Во недела попладне

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ако единствено мерило за вредноста на делата, продукциите, производите... е македонското потекло, еве ја ќе се посерам. македонско ќе биде гомното. Каде да ви го сервирам?
А што им фали на Македонските продукции.

Сервирани ви се а ги конзумирате преку турските,српските,бугарските донекаде и хрватските :гомце::гомце::гомце: кои од глад не можете да ги забележите
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.162
Сервирани ви се а ги конзумирате преку турските,српските,бугарските донекаде и хрватските :гомце::гомце::гомце: кои од глад не можете да ги забележите
Сакаш да ми кажеш дека македонската срање тв продукција, луѓето ја менуваат за иста таква, само бугарска, грчка, турска...?

Не. Тие продукции имаат иста публика. Истите тие кои ги следат македонските, ги следат и комшијските срања.
Кичот е универзален.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Је манки мен, нија во сандеј афтернум сајкламе со бајкојте овде во Аустрелија. Нија немаме тајм да се бавиме со телевижн, хелти лајф ју ноу.
Ма ова цурица оддесно ми глеат како симпатично чупе, Данијела ваљда. Па ќе гледам ако отворат и линија сигурно ќе и сторам некој муабет.
Со зравје.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Овој нели беше спортски новинар едно време? Го направија г-дин Смит.

Во државава освен Телма, ниедна телевизија не била нормална, а ниту ќе биде како што идат работите. Алфа за жал, иако се стремеше и едно време беше супер, во последно време стана патронче на истиот режим ко и другите.

Тоа е...
И Телма е далеку од нормална телевизија, ама барем не лижат задници на властодршци. И во оваа состојба тоа е сосем доволно да се стави скалило погоре од сите останати.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Овој нели беше спортски новинар едно време? Го направија г-дин Смит.



И Телма е далеку од нормална телевизија, ама барем не лижат задници на властодршци. И во оваа состојба тоа е сосем доволно да се стави скалило погоре од сите останати.
Не е нормална во поглед дека малку забушава со стара содржина, али подобро е старо и квалитетно отколку турски серии и zero-IQ содржини, нели?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Данчеее, Данчее Габријееела, ти си моја солза
:ROFLMAO:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.940
Поени од реакции
84.371
Македонска неделна ток шоу емисија-негативни коментари

Српска емисија-"А БЕ ДАЈТЕ НЕШТО МАКЕДОНСКО ЗА ЏАБЕ ЛИ ПЛАЌАМЕ РАДИОДИФУЗНА МАМЕ ВИ ЕБАМ!?!?"

Е па и вас не ви се наоѓа крај.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Не е нормална во поглед дека малку забушава со стара содржина, али подобро е старо и квалитетно отколку турски серии и zero-IQ содржини, нели?
Мене ми е сосем во ред програмата. Туку ми се имаа пожалено луѓе што работеле во Телма порано за условите таму, па оттаму ми има останато ова дека не е „нормална“. Но да не одиме вон темата, мислам дека има посебна за Телма.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.162
Милионер, Идол, 50 50, Енигма, Тротоар, Без паника, Тоа сум јас, Секој е вип, Дијалози, Шестиот ден и ред други.
Све ова што наброја, све е тоа кич. Исто како и странските верзии на тие шоуа.
Зошто оваа емисија би била поинаква?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ок е емисијава, ама нека ги сменат тоа водителите...
Женската е безгласна буква (иако не е на одмет тоа, зошто и онака само ќе ја глеаш :D), а па тоа батето мисли дека којзнае колку е интересен и забавен...
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
super emisija , ako ne se lazam odi vo zivo taka da greski ima i ke ima sekogas na emisija vo zivo bez razlika koj ja vodi , super voditeli . bravo bravo , , tie so ne sakate mk emisija pustete si *tvoje lice zvuci poznato *, i onie zvezdite , sekoj ima svoe mislenje :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom