Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
How i wish, how i wish you were here, we're just to lost souls IN THIS biG wOrld
и на крајта пак ќе се сретнеме, одново ќе се заљубиме во прегратки бакнежи ќе си даруваме а в кревет љубов ќе водиме.
О да знаеш колку сега ми недостигаш, о да знаш сега колку си ми потребна душо моја изгубена.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.904
Те испуштив од рака денес.. Можи мене ме чекаше од кај да знам.. Сепак еднаш јас да сјебам, не сум крив што си како сенка, боља си и од Шерлок Холмс.. али ако кога тогаш ќе се сретниме, кога никогаш нема да брзаме, one on one. :pipi:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.617
Поени од реакции
33.994
I'd like to jump out of this fuckin endless loop and take a rain check.
Kaко укочена лента going over and over again со едноисто, во некое поебано радио во рецимо, рено 4ка.
It's gettin old you know.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Не си ми љубов, не си ми девојка, незнам што си ми али ме "нервираш" повеќе од сите други што сум ги имал... :)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Значи дефинитивно, не можам да издржам ни еден ден да помине а да не те видам..
Било да се караме, било да се љубиме или само да лежиме, зависна сум од тебе.Работите кои порано сама ги праев, сега не можам да ги правам без тебе.Не знам колку е тоа добро, но се чуствувам многу подобро и посилно кога си тука покрај мене.. Не е битно дали ќе ме корегираш за нешто или како стално ќе ме гледаш без збор, додека јас правам било што.. Битно е што го осеќам твоето присуство и помирна сум кога знам дека си тука до мене, и можам во секој момент да се свртам и да те гушнам, да ти кажам и покажам колку те сакам и ми значиш
Ти, ми даваш мир и спокојство.. Ти, ме правиш понежна и почуствителна од било кога.. Ти, си човекот кој не би поднела да го загубам, без кого не би функционирала.. Ти, си ми се Сашо.
Те љубам<3

 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.702
Поени од реакции
13.363
Требаше денес да бидам таму
А сепак по задача бев на друго место.
И пропуштив многу...
И ти не беше таму
Па сепак беше во моите мисли денес
Ја чув музиката иако не бевме заедно
на истото место.

(ова требаше да звучи како твојот омилен поет, ама јбг не ме бива за копирање. Камо ли за поезија)
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Треба да престанам да мислам на брак и свадби веќе конечно. И на смрт. Малце сум ненормална. Ок, знам малце појше. Размислував ако треба да умрам што ќе му кажам. И од прилика знам.
Криво ми е што се десија некои работи за кои јас сум крива. Убаво ми беше со тебе и знам дека тебе со мене. Не беше кратко, беше долго и слатко :) Но, за некои работи не бев скроз искрена. Направив работи за кои не дека сега се каам, ама глупо ми е што сум ги направила. Ама дете бев. Најискрено ми здосади со тебе. Секој ден беше иста приказна. Ме сакаше повеќе од што јас те сакав тебе. Никогаш нема да заборавам како 3 саата се обидуваше да ја "оживееш" врската. После тоа интересно беше еднаш, два пати. Ама пак ми здосади. Сепак ти беше упорен и упорен ... тоа ми се свиѓаше кај тебе. И после фати женска. Ме избриша од фејсбук, со објаснување дека она ме избришала. Она почна да управува со твојот живот. Бар јас така го сфаќам тоа. И се скаравме. Криво ми е што сега ако те сретнам на улица нема да ти речам здраво, ама сам дозволи тоа да се случи. Беше убав дел од мојот живот и секогаш ќе се сеќавам на тебе. Те земам за пример за многу работи зашто добар човек си! Мислам дека ова не ми е прв пост што ти го посветувам тебе. Биди среќен и имај убав живот ;)
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
24
Поени од реакции
9
Ponekogas se prasuvam dali toa bese son ili vistina?..Tolku golema strast sto za mig izgore vo beskonecnosta,vo zaboravot...Mozebi taaljubov sto ni se sluci me potsetuva na prikaznata za pticata koja umirala peejci,samo ednas ja peela svojata volsebna pesna i umirala...Bezbroj prasanja si postavuvam na koi nemozam da go najam odgovorot...Sto se sluci za odednas da zaboravis SE,...da posakas da me izbrisis od spisokot na prijateli ??? Sepak mislam deka toa bese samo zelba na moeto srce,kopnez po ljubov ,po neznost...kopnez za nesto koe ti nemozes da go razberis....I sega ja gledam slikata pred mene na eden strasten baknez,na zelba vo ocite....na kopnez vo srceto...Sakam da te dopram nezno, beskrajno da gledam vo tvoite oci mozebi nekade dlaboko ce go najdam toa sto go baram....Sakam da gi dopram usnite od koi seuste me pecat moite,povtorno da go pocustvuvam trepetot vo dusata, toplinata na teloto...i mirisot na kozata koj me potsetuva na mirisot na jasminot....koga bi mozela ,tivko bi ti sepnala; BESKRAJNO TE SAKAM...tebe ili iluzijata sto ja sozdadov vo moite misli, no sepak te ljubam strasno,beskrajno i nezno....
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Те сакам многу и едноставно ми пука срцето кога не сум со тебе,денес ми подари нешто што многу ми значи и верувај ќе го носам секогаш во знак на нашата љубов.Денеска си поминавме супер,јас и ти,и уште некои си 200-300 луѓе со коишто ги делиме истите чувства,едноставно морам да кажам дека не освои,или жаргонски речено - не вржа.Те сакам премногу и едвај чекам да дое недела,кога ти ќе ми ја возвратиш твојата љубов.

` Faithfull since ’97,till the END !
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
And what it hurts the most is the fact that you didn't care at all
Not now, not then, not ever...
The fact that you go on like nothing happened at all
The fact that you ignore me
And the fact that i could not stop dreaming about you and when i wake up in the morning i realize that i'm just a fool for hoping and believing in a thing that was never truly mine.
Facts.They suck!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.845
Поени од реакции
72.508
Зошто ја сакам?
Затоа што ме слуша додека ќутам..
Ме разбира додека мислам..
Нејзината среќа е моја поголема среќа ..
Нејзината насмевка е моето најубаво добро утро ..
...Нејзиниот збор е мојата најголема утеха ..
Нејзината појава е моја најголема сила ..
Нејзината тага е мој пораз ..
Нејзиниот поглед е мојата најголема поука ..
А самата таа е најубавото нешто во мојот живот и на овој свет!

Несакам да ти посветувам пораки кои некој друг ги смислил, ама оваа е преубава и целосно ме отсликува:back:
Те сакам највеќе на целиот свет :back:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Знае што ??
Те сакам најмногу на цел свет !!
Фала што си со мене...и едно големо
ИЗВИНИ !!!
немав никаква лоша намера со тоа што го кажав, само искрено, се плашам.
ама знам дека нема потреба .:pipi:
Се надевам ќе ми простиш, ајде ајде прочка е утре. :)
TE САКАМ ! .:back:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Се е толку проклето предвидливо овој пат. Веќе не е ни толку ужасно како порано. Не ни треба да има повеќе „ пати’’
Знам дека кога-тогаш ќе се вратиш пак, и знам дека јас ќе те примам назад. И покрај тоа што всушност ти никогаш вистински не дојде, а јас немав кому да му отворам врата. Целото тоа е илузија...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.702
Поени од реакции
13.363
Помислив денесна теве кога поминував на местото каде што некогаш нетолку одамна си имам поминато многу убаво. Го сакаш тоа место, знам. А сепак денес беше некако празно без тебе.
Се` е некако апатично без тебе. Моментите стануваат навики, погледите се празни. А сепак спомените ме прават да бидам среќен. Неодамна мислев дека се` што беше тогаш беше само убаво поминато време. Сега чувствувам дека ми е потребно. Не, ова не е копнеж за среќавање. Ова е само како чувствата како почнаа да се трансформираат од необјасниви причини. Чудно, нели?

Баш како пианистов.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
А мислев дека далечината ќе направи да се заборавиме.
Мило ми е што сме тугедр аген. Се чувствувам комплетно пак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom