Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Конечно една таква уба романтична сцена.

Ок, и помалце секси. :kesa:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
зашто не ме гушна како вчера? :(
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ni si ti dobra kolko los sam ja,
negde postoi Spisak Razloga,
da se osecam ko utesna
nagrada
za tvoje porazeee!!!!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
The snow, so peaceful and serene,
caressed by the soft moonlight,
gave magical feelings to the night.

The soft blue glow,
the lovers' words that then did flow,
their lips closer and closer
until, locked in the throes
of a passionate embrace,
he decided to express his feelings,
to keep her safe.

He whispered softly,
his words like music to her ears,
"I Love You,"
and her response the same,
heard like the gentle breeze,
"And I, love you, forever."

That was the night they promised
to be together through everything,
each to care for the other when old and gray
A lovers' pact
the most likely to last.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Step off the train, walking down your street again
Passed your door, but you don't live there anymore
It's years since you've been there, and now you've
disappeared somewhere
To outta space, you've found some better place

And I miss you, like the deserts miss the rain
And I miss you, oh, like the deserts miss the rain

Could you be dead? You always were two steps ahead
And everyone, would walk behind where you would run
I look up at your house, I can almost hear you shout
down to me, where I always used to be

And I miss you, like the deserts miss the rain
And I miss you, like the deserts miss the rain
Back on the train, I ask why did i come again? Can I confess?
I've been hanging around your address
Years have proved, to offer nothing since you've moved
Now you're gone, I can't move on

And I miss you, like the deserts miss the rain
And I miss you, yeah, like the deserts miss the rain,
I miss you

I step off the train, I'm walking down your street again
Passed your door, but you don't live there anymore
It's years since you've been there, and now you've disappeared somewhere
To outta space, you've found some better place

And I miss you, like the deserts miss the rain
And I miss you, yeah, like the deserts miss the rain,
I miss you

And I miss you, like the deserts miss the rain
And I miss you, yeah, like the deserts miss the rain,
deserts miss the rain(like the deserts miss the)
like the deserts miss the rain
like the deserts miss the rain
And I miss you, yeah, like the deserts miss the rain
And I miss you, like the deserts miss the rain
Да...ај мисс ју бејб :party:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
И ете... завршува годинава, и пак се надевам дека ова е мој последен пост за тебе
(ово је последња песма о теби :))

Епа... тоа е. "Јас и ти" заврши иако никогаш вистински и не почна... Ти во мојот живот ми го промени секојдневието за 180, а јас во твојот само малку ја разбив монотонијата.. и ти помогнав да сфатиш дека ја сакаш неа. Е ако де. Ништо страшно. И јас сум била ти. (Карма бе, карма!) ...да ми се случеше ова пред неколку години ќе се убиев од плачење, ќе тагував со денови... А сега сум само малку во бед, малку сум тажна, малку ми е тешко, малку го мрзам чувството кога сакаш да бидеш со некого а не можеш, ама не сум очајна, не ми се плаче!
(I won't cry, I won't cry,
no I won't shed a tear
just as long as you go
and fuck off!)

Убаво да си поминеш на Нова Година. А догодина или биди подалеку од мене, или најблиску до мене... Убав си... Ама што менува тоа? Чао!
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
Убав си. Ужасно љубоморен без причина. Глуп си. Мислам дека ме искоритуваш. Сепак те сакам... до кога вака? Се надевам до денеска... се надевам ќе можам да ти речам!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
се надевам дека новава 2008 година ке се појавиш од негде ти безименко..се надевам дека ке те сретнам ке те запознам и ке се вроди мегу нас голема љубов..љубов која ке биде многу силна ке трае и ке опстане..сакам да доживеам и јас таква љубов..ахх..те чекам да знаеш:smir::pipi:
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Завршува годината кога те запознав тебе, годината која речиси цела (добро без еден месец) ја поминавме заедно.
Минавме низ многу работи, имаше и такви кои беа тешки за поминување, но јас и ти се покажавме како доволно цврсти и храбри за да не ни попречет во желбата да бидеме заедно. Сепак преовладуваа убавите моменти.
Никогаш нема да ја заборавам оваа година, ќе ја паметам по тебе најмило.
Убаво да си поминеме вечер и заедно ќе ја испратиме оваа и дочекаме новата, во која се надевам ќе бидеш повторно присутен и до мене ТИ и само ТИ.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Убава си,те сакам...Божица...Единствена за мене!! Ќе славиме вечер заедно Нова Година...Но верувај и под дејство на алкохол нема да посегнам по тебе...Те сакав...И уште те сакам...Сум бил со други...И сум со други....Но тебе СЕКОГАШ ќе те сакам принцезо моја најмила:smir: :smir:


Ме боли што те нема...
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Убава си,те сакам...Божица...Единствена за мене!! Ќе славиме вечер заедно Нова Година...Но верувај и под дејство на алкохол нема да посегнам по тебе...Те сакав...И уште те сакам...Сум бил со други...И сум со други....Но тебе СЕКОГАШ ќе те сакам принцезо моја најмила:smir: :smir:
Нели Љубовта оваа година ти била "Тиња" бе :) :)

Ах, а што да кажам за тебе бебе мое ... Се надевам убао ќе си поминеш вечер, далеку од мене ...

Те сакам.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Проклет да е 17ти ноември. И 24ти. И 15ти декември. И 22ри. Проклет да е секој ден во кој те видов. Проклета да си што си поигра со мене како со марионета. Можеби не знаеш, ама и јас сум човечко суштество со чувства. Те сакам и ќе те сакам засекогаш, ама што претера, претера. Размисли уште еднаш што правиш со животот, дали си сега среќна со ефектот што го постигна и што не’ направи сите несреќни. Можев да те направам среќна, да почнеш да се смееш конечно после толку време поминато во тага и измачување. Ама не сакаш, слепа си. Се’ што можев, направив, а со сила да те натерам да ме сакаш, не можам. Проклета да си за тоа што ми даде лажна надеж, и што ни самата не знаеш што сакаш. Вечер не очекувај порака, немаш заслужено. Само како не ти беше срам завчера, за се’ јас ти бев крив. Само за едно ми е мака... Барем да го сакаше него, ќе ми беше полесно да преболам. Срцево ми се кине кај што те гледам несреќна со него, а сите знаат дека не го сакаш. Кога те прашав дали сакаш да сме заедно, одговори потврдно. За кој кур така? Зошто ми даваше лажна надеж се’ повеќе со секој изминат ден? Еве ти еден поздрав со песната од Timbaland и One Republic - Apologise. Слушни си ја, прочитај си ја и исчезни од мојов живот. Нејќам уште еднаш пред очи да ми се појавиш, пред да ми се извиниш за се’ што ми направи. Фала Богу, завршува 2007, па со Џими заедно ќе бараме среќа кај попаметни и почувствителни особи во новава година. Од утре, друга песна ќе пеам. Ќе ме бараш, ама касно ќе ти е. Среќна Нова, have a nice life.
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Во врска со љубовта сакам да кажам дека ... мило ми е што ве запознав дечки, ме научивте на многу работи, ме направите и среќна и тажна, на моменти растев, на моменти се смалував ... битно љубев!
Сега продолжувам, многу посилна и позрела, сама!
Нека ви е среќна 2008!

Мерси за се! :smiz:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Нели Љубовта оваа година ти била "Тиња" бе :) :)

Ах, а што да кажам за тебе бебе мое ... Се надевам убао ќе си поминеш вечер, далеку од мене ...

Те сакам.
Брат не да ми беше ТИЊА!! Бев со мнг онака колку да се рече...А од вистинската...Прашина
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom