Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
За ден два, одам кај моите. До тука ништо посебно но зашо некак имам чувство оти може да те видам низ град? Не знам ама така накак осеќам. Не дека те мислам којзнае колку во последно време мада сега е буквално е на самиот минимум, ама баш сакам да видам дали е точно тава шо на некој начин предосеќам... btw, се надевам добро си
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
Следам на ФБ страниците на некои локални фото студија. Знаеш Т. сите они ставаат слики од младите на чии веселби се биле да снимат. Без разлика дали се тоа свадби, армаси, крштевки на тие слики има личности кои на еден или друг начин ја имаат најдено нивната половина што ќе ги придружува додека едниот од нив не го испушти и последниот здив. А ти Т.? Дали ќе те видам на некоја од тие слики? Каков ли ќе биде човекот што ќе го избереш? Само сакам да се среќна верувај. Со крилјата шо мене ми ги зеде кога ние заедно можевме а и требаше да полетаме, летни ти кон твојата среќа и сакај го човекот до тебе на начин како јас тебе...
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Не наоѓам убавини во деновите кога не си ми близу.
Само пустини пред мене...
Се прашувам како си.Сакам да ти чујам глас,сакам да ти ги видам насмеаните очи,сакам да ми го грееш срцето.
Дај да си ги лечиме раните заедно.
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
33
Поени од реакции
63
Communication and touch.
Belonging and freedom.
Humor.

Ме праша сношти две од топ5 ствари зошто те сакам. Ти дадов само една а сеа еве ти топ5, по случаен редослед. Вака на англиски оти ко ted talk ми е муабетот, шо да се праи. И дур го пишувам ова, ми се заврте у сон и ме плесна два пати по газ. Ме сетна дека не тонам, али осети и дека те фалам низ форумов па сакаш hypeman да ми бидеш? Или дека не ги зборевме 3+ оргазмите у една мини сесија долгоочекувано post bj week лижење пошо заспав? Претерувам, знам. Али шала на страна, да сум најслободна на свет (да ти лепам мрсули на кревет) дур ти припаѓам е топ! Омилена ствар! Една друга метафора за слободата со тебе (ако мрсулите don't really paint the picture for you) е класично skydiving со creepy типот отпозади. Да, you're the creep! А за тоа дека се уште ме палиш ко тинејџерка шо овулира на рандом клупа у парк не ни почнувам.

Ова накратко, а ако сакаш ќе рaзглабаме over лубеница и сирне. Само сакав да те навратам на вакви експресии (consistency, my ass!). Ајде, врати се хероју, те уживав и у ваков формат.

Твоја, freckles ♡
 

Kajgana Shop

На врв Bottom