Во Косово ја запалиле славомакедоската идентификувачка пачавра

Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.187
на косово има едно добар 35% горанци кои зборат Македонски и се индентификуваат како Македонци е сеа тоа што се муслимани и тоа некако ги задржува да не им свртат грб на шипоњите еден ден тоа и ке се деси наскоро и косово ке биде секако наше исто и дел од албанија абе против природата неможе да се бориш се што е Македонско еден ден пак ке се спои ... Че плачат талиалбанците
:icon_lol:
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.327
Поени од реакции
6.200
на косово има едно добар 35% горанци кои зборат Македонски и се индентификуваат како Македонци е сеа тоа што се муслимани и тоа некако ги задржува да не им свртат грб на шипоњите еден ден тоа и ке се деси наскоро и косово ке биде секако наше исто и дел од албанија абе против природата неможе да се бориш се што е Македонско еден ден пак ке се спои ... Че плачат талиалбанците
Како ќе се спои коа повеќе Македонци има надвор од Македонија отколку во неа?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.317
Поени од реакции
3.543
Како ќе се спои коа повеќе Македонци има надвор од Македонија отколку во неа?
па и повеќе шипци има по светот ама тоа не им пречи да да ја бараат голема Шиптарија, зарем ти заборави дека седиштето на она, ова , овк ошк и не знам кој им беше во швајцарија.
 

Dobarispremen

Тежок провинциалец
Член од
2 ноември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
8
па и повеќе шипци има по светот ама тоа не им пречи да да ја бараат голема Шиптарија, .
Едно е да бараш а сосема друго да го оствариш. Нема Голема албаниjа и тоа е тоа. Дури обединуванjето на Косово и Aлбаниja e неостварливо денес.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.317
Поени од реакции
3.543
Едно е да бараш а сосема друго да го оствариш. Нема Голема албаниjа и тоа е тоа. Дури обединуванjето на Косово и Aлбаниja e неостварливо денес.
ќе видиме, рано е да се суди, факт е дека говнава све што правеа го организираа од надвор некаде таму по швајцарија а не од домашен терен, тоа ми беше муабетот, не ми врти муабет.
 

Dobarispremen

Тежок провинциалец
Член од
2 ноември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
8
А инаку големото прашанjе е коj точно ги упати тие ултранационалисти во Куманово. Факт е дека тие постоjат и секогаш може да се наjдат 50 или 100 луге за вакво нешто во Косово. Aма коj точно им даде наредба токму тогаш да влезат? Еве го вистинското прашанjе.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.948
Поени од реакции
10.860
палење на некое си знаме е најмала работа, нападната е нашата амбасада..
https://www.facebook.com/periskopi/videos/1811403592227548/
а освен тоа ѓоа се спремала и некоја туристичка група ама наоружана..


а ние ослободивме неколку јатаци од Дивље насеље, па и пари ќе им се плаќа 50евра/ден, ќе се опарат за притворот
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.967
ти мора да се заебаваш, ако не запалиле пред една недела не значи дека не запалиле пред неколку месеци. Друго, бараш логика за палење знаме за подршрка на терористи, каде ти воопшто виде терористи? дали си ти бе нормален, па тие беа закопани со највисоки државни почести а ти тука ми зборуваш за терористи и криминалци, и не само тоа, лично Рамуш ќе разговарал со Зајко за проблемов.
И навистина немам потреба да одам со тебе во Приштина да си го мерам со некоја унаказена фаца таму, јас имав другар кој работеше за КФОР и самиот кажуваше како кога зборувале македонски во кафана со колеги, им доаѓале овие унаказениве им викале да зборуваат Енглески, а ти слободно мери си го таму со некоја усмрдена фаца.

пс: Каде ти виде дека некој бил згрозен од очигледни провокации кој ги плаќа бившиот премиер,ние тука само си коментираме вести од соседството.
Ме изгуби со муабетов. Кого закопале? Нели палењево беше за овие што ги осудија?

П.С Па на темава освен мерење пениси не гледам конструктивен муабет.

П.С2 Ме интересира од кај ти текна бившиот премиер да го спомнеш :icon_lol:
Он не го донесе законот за ДДВ, не е на власт скоро цела година.[DOUBLEPOST=1509794066][/DOUBLEPOST]
ако имаат ма*иња ај нека запалат овакво :D
[DOUBLEPOST=1509790841][/DOUBLEPOST]
Вронг, акцизата на нафтата е да се тргне вниманието од Загадувањето кое е пак исто а требаше волшевно да исчезне со новата власт...
..за утешување се плаанира набргу во ЕУ и дизел мотор во град да се забрани бидејќи више работаат во место отколку во возење
Оваа година немаше шанса да направат нешто. Реално таков повеќекратен проблем не се решава преку ноќ. Ако сакаат може за следната година да спроведат повеќе мерки иако реално малку веројатно е дека ќе има некои суштински промени.[DOUBLEPOST=1509794232][/DOUBLEPOST]
Хмм. Чудно како кај нас не палат знамиња откако ќе ги платат? ; (
Кај нас слабо се платени :pos:
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.327
Поени од реакции
6.200
па и повеќе шипци има по светот ама тоа не им пречи да да ја бараат голема Шиптарија, зарем ти заборави дека седиштето на она, ова , овк ошк и не знам кој им беше во швајцарија.
Кешки да се обединат сите на едно место и да се најде некој една нуклеарка да им џитне.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.967
А инаку големото прашанjе е коj точно ги упати тие ултранационалисти во Куманово. Факт е дека тие постоjат и секогаш може да се наjдат 50 или 100 луге за вакво нешто во Косово. Aма коj точно им даде наредба токму тогаш да влезат? Еве го вистинското прашанjе.
И кој им дозволи воопшто да влезат. И кој не ги уапси иако со месеци се знаело дека се дојдени.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.948
Поени од реакции
10.860
и секогаш може да се наjдат 50 или 100 луге за вакво нешто во Косово. Aма коj точно им даде наредба токму тогаш да влезат? Еве го вистинското прашанjе.
ако сега се попушти и им се намалат казните, не по 50-100 ултранационалисти, туку по 3000 луѓе од Косово ќе се најдат... башка добро плаќаме по 50 евра/ден притвор...
На времето пред 20год кога заврши ерата на Енвер Оџа, имаше еден пограничен инцидент во јужна Албанија, на граница со Грција... Грција им упати Фантоми ... да, па и Трајковски прати Сухои кога косовската армија КЗК ја опкружи нашата караула, ама на Трајковски му падна кингерот..
Пред неколку години на албанско-грчка граница кај Преспанско езеро грчката полиција ликвидира 5 албанци шверцери на дрога... Немаше никакви протести во Албанија или коментари било каде...
Ај наша полиција да ликвидира на граница 1 криминалец ќе фрлаат дрва и камења, па и Обсце , Хелсиншки и други
 
Последно уредено:

Dobarispremen

Тежок провинциалец
Член од
2 ноември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
8
Не разбирам ти за што се бориш. Терористите се уапсени, некои убиени а други осудени на наjтешка казна. Можеше ова да се направи и со поголема вештина во смисла да беа убиени сите и да немаше жртви во безбедносните сили.Но државата постои и може да неутрализира секоj ваков терористички чекор од Косово. Американците нема да дозволат растуранjе на државата во некакви по апокалиптички околности. Така да ако мислиш дека со ова ке спасиш Груjо од Шутка не си погодил.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
12.575
Поени од реакции
9.693
А знамето кај и да е ќе добие орел па нема да можат да го палат.
А и реално да збораме и не е лошо за око башка што ја одразува мултикултурноста на нашата република без притоа некој од соседите да не обвинува дека крадиме нешто нивно.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.317
Поени од реакции
3.543
Ме изгуби со муабетов. Кого закопале? Нели палењево беше за овие што ги осудија?
тие истите што не преживеа кога овие на кој им се донесе пресуда се предадоа.[DOUBLEPOST=1509807617][/DOUBLEPOST]
А инаку големото прашанjе е коj точно ги упати тие ултранационалисти во Куманово. Факт е дека тие постоjат и секогаш може да се наjдат 50 или 100 луге за вакво нешто во Косово. Aма коj точно им даде наредба токму тогаш да влезат? Еве го вистинското прашанjе.
не е тоа поголемото прашање, тоа може да биде прашање за партиски потрчкоци, ...ако ти дојдеш кај мене дома и го убиеш брат ми мене не ме интереисра кој те пушти, мене ме интересира да ти пресудам по кратка постапка, така да за овие говнава нема оправдување во стилот "Грујо не викна"
така да не гледам поента сега некое племе да ги оправдува со глупи тези и да протестира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom