Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
На некои луѓе и се причинува тоа,оти јас немам видено?:tapp:
И затоа не верувам во никакви вонземјани:tapp:
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Јас сум видел НЛО(сакајте верувајте, сакајте не) и верувам дека постојат вонземјани али нив не сум ги видел... И секако немам докази да ви докажам али јас го кажувам само тоа што го имам видено...
Не мора докази ... Ајде само раскажи каде, како и кога го виде ?
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
78
Поени од реакции
7
Ima mn. raboti za koi veruvame deka postojat ,a ne sne gi videle(ni kazale ili sne ucele ili sne videle slika),i ova e nesto slicno,mislam deka ne treba da se pokazuva tolku mnogu drskost na ovaa tema,zost isto tolku,mozebi i potesko e da se dokazi deka ne postojat,od kulku da se dokazi deka postojat,samiot fakt deka najgolemoit del od vselenskite programi,vo posledno vreme se nasoceni tokmu kon toa ,otkrivanje na vozemen zivot ,ukazuvaat vo somnezot na nucnicite,za postoenjeto ili nepostoenjeto,pa sega koj sme nie da sudime,i denes ziveeme vo vreme,koga seuste golem del od rabotite na planetava pretstavuvaat misterija,duri i za najgolemite umovi,mislam se e mozno,ne sum kategoricen (postojat ili nepostojat)site prasanja se otvoreni.
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Не мора докази ... Ајде само раскажи каде, како и кога го виде ?
Па тоа се случи пред околу 6-7 години на карневалите во Струмица. И бев да го гледам карневалот нели со родителите и случајно си гледав нагоре кон небото оти времето беше убаво и се гледаа многу ѕвезди и гледам вака нешто кружи околу само во мал радиус. Стоеше околу 1 мин. Го видоа тоа и моите родители а и мн. луѓе кои беа околу нас. Сега колку што се сеќавам веќе мислам дека светеше во црвена и зелена боја. Другиот ден го даваа тоа и на вестите на мтв. И од тогаш тој материјал повеќе не сум го видел повеќе на ТВ.
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Па тоа се случи пред околу 6-7 години на карневалите во Струмица. И бев да го гледам карневалот нели со родителите и случајно си гледав нагоре кон небото оти времето беше убаво и се гледаа многу ѕвезди и гледам вака нешто кружи околу само во мал радиус. Стоеше околу 1 мин. Го видоа тоа и моите родители а и мн. луѓе кои беа околу нас. Сега колку што се сеќавам веќе мислам дека светеше во црвена и зелена боја. Другиот ден го даваа тоа и на вестите на мтв. И од тогаш тој материјал повеќе не сум го видел повеќе на ТВ.
Епа и јас сум од Струмица а и сите карневали ги имам гледано ...
Туку ај да ти верувам , а може е било од тие пиратериите шо ги пуштат барем на карневалите сите пукаат ... А за на телевизија да го даваат значи стварно вреди .. А и стоело 1 мин за тоа време се се снимало се се видело .. Стварно не ми е мн јасно ама ајде нека е ...
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Епа и јас сум од Струмица а и сите карневали ги имам гледано ...
Туку ај да ти верувам , а може е било од тие пиратериите шо ги пуштат барем на карневалите сите пукаат ... А за на телевизија да го даваат значи стварно вреди .. А и стоело 1 мин за тоа време се се снимало се се видело .. Стварно не ми е мн јасно ама ајде нека е ...
Абе сеа јас ти кажувам како беше и што видов. А сеа твое право е дали веруваш или не. А за тоа што го даваа другиот ден на мтв на вестите тоа ти го гарантирам 100%.
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Абе сеа јас ти кажувам како беше и што видов. А сеа твое право е дали веруваш или не. А за тоа што го даваа другиот ден на мтв на вестите тоа ти го гарантирам 100%.
Штета шо го „нема“ материалот :smir:
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
Незнам од кај да почнам да кажувам колку ме нервира и глупаво ми звучи тоа "Ја не сум видел, и затоа не верувам...". Мислам, замисли да сме сами во вселената... колку е само тоа залудно "трошење" на простор. Факт е дека не секое видео за НЛО е вистинито, ама само треба да се прочитаат неколку книги и да се погледаат неколку сериозни документарци кои ја обработуваат темава, па после да се донесе заклучок околу верувам/не верувам.

Али добро, секој со својот памет! :toe:
 

kashkavalce

Џедај
Член од
16 март 2009
Мислења
11
Поени од реакции
6
Najprvo pozdrav do site, jas sum nov na forumot ama imam potreba da vi kazam za edna slucka sto ja imam doziveano: Vo 2006 god eden den okolu 3 casot izleguvam od doma i na ulica sretnuvam 2-ca mazi koi me prasaa ( kako pomlad da vidam sto stoi na neboto) i koga poglednav vidov crno topce okolu koe imase nesto kako jato na ptici stojat okolu nego( na 5 casot- za orintacija) no ne letaat tuku stojat vo mesto. Gi prasav kolku vreme go gledaat i mi rekoa deka okolu 5 minuti stoi taka nepodvizno_Otidov so kola vednas kaj moj drugar da go snimime so kamera, i za celo vreme bese tuka. I toj go zabeleza no za 10-20 sekundi dodeka da go vkluci kamkorderot naednas se izgubi od vid so golema brzina.I do den denes neznam sto bese, no slicno nesto ima na slednava adresa http://www.ufoevidence.org/photographs/section/post2000/Photo413.htm
p.s pred 30-40 dena na odenje od rabota nakaj doma okolu 17:30 casot zaedno so kolegata od rabota zabelezavme silno svetlo sto stoi od prednata strana na mesecinata ?!? i voopsto ne mi odese vo glava deka moze da e zvezda posto nikogas ne sum videl zvezda da stoi vo prostorot pomegju Zemjata i mesecinata, pa me interesira dali i nekoj drug go zabelezal toa
Pozdrav
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Како што многу веруваат дека постои господ, а го немаат видено, и јас верувам дека постојат вонземјани, а ги немам видено (сеуште) :vozbud:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Како што многу веруваат дека постои господ, а го немаат видено, и јас верувам дека постојат вонземјани, а ги немам видено (сеуште) :vozbud:



Хехехе.... добро кажано :pos2::pos2::pos2:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Снимени летачки објекти над Лондон


Четири непознати летачки објекти над Лондон со мобилен телефон снимил градежниот работник Дерек Бурден. По неколку дена додека ги прегледувал снимките забележал на фотографијата нешто необично.
Додека работел на изградба на зграда на 16 кат ги направил фотографиите сакајќи на својата сопруга да и ја покаже панорамата на Лондон.
Бурден тврдел дека не станува збор за рефлексија на светлината бидејќи снимал на отворено.
“Јасно се гледаат четири летачки чинии со иста големина. Кога им ја покажав снимката на колегите на градилиштето, беа запрепастени“, изјавил Бурден за „Дејли Мејл“.


извор : http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=105926
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Чудна работа само се прашувам дали е вистина :icon_conf
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Четири непознати летачки објекти над Лондон со мобилен телефон снимил градежниот работник Дерек Бурден. По неколку дена додека ги прегледувал снимките забележал на фотографијата нешто необично.
Додека работел на изградба на зграда на 16 кат ги направил фотографиите сакајќи на својата сопруга да и ја покаже панорамата на Лондон.
Бурден тврдел дека не станува збор за рефлексија на светлината бидејќи снимал на отворено.
“Јасно се гледаат четири летачки чинии со иста големина. Кога им ја покажав снимката на колегите на градилиштето, беа запрепастени“, изјавил Бурден за „Дејли Мејл“.




A1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom