Во Косово ја запалиле славомакедоската идентификувачка пачавра

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.983
Поени од реакции
5.719
П.С2 Јас предлагам да направиме експеримент на одредена група муслимани да им се даде соодветна едукација, храна, покрив над глава и мирен достоен живот и да видиме колку од нив ќе бидат бомбаши самоубијци.
Имаше едни такви, летаа авион ама направија сообраќајка.

Некои пак, бираат друга опција т.е. јавен превоз како Лондонско или Мадридско метро. Најприметливи се кога ќе фати гужвата - имаат експлозивен карактер но тоа е ради што се у фрка, се брзаат дома имаат многу за читање. Стрес јбг.

Некои пак, од што се толку начитани и паметни и имаат изострен, така по префинет вкус за музика одат по концерти на Ариана Гранде.

Има многу примери, може да продолжам само незнам дали воопшто има поента.
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.127
Поени од реакции
17.439
П.С2 Јас предлагам да направиме експеримент на одредена група муслимани да им се даде соодветна едукација, храна, покрив над глава и мирен достоен живот и да видиме колку од нив ќе бидат бомбаши самоубијци.
Малце ли ти е Англија, Германија, Франција итн?
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.253
Поени од реакции
3.936
Малце ли ти е Англија, Германија, Франција итн?
Па они се одличен пример исто и УСА. Статистички во споредба со земји каде има 150+ милиони муслимани терористичките напади статистички се неспоредливи.

Освен тоа да не се лажеме дека зачестеноста во последниве години не е политичка сплетка т.е војна за превласт на блискиот исток.[DOUBLEPOST=1510226535][/DOUBLEPOST]
Имаше едни такви, летаа авион ама направија сообраќајка.

Некои пак, бираат друга опција т.е. јавен превоз како Лондонско или Мадридско метро. Најприметливи се кога ќе фати гужвата - имаат експлозивен карактер но тоа е ради што се у фрка, се брзаат дома имаат многу за читање. Стрес јбг.

Некои пак, од што се толку начитани и паметни и имаат изострен, така по префинет вкус за музика одат по концерти на Ариана Гранде.

Има многу примери, може да продолжам само незнам дали воопшто има поента.
Е сега направи споредба со срањето што се случува на блискиот исток. Далеку од тоа дека ги оправдувам овие лудаци ама тоа се 10-20 или 100 луѓе на 100 милиони.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.983
Поени од реакции
5.719
Е сега направи споредба со срањето што се случува на блискиот исток. Далеку од тоа дека ги оправдувам овие лудаци ама тоа се 10-20 или 100 луѓе на 100 милиони.
ОК.
Што се случува во СА ?
Што се случува кога си прва или втора генерација на мигрант во развиена (западна) земја ?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.479
Не беше вчера, нема ни да биде. Прво тоа знае е Албанско знаме, а не косоварско. Никој не зборува за Албанците од Албанија туку за косоварите кои ги прават проблемите.

Конкретно зборуваме за терористите, и за реакцијата од косово во која треба да се сноси одговорност. Поради тоа што цивилното население не се чуствува безбедно, се упатуваат закани за кои не се превзема ништо... Длабока тема...
Чкљ кај нас се претставуваат како Албанци. Што мислиш зошто низ Тетово, Чаир, Струга и други места го вејат Албанското знаме?
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.253
Поени од реакции
3.936
ОК.
Што се случува во СА ?
Што се случува кога си прва или втора генерација на мигрант во развиена (западна) земја ?
Се случува она што се случува со било кој човек, живот. Секогаш се наоѓа некој да биде изманипулиран, но во развиена земја таквите случаеви се помалку.

И во УСА и во другите развиени земји имаш лудаци како ККК и Нео нацисти ама за среќа екстремистите немаат таква моќ пошто има механизми на контрола. Освен тоа предноста е што освен Брејвик ниеден западњак не е класифициран терорист.

П.С Чиста ретардација беше во ЕУ им кажат добредојде на сите. Доколку ги примеа само оние желни да научат јазик и да се приспособат кон културата на домаќинот се ќе беше во ред.

П.С2 Пак ќе кажам не велам дека Исламот како идеологија не е опасен и треба/мора да еволуира ,но е доста понебитен од многу други фактори.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom