Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.844
Прекидаш ми мисао и ослобађаш стреса, једним пољупцем ме дижеш високо у небеса. :свиркам:

Се мислев кое смајли да го ставам на крај али се одлучив за тоа од 3 причини:
1. Убаво ми е и си свиркам.
2. По малце смајлито личи на пољубац.
3. Кога ќе ми текне дека целата оваа приказна започна со една мала, обична, навидум небитна порака која го содржеше само тоа смајли и ниеден збор... :)
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Дали има нешто поубаво од рамнодушноста?
Дојдов и до тоа поле.Конечно можам да кажам дека ке спијам на мира...И дека солзите се одамна минато...
Да се случуваше ова уште на почеток можеби и немаше да те засакам толку многу но ти ме натера да научам уште една лекција...
Сега,сега можам да сакам друга личност со сето срце и душа...Онака како што заслужува...
Дали ке успеам повторно да ти одолеам и да се понижам самата себе со зборовите:Те нема да ми пишаш...
Знам дека ке успеам.Сега сум повеке одлучна од било кога...
До сега операцијата успешно е водена...А јас видов колку многу ти значам...Ни пола од тоа колку што тврдеше ти...
Полесно ми е знаеш?
Со овие моментални чувства на радост и срека дека потполно сум ослободена од оваа болна љубов кон тебе...Болна, и опсесивна...
Затворив уште едно поглавје од мојот живот...
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
:( .... se cudam kako i jas da zapocnam ... se cudam kako da ja iskazam mojata maka. Mojata maka, moeto stradanje, mojata strast, obsesija, nasmevka, misla. Se cudam kako da zapocnam da pisam za tebe. No kolku i da se cudam na krajot kje se vratam na 2011ta vo maj i kje pocnam. No .......

... no bas taka kako sto go pijam pivoto vo momentot, bas taka bi sakal da go pravam toa nesto do krajot na zivotot. Da ljubov moja. Prez celoto vreme sakav da go pijam pivoto so tebe. Nema veza sto e naj evtinoto. Sekogas bese taka ljubov moja. Go pievme evtinoto, prezivuvavme od den za den, go jadevme naj evtinoto, nemavme pari na strana za da si kupime nisto. Imavme bedna vrska moram da priznaam. Nitu otidovme na diskoteka, nitu otidovme nekade po nekakvi smesni lokali kade kompleksite na dusata izleguvaat pred se. Jas i ti milo moe ziveevme vo nas izmislen svet. Mozebi bevme bedni na materija, no bevme pogolemi i od planina koga stanuvase zbor za nasiot svet, naseto gnezdo i nasata ljubov polna so romantika, strast i istinski emocii. Oh bejbi koga samo bi znaela vo momentov kako mi se stega grloto i kolku tesko disam :( ... oh bejbi ako znaes kako samo bezcelno talkam niz ulicite na sofija mislejki za tebe ... ahh bejbi ako znaes kolku prazni se moite planovi bez tebe :( ... plakam sekoj den navecer ete kako i denes. Plakam i pijam oti nitu sakam da te zaboravam nitu sakam da produzam napred... a da se vratam nazad mi treba smelost, mi treba sila, mi treba duhovna mokj. A jas toa go nemam .... O ti moe bejbi divo ako znaes kako samo talkam kako klosar ... dvizejki se megu tolpata lugje po bulevardite. Ponekogas kje osetam kako nekoja mirise na tvojot parfem a jas ke se zavrtam ... Da tesko mi e oti se vrtam :( ... se vrtam, poglednuvam, siromasno se nasmevnuvam i gledam kon zemjata ... potoa poglednuvam kon neboto i samo se sekjavam deka predhodno nemav potreba da se obrkjam nazad za da se raduvam na parfemot tvoj. Ti bese do mene, te stegav za raka i so samiot nagon so koj te pritiskav ti vekje se nasmevnuvase i me pituvase STO :) ?? A jas srekjen deka me osekjas kje kazev edno " epa nisto bejbi :) obicam te :) " i se baknuvavme i juhuuu skakavme po ulicite ...
Sega ... sega nitu skakam, nitu brzam nekade nitu se oblecuvam kako sto treba ... nema za koj, nema za kade, nema za sto. Izgubeno talkam niz spomenite vo mojata glava. Od vreme na vreme kje se zasednam na nekoj spomen i kje se smeam sam a potoa potonuvam vo gluva viulica od spomeni ... ukocen kako gluvonem gledam niz prozorecot na gradskiot transport nadevajki se deka nekade kje te vidam i kje izlezam niz dzamot na prevozot treskajki na zemja samo i samo da te vidam ... da me vidis :( :( :( ....
No .... od tebe nema ni traga ni glas, ni miris ni vkus vekje 3 meseci :( ...... se sto ostana od tebe se slikite vo kompjuterot i pismata koi gi dobivav od tebe dodeka bev vo zatvorot :( .. ah kolku boli samo. Ah kolku boli samo koga go poglednam tvoeto pismo :( ... go dobiv koga bev vo izolacija dodeka sedev so 8 smrdlivi cigani a jas bev skupcen vo koseto i mislev na tebe :( ..... Denes bejbi sedam i ja gledam slikickata koja mi ja nacrta i mi ja prati pak tamo vo zatvorot. Edna slikicka na koja si ne nacrtala mene i tebe pregrnati dodeka gi gledame zvezdite :) a zgora na toa duri i si go naprskala so parfem :) ahhhhhhhhhhhhhhhh :( ah boze kolku boli ... Osuden sum do krajot na zivotot da bidam praten od custvoto da pregrnes ZENA. Offf samo onie koi go preziveale toa sto jas go preziveav znaat sto znaci da pregrnes zena osobeno zena kako ti. Bev 70 dena so gnasno cigani, so necisti lugje i samo mazi. 70 dena ne vidov zenska forma i koga dojde ti vo makedonija da me vidis i koga te pregrnav vo mojata kukja se isplasiv. Off takvo custvo ne se opisuva. ZENA vistinski ubava zena, malecka, slabicka, so ubavi oci, ubavo licence, slatki usti strasno ubava kosa ... mi gotvi vo kujnata i me ceka mene :). Oh tie oci kako me gledaa ... nikogas bejbi nema da zaboravam sto znaci da pregrnes zena koja ja sakas osoveno koga sekoja minuta sekoj den si mislel na nea i edvaj si cekal da ja vides i pipnes.
Denes talkam od pregratka vo pregratka ... od usta na usta ... me drzi tu edna raka tu druga raka ... :( denes gledam tu edni tu drugi oci ... se osekjam kako kurva :( .... Nikogas vo zivotot ne sum bil zaljuben :( ... za prv pat se vljubiv i ne znam dali da mi e maka sto se vliubiv vo tebe ili ne. Znaes bejbi, vie zenite sekogas kje go pametite prviot ;) .. bejbi i nie mazite ja pametime prvata. No ne prvata zena, nie ja pametime vecno prvata ljubov. Ti bese mojata prva ljubov. Osuden sum cel zivot da ziveam so tebe vo moeto srce. Drugite ne gi ni pomnam nitu mi e vazno ... ti bese mojata gulabica so koja letavme duri i koga gladni bevme :( ti bese zenata so koja blagorodno i zaviduvavme na lugjeto iako zedni bevme :( .... bevme silni i gordi duri i koga kje gi sobiravme poslednite denarcinja t.e. stotinki od pod krevetot ... zad biroto, zad kompjuterot pod tepihot :( .. samo i samo za da sobereme 2 leva i polovina za da si kupeme pivo da pieme dodeka se guskavme :( .... a sega bejbi go nema toa nase carstvo na bednite vljubeni :( ..... Ti bese zenata koja tolku mnogu me podkrepuva6e vo se :( .. se gordeese so mene, se falese so mene, se karase za mene !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sekogas bese na moja strana ...... sto i da se slucese bevme eden do drug :( .... a seto toa bavno i bavno pocna da se raspagja :( ..... za denes da se stigne do tamo ta da ne mozeme ni da se vidime :( ..... jas umiram za tebe :( ... Mnogu cesto mi se slucuva da sednam i da ti go poglednam profilot iako ne sme prijateli povekje :( .. prosto sakam da poglednam .. da si gi smiram nervite :( .. oti duri i samiot fakt koga go poglednam profilot deka ti postoi nekako se smiram i mozam da zaspijam :( ... zalno e bejbi taka sto zavrsivme :( ... nogu mi e zal. Na edno buniste dva petla ne ziveat. Vo nasata vrska jas bev petelot, a ti bese kokoskata koja sakase da bide petel. Zatoa i ne stana .... tvojot maski karakter vo zensko telo genetski nasledeno i familijarno iskriveno se reflektirase vrz nasta vrska :( ... bavno no sigurno ti ja izgubi pocitta vrz mene i se ostanato :( .... tvojata ljubomora gi mina site granici :( .... bezparicieto ne smacka :( ... denes ostanavme so prazni race a polni srca. Srca polni ljubov, srca polni spomen, srca polni so emocija. Te sakav ... te sakam .... i vecno kje te sakam ljubov moja. Ti bese stimulot da pravam muzika .... vekje ni gram ne mi se zamara. Ti bese mojot stimul koj mi pomagase dodeka raotev i dodeka barav rabota .. denes nesakam ni da rabotam ... ne mi se ni zivee. Za tebe bejbi mozam da pisuvam mnogu :( ... no sto veze ima koga na krajot jas sam go pijam pivoto i sam talkam niz spomenite ......

Nedostigas bejbi .... neopislivo e custvoto na bolka od izgubena istinska ljubov, slucila se za prv pat vo eden zivot. Nogu greski imavme ... no i mnogu minavme i nekako zalno e taka silna ljubov da zgasne od nedoverie, bezparicie i inat :( ...... te sakam Adi ... vecno kje te sakam .. ti za mene kje bides zenata na mojot zivot. NE ne si perfektna zena, duri si malku podaleku od toa. No ti si angelot moj koj sakam da e do mene, ti si zenata so koja sakam da se budam sabajle, da legnuvam navecer i da se karam preku den. Ti si zenata ....... a jas sum mazot. Toa e problemot sto ti nikogas ne nauci sto e maz a sto e zena. Mozebi i zatoa sakase da mi go nacukas plasticniot u gz bejbi :( .... ama nema veza jas sekako te sakam. Kade i da si bidi srekjna bejbi .. nasata prikaska e nesto neopislivo.... se gordeam so nasta vrska !!!!! Ali ostanav ljuboven invalid .... koj li znae koga kje se vljubam. Daj boze ovoj pat da bide oceneto i daj boze zenata pak da e sexy kako sto bese i ti i da e istata vo mnogu raboti kako i ti !!!
 
R

redhead

Гостин
Ме направи раб на рутината.
Повеќе немам сила за ништо.
Ме оддели од се.
Те презирам!!!!!!!!!
 
B

babsyy

Гостин
Совршена вечер, јас ти, Балашевиќ и неговата ,,Не ломите ми багрење''. Се гушкаме, љубиме и уживаме во секој изминат момент. Фала ти што постоиш најмил мој и што секој ден ми го правиш се' поубав. Те сакам со цело срце. :)))
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.239
Поени од реакции
16.220
Знаеш, ќе се видиме некад пак.
Ќе ти биде тогаш јасно дека многу погрешна претстава си имаш за мене како личност и за моите планови и амбиции во животот.
Од глава ќе ти се мавне тоа што ми ги правиш јајцава цитрони со глупости кои не се вредни да се споменуваат, си мислам дека воопшто не си ме запознала а ме знаеш поприлично долго време.
Уживај сега додека можеш, али едно знај нити некој ќе те почитува некој ко јас што сум те почитувал, нити пак ќе биде спремен некој да ти даде тоа шо јас сум бил спремен да ти го дадам.
Све најљепше!
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Иако мн малку имаме зборувано, мн ми фали тресењето глупости до 5 сабајле. :(
И да станам после во 8, ама ич нема да ми се спија, оти онака исполнето ќе легнам и ќе се одморам...
Ми фали..
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Значи тоа твое размислување ќе ме полуди :mad: себичен, се однесуваш како мало дете, аман веќе еднаш созреј за некои работи !!!
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
.... Се еден исти моабет ... секој ден ... :confused: нешто ново? хммм... нема ....
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Отвори затвори 100 пати можеби направив на темава. Срце не ме трпи веќе... Ми требаш! Ете признавам. Зошто секогаш позитивно успеваш да ме здрмаш. Зошто без збор останувам секогаш кога ќе се насмееш. Зошто чуствувам дека може да биде далеку подобро отколку што е сега...Едноставно ми требаш.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Ок е не сакаш да бидиш со мене. Ниту со никој друг?! Толку ли е битно да си ги оствариш твоите желби на бизнис план? Толку амбициозно човече немам видено, знаеш ти си првото женско гениј шо го имам сретнато у живот. Гениј у секој смисол, надворешен изглед :cuc: кај и да се појавиш сите се заљубуваат у тебе и машки и женски. А толку си едноставно, нежно, симпатично, ненашминкано, насмеано, позитивно - совршено.
Кога ќе проговори човек со тебе дефинитивно има чувство како да зборува со нешто натприродно, нешто моќно. Знаеш ти си првото женско шо ме има натерано да размислам, да погледнам на светот од друг агол. Толку зрели наместо муабети никад не сум очекувал од женско да слушнам, понекогаш не ми се верува, сиот треперам. Знаеш ти си живо ѓаволче со совршена насмевка и длабок поглед кој ме убива.
Знаеш дека со таа убавина можеш да имаш се што ќе посакаш без да се убиваш од работа секој ден ?!
и да само да ти кажам не планирам вака да ги оставам работите, не е толку лесно да се ослободиш од мене;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom