Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Види сеа единствена женска да си ти и единствено машко да сум јас и судбината на светов да зависит од то јас и ти да сме заедно пак, немат да сме. Ај сеа исчезни.
 

chimera

୧༼ಠ益ಠ༽୨
Член од
17 август 2014
Мислења
39
Поени од реакции
91
Знаеше да ме скротиш со три збора. Да направиш да те обожавам ко Бог, да не те тргам од мисли.
Те ставав на пиедестал повеќе од потребното, не си верував на инстинктите, рушев пред себе.
Преминав мостови и поместив граници за кои ни самата не си верував дека можам, а од денешна точка не би си ги ни простила. Ни збор не кажав. Нели, кога се сака, не е тешко.
Тебе ти беа тешки ситници.
Сега и научен труд да напишеш, не знам колку би значело...
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
сите пригушени чувства шо ги имам за тебе почнуваат да излеват на површина малку по малку и на начин шо се забележува... Нема да оди уште многу пред да дигнам слушалка и ти се јавам дури и да ми е последно нешто шо ке треба да направам... Т. ти си ми се! Ти си последна на која мислам секоја ебена ноќ пред да потонам во сон. Сон во кој се надевам дека ке те видам...
 
Член од
12 јануари 2013
Мислења
99
Поени од реакции
198
Никогаш не помислував дека ќе седам и ќе плачам волку многу за личност која никогаш не беше моја во целост. Година ипол, периодот во кој беше дел од мојот живот, ме научи на толку многу работи, ми покажа како да се сакам себеси, ми помогна во периодите кога немаше ништо светло во мојот живот и ме спаси од моите најлоши мисли и одлуки. Не знам како да продолжам понатаму без мојата најголема подршка, колку и да звучи ова патетично и не знам како јас да бидам јас веќе. Боли толку многу, а сепак те разбирам и се мразам себеси си што не ти се дерам и не сум кучка, туку седам тука и плачам. Имам толку многу работи што посакувам да ти ги кажам, ама нема да смени ништо.

Се надевам дека еден ден ќе сфатиш дека тоа што можевме да го имаме вредеше многу повеќе отколку што ти процени. А јас се надевам дека ќе те преболам и ќе продолжам понатаму.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Сакам да те мразам до немај каде, сакам да те избришам од животот од постоење во мозокот во мисли во спомени. Ми еба матер до немај каде ме осакати, ме оназади и после 2 и нешто месеци мене се ми е како вчера ебати матер. Ејј ти велев уште на почеток немој знајш неможам да поднесам уште еднаш вака, немој и да ме лажиш поарно в лице кажи ми. Успеа кривицата да напрајш како да е моја и да ја осеќам како иста, да ме јади. Да неќам да заспијам, да неќам да се разбудам, дома кога ќе влезам ми се чини влегвам во пекол. Дома ми постана пекол, собата моја измачувалиште.......... Сакам да продолжам а и сакам да сум со тебе, која будала а? Точно јас сум будалата. Се ти дадов и време и срце на рака, се праев за тебе се шо ќе посакаше добиваше а и долго време сам се борев сам одев, носев, трпев само да оди нанапред... Како си пресече како наеднаш во еден ден се ми се деси само јас си знам и како го поднесвам истото.

На крај ме напрај клинички случај така и рашири на луѓе. Не знам ни од време на време пријавуваш присуство како сега скоро пред 2-3 дена....ме изеде ништо не остана...ама ако се да тие најубо ништо друго не сакам, јас вака така онака пак на ноѕе ќе застанам учен сум не ми е првпат ова.... Не сум совршен ама се праев за тебе и вредев.... сега моментално сум оштетена роба тоа е...
 
Член од
12 јануари 2013
Мислења
99
Поени од реакции
198
Не сакам да ми пишуваш од сожалување. Не сакам да бидеш уште тука само заради сите срања што ми се дешаваат во животот. Кога веќе реши да ставиш крај, направи го тоа целосно и оди си, зошто само душава ми знае што ми правиш со секоја нова порака.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Ке ви кажам на сите, ако не сте причината зошто врската зарши сте големи среќници, и дај престанете да жалите, животот носи прилики секој ден наместо да зажалите
обидете се да ги фатите тие прилики можеби еден ден кога ке се свестите ке биде предоцна. И јас само пред две недели јадев раскин за никаква сериозна причина but guess what I am happy as fuck I wasn't the reason.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
И ова да кажам, и ако се враќаат немој да им простите со тоа ке им давате уште повеќе материјал никогаш да не ве запамтат во животот, него правете спротивното и кажете не доста е, и ако можеби уште почуствувате лубов. Игнорирањето од ваша страна ке ги збудали, нека ПАТАТ
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Драг човеку фала ти за куп работи...ако почнам да ги пишувам ќе снема место а + може да испаднат лигави а тоа нели не :D патем кезење од 6ка до 6ка...па има ли нешо посаглам бе? ноу
...и да, пред се фала ти што си ми другар а после се останато, а јас се надевам дека успеав барем колку-толку да придобијам дел од твојата доверба, почит и се останато и патем да разубавам некој ден :P
...ми значиш, знаеш.

jk.jpg
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Да ти еб*м се... То сакам да ти кажам, ајт сеа гитла од умот мој
 

Kajgana Shop

На врв Bottom