Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
zatvorii oci kad si sama
u tamnoj noci vidi dan
u tome danu cekaju te ruke dve
poslusaj pesmu andzele
i reci te stare vec cuvene
ali su one istinite
jer pevaju da volim te
те сакам бебенце мое најмило на цел свет, еве скрши 1 март уште овај месец да помини и готово, ќе си бидиме најсреќни на цел свет. Многу ми е грдо затоа што не сме заедно, ама има нешто па можи убаво во ова секој ден се повеќе и повеќе те сакам и со нетрпение чекам да те гушнам, знајш сега колку повеќе ќе ми значи едно гушкање, (добро сеа не дека јас не се гушкав:icon_bigg ) само сега пази се кога ќе се вратам од гушкања. Мило многу те сакам знајш колку сум среќен шо си најдов се во едно нешто што ќе ме исполнува со кое ќе можам да поминам часови и часови само да си прајме муабет и да се чуствувам најисполнето, највозвишено и најсреќно на цел свет, се надевам дека осеќаш тоа што го чуствувам за тебе.
:love2: :love3:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ти си навистина,без сомнеж НАЈПРЕКРАСНОТО нешто за светот.
За тебе живеам...
не можам да престанам да ти се заблагодарувам за вчера,и да ти кажувам колку многу само те љубам :wub:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
не сакам да играм споредни улоги!или сум главна или не ја прифаќам играта!
подобро е што завршивме уште пред да започнеме
 
M

**MEMORY**

Гостин
Не можам да ти опишам колку убаво и сигурно се чувствувам кога сум до тебе.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
ааааааааа просто те обожавам душо ! :vozbud:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
И после се’ што ми направи, уште те сакам. И ќе те сакам. Паметен е Френк, само ми потврди тоа што и сам го знаев: Набрзо сама ќе дојдеш од моето пајнче вода да пиеш. Како шо рече тој: сјебан ќе сум уште подолг периот, и кога на крајот ќе те заборавам, ќе те видам еднаш по чаршија и оп, ќе ми се вратат стари спомени... Ај ај, ќе си дојдеш сама, не те бркам појќе. ;)

Напишано на 4 јануари 2008. После 56 дена, се остварвит. Мети си, сеа јас ќе кулирам. ;)
 

LostGhost

Invisible
Член од
20 јануари 2008
Мислења
252
Поени од реакции
1
Ајде нека мине побрзо денов па вечер пак да те гушкам злато мое најубавко...
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
љубов :pos2::pos2::pos2: па тоа е за деца,барам работа немам време да барам љубов
 
Член од
5 февруари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
едноставно ми недостигаш како никогаш до сега... зошто те нема.. :( тешко ти е и тебе знам.. но те молам свати ме барем знам дека ти можеш..Ке чекаме можеби ке дојде и нашиот ден.. но сега за сега ке ги оставиме работите такви како што се... леле срцус ми негостигаат твоите прегратки .. бакнежи.. те немам видено повеке од една недела.. а сеуште неможам да те извадам од ум.. те сакам злато никогаш нема да зборава за тебе.. и знаеш што.. сети се на оној муабет што го правивме.... те сакам те сакам и знам дека некогаш повторно ке бидеме заедно.. сонувам за тој ден....секое утро кога се будам ти си ми во умот... заспивам со тебе во умот.. зошто сега не си до мене како што бевме порано...?????? ЗоШтооооооо?????? :( :( :(
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
е срц значи стварно не си фер. не сакам ништо да ти речам, но стварно се цувствувам запоставена, и тоа веќе 3 дена. секогаш ти имаш некој другари дома, се со некој кафе пиеш и за мене имаш само 15 мин време. епа ич не си фер. јас сфаќам дека имаш другари и дека треба да се дружиш со нив, но баремби малце повеќе време одвои за мене, јас не барам да не бидеш со нив... па нема правда, ми недостасуваш. :(
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Prosla je kroz moje pjesme strastno
I u svakoj ostavila trag
Shvatio sam, al' je bilo kasno
Da joj nisam drag

Godine su ostale za nama
Cvjetna polja, mladosti sve
Ostao sam sam, ostao sam sam
Jer nikad vise vratiti se nece, nikad vise

Nije htjela, nije htjela
Moje pjesme, moju ljubav, moja djela
Nije htjela ruke moje
Svoju ljubav, nije dala srce svoje

Svaka njena rijec jos uvijek boli
Iako vec dugo nije tu
Srce jos ne prestaje da voli
Da voli nju

Nije lako naci prave rijeci
Ove noci kad se dijeli sve
Ostao sam sam, ostao sam sam
Jer nikad vise vratiti se nece, nikad vise

Nije htjela, nije htjela
Moje pjesme, moju ljubav, moja djela
Nije htjela ruke moje
Svoju ljubav, nije dala srce svoje
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ај бакни ме уште еднаш:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom