториш истото.

Ама, за жал, девици тебе не ти нудат:P
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
И тебе да ти нудат 72 девици, несколку секунди по улетувањето у зграда, ќе го сториш истото.

Ама, за жал, девици тебе не ти нудат:P
Јас сакам искусни. :icon_lol:
 
Член од
1 септември 2012
Мислења
18
Поени од реакции
9
А реалноста е дека треба да улетуваме со авиони во згради, така?
Логично дека неможеме, да улетаме со авион во некоја зграда, бидејќи има огромна димензија, и како тело, авионот е само матријална фигура, додека човечкото битие е духовно и може секаква духовна сила да навлезе во него, да остане и да живее во него.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Логично дека неможеме, да улетаме со авион во некоја зграда, бидејќи има огромна димензија, и како тело, авионот е само матријална фигура, додека човечкото битие е духовно и може секаква духовна сила да навлезе во него, да остане и да живее во него.
Moze li nekoja zlobna sila da navleze, i da zivee u tebe?
 
Член од
1 септември 2012
Мислења
18
Поени од реакции
9
Moze li nekoja zlobna sila da navleze, i da zivee u tebe?
Порано можеше, сега неможе бидејќи сега во мене Бог и секоја нечиста сила, бега од мене затоа што бега од Оној кој е во мене. Госпдо Исус Хрисос .
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Порано можеше, сега неможе бидејќи сега во мене Бог и секоја нечиста сила, бега од мене затоа што бега од Оној кој е во мене. Госпдо Исус Хрисос .
И кога влегуваше во тебе, што чувствуваше ти? Што ти правеше, нечестивата сила?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom