Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Some say love it is a river
that drowns the tender reed
Some say love it is a razor
that leaves your soul to bleed

Some say love it is a hunger
an endless aching need
I say love it is a flower
and you its only seed


3 месеци. :back: Некако пребрзо пројдоа, но, преубаво. :pipi: Има уште многу, осеќам... Едвај чекам пак да те видам, да ми се насмееш, да ги видам тие очиња кои светкаат додека ме гледаш, да те гушнам најсилно, да го мириснам твојот парфем.... :pipi: Те сакам мило, повеќе одколку што можеш да си замислиш! :back:
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Мило :pipi: Прекрасни беа овие три месеци, да, најпрекрасни.. :wub: Секоја минута од времето поминато со тебе ми беше најубава. Колку само брзо ми поминаа со тебе не можеш да замислиш.. :wub: Утре е петок, ќе ме видиш сигурно.. ќе надокнадам за цела недела. :pipi:
Те сакам Хани, најмногу.. не можеш да претпоставиш колку многу.. секое сабајле ти си ми прво нешто што ми паѓа на памет, и сакам така да остане. :wub:

ТЕ СААААКАМ :wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
се згнав и те најдов.
Зашто не собра храброст да се јавиш?
зар не знаеше дека ми значиш?
зашто? зашто?
сега ме мачи уште повеќе што ако...
и не ти требаше да ме присетиш на изгрејсонцето, зар мислиш не го памтам?
и не требаше да ме присетиш на тоа кај сме биле, како ни било..не требаше. доволно ми е што те потиснувам со години.
може и јас нетребаше да те барам воопшто. ама нели и сам кажа, не сум жива ако не си ја барам бељата.
и што сега?
муабет преку компјутер за старите добри времиња?
знам нема да се вратиш..
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
И за момент помислив дека можам да те заборавам и да живеам без тебе,но очигледно дека само се залажувам, откако те видов повторно се појави она старо чуство кое толку сакав да го истерам од мене но очигледно не ми успева,единствено што знам во моментов е дека ке му оставам на времето да си го направи своето..........
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Гледам луѓе што се у врска само зошто мислат дека слободата е без врска, а уствари врската им е без врска.
Гледам луѓе кои цврсто викаат дека не постои љубов...ко гулаб да ги донел на овој свет.
Гледам луѓе кои врската ја поврзуваат со некои забрани, ограничувања и подреденост...
Гледам мажишта како се лигават само за да дојдат до "задните намери" на типката.
Гледам типки кои викаат те сакам зошто им е интересно, преинтересно. А и е интересно, на рандом фаци да се кажуваат такви реченици е и те како интересно, да видиш реакција. Плус, ја немаш таа грутка у грло што не ти дава да голташ, а не па да се изјасниш.

"Улавата осмоодделенка" напиша:
јас + ти = љубов => светот се врти

И дури и да не знаат луѓето зошто светот се врти, со оглед на тоа дека љубовта си ја чувам себично во срцето, ете, сега нека не се чудат.
 

zippy

Le bubbu
Член од
6 декември 2007
Мислења
33
Поени од реакции
1
Ти текнува на онаа магија и пеперутките кога бакнуваш некој за прв пат... велат некоја исчезнува по некој период а некоја останува подолго и трае, трае и трае... сакам да знаеш дека не заборавив како правеше да се чуствувам и дека секој ден барем за момент помислувам баш на тоа... и ми фали...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Оф топик.
Moжеби тешко ќе ги извлечеш убавите зборови од мене, ама веруваj секогаш е така со мене. :)) И го обожавам мирисот на твојата кожа :):*
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Само како другар ме сакаш? Сигурна?
Јас повеќе не те гледам така...
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Голема желба.
Најголема.
Тишина овојпат. Исполнета со цел мој живот.
Џабе,знам. Џабе.
 
С

Сатори

Гостин
Не ми се верува дека откако ми се појави во животот се што можев да замислам дека сакам почна да се остварува.
If you do magic, you do it well!
I love you!
:back:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Повторно ја направи оваа вечер преубава и неповторлива. Повторно ми покажа колку ти значам. Тешко ми е што не знам да ги најдам вистинските зборови за да можам да ја искажам целата љубов што ја имам спрема тебе. И вечерва, повторно, премногу ми недостигаш...
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Преубаво...совршено(знаеш на шо мислам така?:kesa:)
Незнам со кои зборови би опишала некои прекрасни моменти, навистина многу ми значат.
И многу би пишела овде,ама искрено па шо и да пишам, ти посекако го знајш то. Така, да... фала што постоиш во мене:pipi:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Беден си, проклето си беден.
мал милион километри од мене, до тука го осеќам тоа.
изгледа заборавив колку си безчувствителен и ладнокрвен.
можеби и не сум го осетила тоа толку, не ни ме интересирало. Но не си играј топло ладно со мене, и онака не сме во состојба да бираме што би играле од тие две.
Ладно е, ладно како секоја капка од океанот кој не дели.
Ќе се обидам да те вратам во спомените, таму каде што убаво спакувано те чував и памтев.
Да ќе те потиснувам цел живот, да ќе се обидам да не ја заситам мојата љубопитност, и да престанам да се прашувам што ако..
По ѓаволите, зашто воопшто се измачувам со тебе?
Ти си минато, јас имам иднина, соништата се измеѓу.
останува уште ти да ме оставиш во минатото, се додека патиштата ни се вкрстат пак. се надевам тогаш ќе бидеме на старите места. Двајцата, во исто време.
до тогаш, спакувај ме и остави ме, како што го направи тоа веќе еднаш, само сега биди сигурен нема да згрешиш за разлика од тогаш.
и за крај, за целиов пост да биде уште по патетичен, ќе ти кажам дека сакам да те видам. само да те видам, пред мене да стоиш. тогаш ќе знам се. се што ме мачи.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Не сум само еблива смешна девојка.
Имам и срце што знае да сака.
Пробај.
Ако не, слободно оди си.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom