Во центар со Васко Eфтов

Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Вклучете телевизорот на канал 5.. емисијата Во центар каде Eфтов очи во очи дискутира со татарски пропагатори Каракачанов, Димитров итн
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Highlight do sega od emisijata mi e ova izlezeno od bugarska usta: Bugarinot otisol vo zooloska vo stranstvo i videl zirafa... I si kazal ne, ne postoi takvo zivotno. Istiot slucaj e i so makedoncite. Gi gleda, znae deka se razlicni, razlicna istorija, kultura i se', a sepak gi negira.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ја гледав Емисијата

Најинтересно беше кога кажуваше тој шефот на кабинетот на Живков..

Дека Тито сакал да ја присоедини Пиринска Македонија кон Македонија(поради тоа што живеело македонско население нормално) и дека во Бугарија постоел тој страв кај Живков(а инаку Москва го поддржувала тоа присоединување) и кога кажа дека Живков се сретнал со Брежњев и МУ ПЛАЧЕЛ(БУКВАЛНО МИСЛАМ, ПЛАЧЕЛ), ДА НЕ ДОЗВОЛИ ПИРИНСКА ДА СЕ ПРИСОЕДИНИ КОН МАКЕДОНИЈА
Како некое пиченце......
Храбрите Блгари:vozbud::pos2:
И после тоа Брежњев дал одлука да не се дискутира за македонското прашање повеќе!!


П.С.

Поздрав до Ефтов, ЦАР СИ, ЛОМ ГИ НАПРАВИ БУГАРИТЕ!!
 
S

SSS-Stolica

Гостин
jas go gledav od pocetok kakvi gomna jadea i samite ne bea svesni.Vikaat deka Kliemt i Naum se bugraski.Deka Goce Delcev Dame Gruev,Sandanski bile bugari.Deka ne se Tatarsko pleme.Deka Ohrid otsekogas bil bugarski grad.Knigata na Miladinovci se vikala Bugarski Narodni Pesni.SELJAK TATAR SO ZNAE
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.023
Поени од реакции
608
утре мислам репризата во 13 глдајте ја.Бугарите поголемо гомно испаѓаат од грциве.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ама Ефтов ЛОМ ГИ НАПРАВИ...
Најинтересно ми беше кога кажа дека Живков плачел кај Брежњев за Пиринска..
Сега јас ќе ги прашам бугарите..
Ако се они толку храбра нација, тогаш зошто отишле да плачат кај Брежњев:pos2:???
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ефтов вистински МАКЕДОНЕЦ. Ги растури копиљињата татарски. И колку е во право за татарскиот амбасадор во Македонија. Вика нашата држава дозволи таков како тебе да биде амбасадор, да не прави сштите. Дали би дозволиле вие македонски амбасадор во бугарија кој ке ве вика татари.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Многу јака емисија , барем на тие што не им е јасно што бараат татариве по нашите форуми да им се разјасни .
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
42
Поени од реакции
2
Nemojte da gi vregjate bugarcinjata kje pocnat da placat po forumov pa posle ke treba da im dademe nesto da cicaat za da se smirat.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.292
Поени од реакции
5.363
Iskreno mnogu interesni raboti kazaa bugarite , imaat dokazi deka vasite heroi se izjasnile kako bugari , tek ke imate problem , grkot e nisto vo sporedba so ova. Imase pravo koga velese deka nikade nemalo napisano makedonec pred da ja oformi makedonskata nacija kominternata. Iskreno premnogu licite so bugarite , a i jazikot vi e epten blizok , samo sto tie akcentot go imat poinakov. A i vo Strumica i istocna zboruvaat isto , tAka da....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom