Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Crazy in Love, 28 мај 2009.

 1. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  5.445
  Допаѓања:
  10.309
  Обично тие шо не се причината за раскинот на врската можеби од почетокот повеќе патат , али кога ќе преболат готово е.
  Ние шо сме заебале работа и шо сме биле глупи ко кур во тој момент , ние ќе го јадеме до крајот.


  <3
   
  На Aleksandar91, Беркут, Ilumious и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. Беркут

  Беркут независен експерт

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  9.601
  Допаѓања:
  14.112
  Сакам да те (п)освојам по втор пат.

  Sent from my SM-T530 using Tapatalk
   
  На malinka86 и Miss.Independent им се допаѓа ова.
 3. \m/arko

  \m/arko A place where the beer flows like wine...

  Член од:
  15 јануари 2008
  Мислења:
  6.352
  Допаѓања:
  785
  Не знам кај терам путка ли му мајчина. Ипак ми фалиш пак по малце.
   
  На Беркут и DeviAngel им се допаѓа ова.
 4. Patience

  Patience

  Член од:
  10 мај 2010
  Мислења:
  640
  Допаѓања:
  2.428
  Да ме сакаш како Барак што ја сака Мишел. Само тоа...
   
  Беркут, victory11, Chanel и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. singsing

  singsing

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  245
  Допаѓања:
  92
   
  На Беркут, coraline и Patience им се допаѓа ова.
 6. Tender Girl

  Tender Girl

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  2.156
  Допаѓања:
  1.836
  И покрај тоа што се двоумев многу при крајот на изминатата година, на почетокот од оваа бев посигурна од било кога дека не сакам да заврши нашата соработка.Работата со тебе е најубавото нешто што ми се случи во 2016-та, како не би сакала да продолжам со неа и во текот на оваа година.Затоа толку се трудам да ја прифатам ситуацијава меѓу нас...Се надевам ќе успеам и дека со текот на времето се полесно ќе ми биде...
   
  На Беркут му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Miss.Independent

  Miss.Independent Me,Myself & I

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  820
  Допаѓања:
  2.014
  Секој пат кога те гледам како да се заљубувам одново и одново...како да си тазе отворена чоколада со сите коцки :P ами до кога вака :свиркам:
   
  Беркут, Hurin, fiorela4 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Беркут

  Беркут независен експерт

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  9.601
  Допаѓања:
  14.112
  Изгледаш така среќно на сликата каде што се бакнуваш со него.

  Но јас гледам студ во тебе.
   
 9. DeviAngel

  DeviAngel Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora

  Член од:
  6 април 2010
  Мислења:
  12.019
  Допаѓања:
  9.145
  If you ever loved me, don't rob me of my hate. It's all I have
   
  На Беркут и NorahJones им се допаѓа ова.
 10. awaw

  awaw

  Член од:
  24 март 2012
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  87
  Се наоѓам во една ситуација ни лево ни десно, ни напред ни назад. А сакам да сум баш со тебе.Сакам само да знаеш дека денес при самото затоврање на очите од умор, неколку пати си замислив дека си до мене....да те имам барем еден ден и да ти подарам милион прегратки и толку бакнежи.
  Ќе ти покажам дека има љубов, вистинска и искрена.
  (Се надевам дека онаа која вечерва ти коментираше прва на сликата не ти е девојка...упорноста не ми е 2ро име...ама ќе се трудам...и ќе го дадам макс. )
  А до тогаш...вети ми дека ќе обавуваш повеќе слики и ќе бидиш така убав.
  А со мене на сликите уште поубав, хаха :)
   
  На Беркут и KembaW им се допаѓа ова.
 11. DonRistovski

  DonRistovski Peace Disturber

  Член од:
  1 септември 2009
  Мислења:
  2.659
  Допаѓања:
  2.421
  aj lav ju d moust!
   
  На Cooper му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  1.472
  Допаѓања:
  983
 13. Емкаа

  Емкаа крофни од драго.

  Член од:
  14 мај 2008
  Мислења:
  3.377
  Допаѓања:
  4.619
  Морам да најдам некој шо ќе ми ги јадит портокалевиве и жолтиве кики бонбони пошо вака фрлам пола пакетче...
  Или да најдам паковање Кики само со јагоди и вишни!
   
  На Беркут и KembaW им се допаѓа ова.
 14. KembaW

  KembaW

  Член од:
  14 декември 2013
  Мислења:
  3.944
  Допаѓања:
  10.606
  Let the game begin:cautious:
   
 15. coraline

  coraline

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  82
  Допаѓања:
  156
  Сакам да ти кажам дека се каам за некои зборови, ама ме здоболе најмногу што си отиде на тој начин без да кажеш било што. И не, не ми фалиш, само чувстувам дупка затоа што никогаш не добив closure. Ми го должеше барем тоа.
   
  На Беркут, fiorela4, Miss.Independent и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: