Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Цицките се моќен афродизијак...

Немој, тоа ти е модерна варијанта на продавање на душата на ѓаволот.
Побарај ме кога ќе заврши, мафини нема да правиме, ќе кршиме!



Јас, јас на Тоше роденден не му честитам, не пак нам годишнина. 19ти, сум запамтил.
Ама еве, со форумот си имам јубилеј. 10.000 постови.. а сигурно ќе сум бил клише и посветил!
Го гледав денес, овојпат сам, прикуелот на сите љубовни филмови, а ти, ти дури ни Смитс ги сакаш. Па да ти кажам, ми вдахна расположение. Иако ми текна на нас.
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Ланскиот не го славев.
Денов ТИ го направи посебен на +50.:свиркам:
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Ж:Ке те бакнам во образ
М:Треба на вистинското место
Ж:А каде е тоа?
M:На усни :)

Преубав дијалог кој нема да го заборавам.

Забележав дека имаме многу заеднички работи...И дека можеби почнувам да те засакувам.Будиш некои непознати чувства во мене...Чудни но убави...И знаеш што?Не ми пречат.Нека ги...Нека се зголемуваат.

Сите тие наши разговори по цел ден ах...ми врие крвта кога ке прочитам колку многу сум ти најмила.:pipi:Или пак дека не ме даваш на никому.A начинот на кој што ме викаш душо...Не се доволни зборови за да опишам како се чувствувам.

Те молам не заминувај си никогаш од мојот живот.Остани кај што си...Во моето срце,поблиску не може...Толку далеку а толку блиску си ми <3 .

M=Машко
Ж=Женско
 
Л

Лигеја

Гостин
...пак ќе ја затвориш портата по моето заминување,
пак ќе ме молиш,ќе довикнеш да застанам и да се завртам,
да ти го видам благиот израз на очите.
Не сакам.Цркни.
Толку е мек и примамлив што нозеве ги пресекува,
ги прави трупци а потоа ја пушта од мене живоста
која кон тебе снажно ме повлекува.
Ќе ми тутнеш неколку прегратки.
Ќе те бакнувам.
Ќе те исмевам и ќе ја имитирам крофнарката од
Сител додека го вовлекуваш последниот дим и
зјапаш во диштанс затоа што сијалиците ти се фетиш.
Еми ајде де....
Ќе ти велам дека нема спас од клетоста
од црковни повраќаници и од летни скакулци,
Наезда се...како ѕвездите вечерва....што ќе правиш.
Ќе љубиш.
Да се правело нешто.

 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Eх...денес ми недостигаш како никогаш досега малечко...Не се осмелувам да ти се јавам но навистина сакам да знам кај си и како си...Како си го поминал првиот ден на работа.
Синокешната порака: Тi amo per sempre...и потоа...излив на емоции...Лупање на срце и тресење ко Есенски лист.
Кој ли би рекол дека вака ке се поврзам со тебе...Кој ли би рекол дека баш ти ке ми значиш многу...премногу...Кој ли би рекол дека ке ми шеташ постојанo низ мисли.
На почеток ми беше само едно непознато другарче-денес си ми се...Се што би посакала една девојка...
И ? Ништо...Ке те чекам,ке те сонувам...ке те обожавам.Само тоа го можам,за сега..
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Бубу, сакам да ти кажав фала за прекрасните 3 дена поминати заедно.
Издржа со мене толку денови, некогаш ја неможам да се истрпам самата ниту еден час.

За прекрасните утра каде што се будев во твоја прегратка и со твојот нежен бакнеж.
За прекрасните прошетки.
За прекрасната нежност.
За целосната посветеност.
За начинот на кој ми покажуваш колку ме посакуваш.
За начинот на кој ме прегрнуваш пред другите.

И уште многу други работи, ми го исполни срцето, се надевам ќе има уште многу ваквии денови. :pipi:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.827
Секоја капка пот што ја пролеав на жештините оној ден вредеше. Уживав секоја секунда од тие 9 саати или колку и да беа. Заедно имавме еден прекрасен ден. Се надевам дека утре тој ден ќе се повтори. :свиркам:

Ти реков... ни +50, ни UV 10 не може да ме спречи да си поминувам убаво со тебе. Ни 80 километри, ни саат и пол клацкање во канта автобус (ако е така како што викаш :P ) не можат да ме спречат да те видам кога ќе треба да доаѓам јас натаму.

4 дена се поминати, а веќе ми фалиш уште од пред некој ден. Едвај чекам да те видам утре. :love:
 
Член од
3 септември 2012
Мислења
127
Поени од реакции
117
Со невидено нетрпение го очекувам твоето враќање во земјава на крајот од месецов. Не знам дали ќе ти признам дека пробав да те заменам, ама мислам дека нема потреба.
Времето ни кажа се...
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
331
Поени од реакции
222
После 10 години веза посакувам да те сакав исто како што те сакав и во првата година ама за жал не е тоа така:(, не си ти крива поради тоа туку јас.
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
371
Поени од реакции
408
Седиме . . Пиеме кафе . . Муабет . . Де за оваа, де за онаа . . Оп, дојде зборот и за неа . .
Абе има дечко ? . .
Што знам . .
Не ми се верува . .
Абе ми текна , ја видов пред некој ден со Фиксаш еден . .
Што збориш . . ( Глава давав ама не ми се веруеше дека е вистина )
Да да . . само не сакала никој да дознае . . Ја било срам . .
Крај . . Немав повеќе зборови . . Бев изгубен во просторот . .
Повеќе не ја гледав со исти очи како пред тоа . . Го изгуби сјајот .. Ја изгуби гордоста што мислев дека ја има .. Готово
Зарем со него ќе ја започнеш љубовната Одисеја . Зарем . . .
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Кој знае што човек ќе бев да не те сретнев?
Фала ти што ме направи подобра личност, фала ти за постојаната подршка што ми ја даваш, фала ти што веруваш во мене...
Те С.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom