Војната на патиштата

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.787
Поени од реакции
21.192
слабо линч за кичеец, али за дечкото тотален анонимус треба да го прими за сите....... одамна е јасно дека тука нема практично и реално мислење туку само блеење
Od negde treba da se pocni neli. Ili ke se vodime po toa kako kiceec kurtilil, zosto pa ovaj da naebi.
E pa ete za primer. Posle koga ke stani praksa, tesko deka i nekoj kako kiceec bi pominal taka glatko.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.828
По која логика овој би добил 10 години, кога кичеец доби 6 месеци условна пред пола година?
И за разлика од овој, неговото стварно беше џип.
Тука лежи заебанцијата. Преседаните одамна станаа норма во сообраќајките, што кај и да е ќе се легализираат. Малце парка на обвинителите и судиите, малце на фамилијата на жртвата, „ве разбирам, ама ајде сега бељата е бидната, зашто два живота да зацрниме'' и идеме на наредната жртва.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
По која логика овој би добил 10 години, кога кичеец доби 6 месеци условна пред пола година?
И за разлика од овој, неговото стварно беше џип.
Аха, епа пошто кичеец добил 6 месеци, значи јас утре ако згазам човек, 7 месеци треба да ми дадат?

Зошто бе се споредувате со мафијаши? Знаеме дека не важат исти правила за сите, ама барем од некаде да се почне.
Не заебавајте сега и вие. На детево ако му се прогледа низ прсти, утре некој друг ќе си земе за право да згази човек, лежејќи си 6-7 месеци и после пак се по старо.

Јас сакам да убијам еден. Ако ми гарантираш дека ќе ми извадиш белешка дека сум имал акутен стрес и не сум би контактибилен, притоа овозможувајќи ми затворска казна до максимум една година - уште утре би го убил.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.055
Поени од реакции
6.662
Od negde treba da se pocni neli. Ili ke se vodime po toa kako kiceec kurtilil, zosto pa ovaj da naebi.
E pa ete za primer. Posle koga ke stani praksa, tesko deka i nekoj kako kiceec bi pominal taka glatko.
ако си ти новиот месија и гарантираш правда за сите ќе ти бидам верен следбеник
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Аха, епа пошто кичеец добил 6 месеци, значи јас утре ако згазам човек, 7 месеци треба да ми дадат?

Зошто бе се споредувате со мафијаши? Знаеме дека не важат исти правила за сите, ама барем од некаде да се почне.
Не заебавајте сега и вие. На детево ако му се прогледа низ прсти, утре некој друг ќе си земе за право да згази човек, лежејќи си 6-7 месеци и после пак се по старо.
Значи да не се почне од кичеец, туку да се почне од детево. Одлична логика мора да признаам.
Автоматски споено мислење:

Тука лежи заебанцијата. Преседаните одамна станаа норма во сообраќајките, што кај и да е ќе се легализираат. Малце парка на обвинителите и судиите, малце на фамилијата на жртвата, „ве разбирам, ама ајде сега бељата е бидната, зашто два живота да зацрниме'' и идеме на наредната жртва.
Верувам дека на никој немало да му смета ако животот на кичеец е зацрнет. Работата е што тоа не се преседани, тоа е нормата. Преседан би било на овој ако му лупнат 10.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Значи да не се почне од кичеец, туку да се почне од детево. Одлична логика мора да признаам.
Па ако кичеец добие 10 години за убиство во сообраќајка, ќе важи ли истото за детево од завчера "абе неискусен бил, а и најверојатно фин. Башка нема да го повтори делото, дајте му година дена"?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.787
Поени од реакции
21.192
ако си ти новиот месија и гарантираш правда за сите ќе ти бидам верен следбеник
Ne be daleku od toa, ali dosta so relativiziranje i slicni gluposti.
Ja zasral, neka si lezi kako sto e red.
Ne greota bil, uplasen bil, izgubil koncentracija, samo malce pobrzo vozel itn itn.
Cupceto koj go eba, demek zagina taa, nikoj nema da ja vrati.
Da taa nikoj nema da ja vrati no barem da sprecime vo idnina nekoj drug da ne zamini oti nekoj glumel besna glista.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Па ако кичеец добие 10 години за убиство во сообраќајка, ќе важи ли истото "абе неискусен бил, а и најверојатно фин. Башка нема да го повтори делото, дајте му година дена"?
Не, зашто не е ни фин, ниту неискусен, а и ништо корисно нема да излезе од неговиот живот. Веќе бил у притвор кога ја напраил собраќајката. Собраќајката не е од неускуство, тицал на пуна лента.
Нема никаква олеснителна околност.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Еве како изгледа штета на возило при удар на пешак со 50 km/h

Еве како изгледа штета на Citroen C4 при удар на пешак со 40 km/h

Заклучок нека донесат сите кои го бранат ѓубрето.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.055
Поени од реакции
6.662
Ne be daleku od toa, ali dosta so relativiziranje i slicni gluposti.
Ja zasral, neka si lezi kako sto e red.
Ne greota bil, uplasen bil, izgubil koncentracija, samo malce pobrzo vozel itn itn.
Cupceto koj go eba, demek zagina taa, nikoj nema da ja vrati.
Da taa nikoj nema da ja vrati no barem da sprecime vo idnina nekoj drug da ne zamini oti nekoj glumel besna glista.
никој не рече дека не треба да се одговара за убиство, без разлика на околностите...... али ваков линч не е потребен ако има закон и правда за сите
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Не, зашто не е ни фин, ниту неискусен, а и ништо корисно нема да излезе од неговиот живот. Веќе бил у притвор кога ја напраил собраќајката. Собраќајката не е од неускуство, тицал на пуна лента.
Нема никаква олеснителна околност.
Зборев за детето, извини. Ако Кичеец добие 10 години за несреќата (да речеме дека е толку нормално), тогаш детето колку треба да добие? Дали ќе важат истите оправдувања, дека бил мал, неискусен, и плус не искочил од кола ради шок?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.787
Поени од реакции
21.192
никој не рече дека не треба да се одговара за убиство, без разлика на околностите...... али ваков линч не е потребен ако има закон и правда за сите
Pa deka nema, zatoa e i revoltot
Za da ne se zabosoti, zaboravi, pritisok od javnosta itn itn.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Зборев за детето, извини. Ако Кичеец добие 10 години за несреќата (да речеме дека е толку нормално), тогаш детето колку треба да добие? Дали ќе важат истите оправдувања, дека бил мал, неискусен, и плус не искочил од кола ради шок?
Едноставно е, помалце од него. Тие оправдувања ти се олеснителни околности.
Инаку кичеец го земав како пример, ама иам у глава едно 10 случаи каде казните беа 1 година а прекршоците од аздисување а не од невнимание.

Сечење на полна лента кај католичка, мажот загинат и жената бебето го узгуби, 1 година условна. Возење со 150(веројатно и пијан) и две жртви во Охрид, 6 месеци условна. Тој на партизанска што ја згази фросина мислам беше девојчето, пијан, возел со 100ка, ја гази на пешачки. Доби 4 години па падна на апелација. И тн да не ги набројувам другите. Било кој од овие да беше осуден повеќе, немаше да праиме муабет тука.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.253
Само ти кажувам дека си праите конструкција у глава за ликов што е неточна.
Ако си видел еден не значи дека си ги видел сите?
Ама ако си видел бајги повеќе од 1....
дамна е јасно дека тука нема практично и реално мислење туку само блеење
Нема практично и реално мислење. Фит ли е? Фит е. Што значи дека има пари и време за теретана. Така да...теретана, кола стан...што прави во животот? Сигурно не буба или што и да прави т.е. боемец. Така да според психолошко профилирање....
Ама знаеш што. Нема потреба нит да ми веруваш и ништо.
Глеј ја чумата на форумот-ставрогин. Триста профили направи и никако не му влезе во титнтарата дека не преварува никого.
И што виката седел во кола пола саат.... не ви текнало дека се јавува за адвокат и веќе договара изјава? Како што прават во вакви околности?
А да у шок бил. Шокот трае минута до пет најмногу.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Не, зашто не е ни фин, ниту неискусен, а и ништо корисно нема да излезе од неговиот живот. Веќе бил у притвор кога ја напраил собраќајката. Собраќајката не е од неускуство, тицал на пуна лента.
Нема никаква олеснителна околност.
Кичеец на пуна, твојот другар на пешачки, исти ментален склоп со дива свиња.

Иначе Кичеец во нормална држава ќе гниеше по затвори уште пред сообраќајката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom