Во кој весник имате највеќе доверба?

На кој весник му верувате?

  • Време-Шпиц

    Гласови: 2 3,2%
  • Вечер

    Гласови: 1 1,6%
  • Дневник

    Гласови: 28 44,4%
  • Фокус

    Гласови: 8 12,7%
  • Вест

    Гласови: 9 14,3%
  • Друг,ке наведам како мислење

    Гласови: 9 14,3%
  • Во ниеден

    Гласови: 6 9,5%

  • Вкупно гласачи
    63

jon

Член од
20 јуни 2007
Мислења
287
Поени од реакции
0
А кој е тој весник во светот што не е под нечија контрола, демек само во Македонија весниците биле теледиригирани. Мислам дека подобро би било поставена тезата, иако сите се под контрола, кој весник досега изнел намногу аргументи и факти, што се покажале како вистинити и корисни.
Нормално тој што плаќа конролира да не го рибаат баш него најмногу. Затоа и го спомнав Капитал, има тој спонзори но има доста едукативен материјал во смисол на што треба младите да обрнат внимание, при својот развој во образованието - се отворија колеџи, приватни факултети, вработување и сл.
Не гледам друг весник што развива вакви теми, а младите се изгубени, немаат поим што е позначајно дали познавање англиски, информатика, па сега станаа и sales и marketing исто in. За тие што нема кој да има каже и ова не е малку.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
вест дефинитивно ... и + има многу за читање и не фрлаш 15ден за џабе ..
 
N

n/a

Гостин
Mrazam vesnici i televizija...
Se sto mi treba...sam si naogjam!
Ne mora drug da mi go isfiluva...
Prolistuvam e-verzija sekojdnevno...
i mi sluzat kako pojdovna tocka vo baranjeto na nekoja informacija.
ali dovodot i zaklucokot...sekogas e moj!
Sam si go baram...i go naogjam!
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Makedonsko sonce!

Gi chitam site ostanati vesnici i chasopisi, no so rezerva se razbira. Sepak povekje mu veruvam na Vreme, a voopshto ne mu veruvam na Utrinski vesnik. Fokus go citam kako najinteresen (zaradi analizite na Mirka Velinovska), iako imaat golemi kiksovi ponekogas (koga pisuva Zoran Dimitrovski).

P.S. Fala Bogu ne go navedovte "Forum" na ligaviot mekotelec Sasho Ordanovski, kje imashe teshko psuenje...
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Makedonsko sonce!

P.S. Fala Bogu ne go navedovte "Forum" na ligaviot mekotelec Sasho Ordanovski, kje imashe teshko psuenje...
Не е веќе на Ордановски, колку што знам од скоро има нов сопстственик (Сеавус), нов уредник, а и нов концепт и дизајн.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
На ниту еден.
Или се премногу про владини и само фалат, или се премногу опозиционерски и јадат гомна за се и сешто, или се премногу сензациолистички, па од игла прават слон без разлика за што да се работи.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Абе оти утрински го нема боо кој ја праеше анкетата.Јас во него верувам
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Кога сме веќе кај Вест, мислам дека наскоро ќе го заменат "Свет". Да не знаеш кој е поглуп, дали особава која ја интервјуирале, новинарот или уредникот? Пази го насловот само: "Мартина фати газда со Мерцедес"
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Vesnikk doma jas da ne procitam toa a cudo tuku naj iskreno i naj opsirno e napisamo vo DNEVNIK:salut:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.473
Поени од реакции
81.916
На ниту еден.
Или се премногу про владини и само фалат, или се премногу опозиционерски и јадат гомна за се и сешто, или се премногу сензациолистички, па од игла прават слон без разлика за што да се работи.
жива вистина
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Вест ми изгледаат најдобри од сите.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Вест ми изгледаат најдобри од сите.
Супер се! :svasta:

Посебно со вакви сериозни наслови:
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
НА УЛИЦА МАКЕДОНИЈА
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Манијак штипе за цицки и бега

Земи еден ист настан и види како е презентиран во Вест, а како по другите весници.
Немам ништо против весникот, нит против вработените таму, единствено имам против трачарскиот приод кон нештата.

Да не го повторувам коментарот на Мистичен за резерва кон сите дневни пишани медиуми, бидејќи и моето мислење е исто.
[/FONT]
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
На ниту еден.
Или се премногу про владини и само фалат, или се премногу опозиционерски и јадат гомна за се и сешто, или се премногу сензациолистички, па од игла прават слон без разлика за што да се работи.
Tocno.

E sega postoi sansa da vlezam vo ovoj biz,pa sakam da prasam za ponekoj sovet,ako mozi?

Dali mislite cenata e presudna?
Kolumnistite,dali se citani od mladina i rab.klasa?
Dali bi bilo interesno za MK da se znae nesto za EU,koga kaj i da e ce vlezime i nie,mada sega sme daaaleku?
Dali bi bilo interesno da se butka nekoj kapitalisticki film,pri vakva beda na duhot?
Kolku e bitno e-izdanieto?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom