Во Косово ја запалиле славомакедоската идентификувачка пачавра

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.322
Поени од реакции
3.553
http://vecer.mk/balkan/kosovskite-huligani-se-oglasija-ja-zapalivme-slavomakedoskata-identifikuvachka-pachavra

Говнава од т.н држава, исфрустрирани од нивниот беден и посран живот во вукуебината наречена држава Косово го зпалиле знамето на Р.Македонија да ги лечат нивните комплекси па уште пуштале снимки на фБ и на некој медиуми, се мислам навистина ли мислат дека нас не боли курот што некое племе од 12 век ќе прави.Немаат ли некоја попаметна работа него да го губат времето со такви глупости ?
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.695
Поени од реакции
15.361
Не е тоа наше знаме...се заебале.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.823
Поени од реакции
3.184
Запалиле знаме на некоја Титова измишљотина креирана после Втора Светска Војна.. јако маде...
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
304
Поени од реакции
284
^ КОСОВО ЈЕ СРЦЕ МАЌЕДОНИЈЕ!111!!!!!!!1
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.804
Утре и Македонија напишано да запалат ништо нема да ни значи, пошто секако ќе ни се смени името :pos:

А знамето кај и да е ќе добие орел па нема да можат да го палат.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.259
Поени од реакции
3.968
http://vecer.mk/balkan/kosovskite-huligani-se-oglasija-ja-zapalivme-slavomakedoskata-identifikuvachka-pachavra

Говнава од т.н држава, исфрустрирани од нивниот беден и посран живот во вукуебината наречена држава Косово го зпалиле знамето на Р.Македонија да ги лечат нивните комплекси па уште пуштале снимки на фБ и на некој медиуми, се мислам навистина ли мислат дека нас не боли курот што некое племе од 12 век ќе прави.Немаат ли некоја попаметна работа него да го губат времето со такви глупости ?
Не знам која ти е поентава на темава. Што не запалија прошлата недела или неделата пред тоа?

Дејството е политички мотивирано и најверојатно платено. Јаки муда ако запалиле знаме.

П.С Имаме во Македонија еден куп срања на кои можеш да им посветиш внимание за да се подобри животот

П.С2 Познавам луѓе од Косово и тие се како мене и тебе, прилично сум сигурен дека ваквите дејства се исклучок, а не правило. Доказ за тоа е самиот тајминг.

П.С3 Утре јас ќе запалам знаме од Косово и ќе им пратам порака да се сретнеме некој ден да измериме на кој му е поголем па ќе постираме слики на фб :tapp:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.155
Поени од реакции
17.476
Не знам која ти е поентава на темава. Што не запалија прошлата недела или неделата пред тоа?

Дејството е политички мотивирано и најверојатно платено. Јаки муда ако запалиле знаме.

П.С Имаме во Македонија еден куп срања на кои можеш да им посветиш внимание за да се подобри животот

П.С2 Познавам луѓе од Косово и тие се како мене и тебе, прилично сум сигурен дека ваквите дејства се исклучок, а не правило. Доказ за тоа е самиот тајминг.

П.С3 Утре јас ќе запалам знаме од Косово и ќе им пратам порака да се сретнеме некој ден да измериме на кој му е поголем па ќе постираме слики на фб :tapp:
Хмм. Чудно како кај нас не палат знамиња откако ќе ги платат? ; (
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.322
Поени од реакции
3.553
Не знам која ти е поентава на темава. Што не запалија прошлата недела или неделата пред тоа?

Дејството е политички мотивирано и најверојатно платено. Јаки муда ако запалиле знаме.

П.С Имаме во Македонија еден куп срања на кои можеш да им посветиш внимание за да се подобри животот

П.С2 Познавам луѓе од Косово и тие се како мене и тебе, прилично сум сигурен дека ваквите дејства се исклучок, а не правило. Доказ за тоа е самиот тајминг.

П.С3 Утре јас ќе запалам знаме од Косово и ќе им пратам порака да се сретнеме некој ден да измериме на кој му е поголем па ќе постираме слики на фб :tapp:
која ми е поентата за отворање на темава? па се надевам дека некој од нашиве рамковни браќа ќе ја прочита и ќе им пренесе на таа стоката во косово дека нас не заболе што тие запалиле некое знаме.

А затоа колку се ваквите дејства исклучок се гледа по тоа што цела јавност е згрозена и збунета, дури и еден Рамуш Х наместо да си ја брка работата и тој седнал да разговара си таму некој си протестанти, па уште бил изненаден од високата казна. Ќе го чекал Заев на 11 Декември во Приштина и ке разговарале за случајов, како можело уште режимските судии да не бидат сменети досега.И не само што не ги осудил протестите туку и апелирал да бидат помасовни.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.259
Поени од реакции
3.968
која ми е поентата за отворање на темава? па се надевам дека некој од нашиве рамковни браќа ќе ја прочита и ќе им пренесе на таа стоката во косово дека нас не заболе што тие запалиле некое знаме.

А затоа колку се ваквите дејства исклучок се гледа по тоа што цела јавност е згрозена и збунета, дури и еден Рамуш Х наместо да си ја брка работата и тој седнал да разговара си таму некој си протестанти, па уште бил изненаден од високата казна. Ќе го чекал Заев на 11 Декември во Приштина и ке разговарале за случајов, како можело уште режимските судии да не бидат сменети досега.И не само што не ги осудил протестите туку и апелирал да бидат помасовни.
Еве одговори ми тогаш зошто не прошлата недела или таа пред неа зошто кога ги осудија овие?
Која е логиката да палиш знаме во поддршка на терористи и криминалци?

Јас искрено не гледам потреба од тоа ама ако сакаш да земеме едно метро да се прошетаме до приштина ќе пиеме по едно кафе во некој кафиќ па ќе договориме состанок со овие да измериме на кој му е поголем.

П.С Пак ќе кажам како македонец не ми е сеедно што го палат знамето али не знам зошто некој би бил згрозен од очигледни провокации?[DOUBLEPOST=1509789698][/DOUBLEPOST]
Хмм. Чудно како кај нас не палат знамиња откако ќе ги платат? ; (
Две опции имаме. Или ќе се фокусираме на битни работи како сиромаштија, економија итн или ќе отвориме група на фејсбук и ќе постираме слики да видиме на кој му е поголем.

Мене ако ме прашаш ова со знамево е во идеално време да одвлече внимание од зголемувањето на акцизата за нафта.

Али битно лупај се во гради, сигурен сум дека така ќе го наполниш стомакот.
 
Последно уредено:

Dobarispremen

Тежок провинциалец
Член од
2 ноември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
8
Знамето на Македониjа е црвено и црно со лав на него. Ваквите знаминjа се користеле од историското ВМРО. Знамето со сонцето од вергина е пронаjдено во втората половина на 20 век. Вентилаторот е на основа на сонцето од Вергина.Инаку ако таму си ги почитуваат терористичките елементи ке биде лошо но американците ке ги скротат така да не се палете.Единствениот коj што има интерес од антиалбански истерии тука е Србиjа.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.967
Поени од реакции
10.885
ако имаат ма*иња ај нека запалат овакво :D
[DOUBLEPOST=1509790841][/DOUBLEPOST]
Мене ако ме прашаш ова со знамево е во идеално време да одвлече внимание од зголемувањето на акцизата за нафта.

Али битно лупај се во гради, сигурен сум дека така ќе го наполниш стомакот.
Вронг, акцизата на нафтата е да се тргне вниманието од Загадувањето кое е пак исто а требаше волшевно да исчезне со новата власт...
..за утешување се плаанира набргу во ЕУ и дизел мотор во град да се забрани бидејќи више работаат во место отколку во возење
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.322
Поени од реакции
3.553
Еве одговори ми тогаш зошто не прошлата недела или таа пред неа зошто кога ги осудија овие?
Која е логиката да палиш знаме во поддршка на терористи и криминалци?

Јас искрено не гледам потреба од тоа ама ако сакаш да земеме едно метро да се прошетаме до приштина ќе пиеме по едно кафе во некој кафиќ па ќе договориме состанок со овие да измериме на кој му е поголем.

П.С Пак ќе кажам како македонец не ми е сеедно што го палат знамето али не знам зошто некој би бил згрозен од очигледни провокации?[DOUBLEPOST=1509789698][/DOUBLEPOST]
Две опции имаме. Или ќе се фокусираме на битни работи како сиромаштија, економија итн или ќе отвориме група на фејсбук и ќе постираме слики да видиме на кој му е поголем.

Мене ако ме прашаш ова со знамево е во идеално време да одвлече внимание од зголемувањето на акцизата за нафта.

Али битно лупај се во гради, сигурен сум дека така ќе го наполниш стомакот.
ти мора да се заебаваш, ако не запалиле пред една недела не значи дека не запалиле пред неколку месеци. Друго, бараш логика за палење знаме за подршрка на терористи, каде ти воопшто виде терористи? дали си ти бе нормален, па тие беа закопани со највисоки државни почести а ти тука ми зборуваш за терористи и криминалци, и не само тоа, лично Рамуш ќе разговарал со Зајко за проблемов.
И навистина немам потреба да одам со тебе во Приштина да си го мерам со некоја унаказена фаца таму, јас имав другар кој работеше за КФОР и самиот кажуваше како кога зборувале македонски во кафана со колеги, им доаѓале овие унаказениве им викале да зборуваат Енглески, а ти слободно мери си го таму со некоја усмрдена фаца.

пс: Каде ти виде дека некој бил згрозен од очигледни провокации кој ги плаќа бившиот премиер,ние тука само си коментираме вести од соседството.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
444
Поени од реакции
228
на косово има едно добар 35% горанци кои зборат Македонски и се индентификуваат како Македонци е сеа тоа што се муслимани и тоа некако ги задржува да не им свртат грб на шипоњите еден ден тоа и ке се деси наскоро и косово ке биде секако наше исто и дел од албанија абе против природата неможе да се бориш се што е Македонско еден ден пак ке се спои ... Че плачат талиалбанците
 

Kajgana Shop

На врв Bottom