Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.248
Поени од реакции
4.666
Сакам да ти кажам дека некои луѓе доаѓаат во нашите животи... и брзо си одат, оставајки голема празнина во нашите срца.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.248
Поени од реакции
4.666
Сакам да кажам на сите оние кои врескаат против љубовта...
Тоа е едно прекрасно чувство, се случува само еднаш во животот на секој човек,
и тогаш двајца се едно битие.
И кога ќе се изгуби, боли неиздржливо. Секој поминат ден без љубов, прави нова лузна на срце. Кај што била душата, останува само голема празнина.
Може и ним некогаш ќе им се случи вистинската љубов, и тогаш ќе се покајат што не верувале дека постои ВИСТИНСКА ЉУБОВ.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Koga edna za tebe vistinska ljubov se pretvori vo ramnodushnost I navika gledas deka ne ni bila vistinska. No zivotot se troshi I repriza nema.
Ima samo pogled napred, sobirajki si parchinja od svojata dusha. Ednostavno potroshena I oshtetena za navek ako imash sreka nekoj so otvoreno srce da ja gushne.
No od oshtetenite srca site begaat.
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Во овој тажен свет постојат од дамнина секакви судбини. Искрен да бидам, повеќе би сакал да бидам искористен и фрлен како отпушок... помалку ќе болеше сега. Но, како и да е, на овој свет доаѓаме сами и сами ќе си одиме. Некаде во тој мал временски интервал секој од нас бара и се надева дека ќе најде љубов. Ама тоа љубовта е чудна „направија“, сите за неа се фаќаме како давеник за сламка. И кога сламката ќе пукне, тонеме до дното на животот. Во секој случај на крајот сите ние се осеќаме исто, измамено, кои од жена, кои од Господа.
Ubavo kazano, da te nadopolnam samo. Barame ljubov vo vreme koga ljubov nema ili e mnogu retka da ja pronajdis
Автоматски споено мислење:

Koga edna za tebe vistinska ljubov se pretvori vo ramnodushnost I navika gledas deka ne ni bila vistinska. No zivotot se troshi I repriza nema.
Ima samo pogled napred, sobirajki si parchinja od svojata dusha. Ednostavno potroshena I oshtetena za navek ako imash sreka nekoj so otvoreno srce da ja gushne.
No od oshtetenite srca site begaat.
Dokolku ne ja prenesuva stetata na partnerot, ne mora da znaci deka site begaat od osteteni srca. Ama site sme luge so cuvstva i priroda kakva takva
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.248
Поени од реакции
4.666
Љубовта е прекрасна додека трае.
СИЛНАТА љубов гори како зимзелено дрво полно со смола, брзо разгорува, развива многу јак пламен, но и брзо согорува.
ТИВКАТА љубов гори како даб или бука, тешко се разгорува, но кога ќе се потпали, создава жар кој долго тлее.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.248
Поени од реакции
4.666
Љубовта е болест против која нема лек или вакцина. smilie_krank_149.gif
Во нејзина најтешка форма може да доведе и до смрт. smilie_krank_099.gif
Вирусот кој ја пренесува таа болест многу брзо мутира и ги заразува како мажите така и жените.
Се пренесува преку говор, напишан текст, пратена фотографија. smilie_devil_023.gif
Симптоми на болеста се:
пореметување на функцијата на мозокот, smilie_krank_146.gif
покачување на крвниот притисок на периферните делови на телото,
smilie_iek_098.gif
пореметување на говорната способност и во најлоши случаи доаѓа и до психичко пореметување (вљубениот почнува да прави работи што како здрав никогаш не би ги направил).
smilie_iek_094.gif
Кога на тесен и непроветрен простор (како на пример на форумов) ќе се најдат многу луѓе може да достигне пандемски размери.

smilie_iek_101.gif

Не се заебавајте... носете заштитни маски и држете растојание од најмалку 2 км.
nudelholz.gif
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
imam ljubav ali kome da ja dam ... https://youtu.be/BkQkcJBAxTk
Автоматски споено мислење:

https://youtu.be/3U1yNOiudlw sunce ljubavi ...

Kad pogledam iza sebe sve je crno osim tebe jedina si svetla tacka ti
Bio sam na krivom putu sto grehova u minutu onda kad ti nisi bila tu
Trezan svatih iz prve da sve su sem tebe bile k** kojih sam se stideo
A nija nisam svetac vec obican slepac sto kraj oba oka nije video
da si ti samo si ti sunce ljubavi ...
Ni sam ne znam sta sam hteo mozda nisam bio smeo da se nekom ne sebicno dam
Imale su moje telo i od bica mokro celo a na kraju ipak ostah sam
 
Последно уредено:
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
https://youtu.be/GnIlo91CrBw

I love you more than I can say
I'll love you twice as much tomorrow
Oh love you more than I can
I miss you every single day Why must my life be filled with sorrow
Oh love you more than I can say Don't you know I need you so Tell me please I gotta know ...
 
J

joli1

Гостин
долго време проблемот беше што не ти се отворав, за на крај кога ти раскинав да сфатам дека само сакаше да знаеш повеќе за мене се со цел кажаното да го искористиш за да ме задржиш или да ме уценуваш, поготово кога имаше претстава што правам и што се имам направено.

жалам, можеби ми е и криво што мораше вака да биде - ти не си толку лоша, јас не сум толку добар, ама заедно сме никакви.
 
Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
Во време невреме, “модернизација“ и изгубени идеали за подобро, за трошка човечност, со целата омраза насобрана кај луѓето, зарем има таму некаде далеку, некој што љубов цени?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom