Во борба против комарците,бубашвабите и останатите штеточини

Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Абе што да правиш. Не помага ништо, морам да ги тепам со гола рака ^__^
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Кај мене нема ништо може некој комарец али на нив се навикнав:pos:Ако треба на бубашваби да се навикнам недај боже:pos:.Лани ова време имаше рој мравки на трпезаријата страв ми беше да погледнам цела зграда беше полна за среќа утре дента ја испрскаа цела зграда и се беше ко ново ди енд оф д стори :pos:еве додека пишував еден лептир ме извади од памет:pos:
 
М

Мрак

Гостин
За комарци лек - Raid [јас имам Raid таблетки,моите имаат Raid течност] ги користиме и двете,стварно помага.:helou:
ние кога бевме на одмор имавме раид за во штекер што се приклучува .. не помагаше ич, не изедоа комарци. Се мачкавме со аутан(купивме демек ги рекламираат, да помогнат) и тоа не ни помогна. Добро е, во Ѓорче немаме комарци .. :helou:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
ухх..коа сум сам..ги мачамм..!!со лакот за коса..и пупунец..:drn::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Комарциве секоја година мутираат во се погнасни животиноиди. Оваа година, се успаничив, тоа беше неподносливо... Пликови по телото од 3 сантиметри, чеша, корне... Лек-ракија. Ако не излегуваш.:) Ако излегуваш, аутан.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Комарците и не се толку големи штетници освен што нервираат и касаат. Мене повеќе ме нервираат муви преку ден и самото тоа што се претерано гнасни. Само мрежа ми помага дома. Инаку со други штетници немам проблеми.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Само мрежа ми помага дома.
Едини проблем со мрежата и мувите е што не може човек раат лубеница у двор да си касне, онака лезетски :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.717
Поени од реакции
19.855
За комарци користиме раид таблетите и добро поминуваме секое лето, ги требе, а тоа што мутираат е башка муабет...

За бубашваби си има една смеса која се приготвува со борна киселина(во прав од аптека), пченкарно брашно, шеќер и млеко.. еднаш ми се појавија и од тогаш еве веќе 4 години немаат назрено у опште.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Имам дома мрежа на сите прозорци и немам проблем со комарци, барем летово ниеднаш ме немаат каснато.Ама муви колку мразам, и колку ме нервираат :nerv: По досадно, гнасно инсектче не постои...
Ако се појави некоја бубашваба, али ретко, ондак со раце и нозе најчесто и влечка, не користам пипс.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
По четврти пат ме воодушеви програмчево против комарци, сам си умре пустиот. :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ѕвонам на полиција. Нарачувам пипс. Немам проблем.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Абе што е проблемов сите сте им се стилиле на комарциве.Па не ли се и они живи суштества.Готово се изнервирав и ќе организирам движење за заштита на комарците....
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Абе што е проблемов сите сте им се стилиле на комарциве.Па не ли се и они живи суштества.Готово се изнервирав и ќе организирам движење за заштита на комарците....
ауу аууу движење за заштита на комарците?
дај боже да те нападнат комарците вечерва ...
утре ќе зборуваме :XD:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom