Војводина - Република или покраина?

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.322
Поени од реакции
3.553
Србија премногу "пропати" со Косово ако западот проба нешто и во Војводина ќе им биде катастрофална грешка. Успеаа некако да изменаџираат отцепување на Косово без да се крене Р.Српска. Сега со Војводина нема да успеат во тоа. Ако успеат да ја одвојат Војводина ке се крене и Р.Српска и Хрвартскиот дел во Босна, ќе се крене Санџак и ќе настане калакурдница.
Кога не успеаа Ирците да си ја вратат С.Ирска, Каталонците и Баскијците да се одвојат, тогаш нема ни тука. Премногу е ризично за сите!
само ако пробаат такво нешто, Србија има матер да им еба, посебно на чело со моменталниве власти, има да и им се изнапуашат курови.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.310
Поени од реакции
4.978
Абе јебеш република ако зависи од другите. Факт е дека Војводина ја храни Србија, ама не може да ја напушти Србија. 66% од Војводинци се Срби.
So ogled na iseluvanjeto i topenjeto na brojot na Ungarcite/Mađarite koe trae so decenii nanazad vo ovaa severna Srpska pokraina vo momentov Srbite vo Vojvodina sočinuvaat nad 70% od naselenieto so tendencija na porast i vo idnina !
 
Член од
24 февруари 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
https://www.youtube.com/watch?v=ZEmLVYyVtZ0

[youtube]ZEmLVYyVtZ0[/youtube]
clown 9 spiderman
мультики длја детеј человек паук игра
человек паук ногти
кино человек паук 1 сезон смотреть бесплатно
spider man strikes back

[youtube]Zyo5URtkTvc[/youtube]
смотреть лего игрушки человек паук
spiderman mod gta
будет человек паук 2013
человек паук 3 в украине
скачать spider man 2 2007
 

Kajgana Shop

На врв Bottom