Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.726 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.178

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Unidentified flying object незначи дека се вонземјани, секако не ни се вонземјани, не ни постојат вонземјани ама Американциве како прават пари... На месечината се искачија преку Holywood productions сеа и вонземјани прават се до пари да се стигне ...:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Unidentified flying object незначи дека се вонземјани, секако не ни се вонземјани, не ни постојат вонземјани ама Американциве како прават пари... На месечината се искачија преку Holywood productions сеа и вонземјани прават се до пари да се стигне ...:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
а како стигнуваат до пари???
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Unidentified flying object незначи дека се вонземјани, секако не ни се вонземјани, не ни постојат вонземјани ама Американциве како прават пари... На месечината се искачија преку Holywood productions сеа и вонземјани прават се до пари да се стигне ...:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
Одговор како некој 13 годишњак. Само да се напише нешто. Вонземјани прават за да зимат пари!? Лол... Ќе може ли подетално да ми објаснаш а не да ми ставаш 1735924 смајлови.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
хе,хе занимливи муабети...., но многу се големи растојанијата и шансите да се сретнат слични цивилизации кои би можеле да се " видат " меѓу себе на било кој начин...практично се никакви...,од друга страна ..веројатно е неможно да се контактира со цивилизации на различни нивои со што се ствараат непојмливи разлики...
...на пример, кому од луѓево на земјава му успеало да комуницира
со еден мравјалник.... ??? ..освен евентуално да го уништи...случајно или намерно...
Кој ти знае кои се "природни " појави всушност воопшто не се природни :)
..од друга страна забележливо е дека биолошки поддржаната интелигенција е само преодна фаза до НЕЖИВАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА која е ВЕЧНА , за неа не важат поимите време и простор..и веројатно е веќе сегде присатна...,но во принцип не комуницира со такви како нас...или ептен ретко кога тоа и е некаква нужност во некое нејзино дејствие... како кога некое детенце разговара со шарена пеперутка... :)
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Unidentified flying object незначи дека се вонземјани, секако не ни се вонземјани, не ни постојат вонземјани ама Американциве како прават пари... На месечината се искачија преку Holywood productions сеа и вонземјани прават се до пари да се стигне ...:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
А од кај си ти толку сигурен дека не постојат вонземјани? Само затоа што не си ги видел? Можеби дошле на земјата, можеби се тука, можеби ќе дојдат во иднина, а може и никогаш нема да ги видиме, меѓутоа не можеш толку уверливо да тврдиш дека не постојат. По не знам кој пат повторувам дека има милиони, милиони галаксии во вселената, во кои има и милиони планети и милиони ѕвезди, па дури е и чудно во вселенава да не се развиле други форми на живот освен нашата.
 
B

BELIEVE ME

Гостин
sto ke recete za ova
dali sme navistina edinstven ziv svet ili ima mnogu i toa mnogu porazvien svet od nasiot poglednete sami
a ne da mislime deka sme centar vo univerzumot i da mislime deka samo sme nie edinstveni
Zivejte u realnostahttp
://www.youtube.com/watch?v=nHRHW5kWrhw
 
B

BELIEVE ME

Гостин
16 јули (Нетпрес) - Рекорден број на забележани неидентификувани летачки објекти се очекуваат оваа година во Велика Британија. Само во првите шест месеци на 2009 пријавени се стотина кој забележале НЛО.

Дури 231 случај на регистрирани чудни објекти се пријавени во Министерството за одбрана во првите шест месеци оваа година, додека минатата година биле регистрирани 258 неидентификувани летачки објекти.

Бројот на вакви случаи ќе се зголемува бидејќи луѓето со себе сега носеле дигитални фотоапарати со кој ги фотографираат чудните објекти.

Ник Поп, кој го води владиниот проект врзан за НЛО, изјавил дека оваа година ќе биде рекордна по бројот на забележани НЛО.

“Мислев дека бројот на пријавени НЛО минатата година е висок, но сега знаеме дека бројот само се зголемува” изјавил Поп.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
sto ke recete za ova
dali sme navistina edinstven ziv svet ili ima mnogu i toa mnogu porazvien svet od nasiot poglednete sami
a ne da mislime deka sme centar vo univerzumot i da mislime deka samo sme nie edinstveni
Zivejte u realnosta
Јако клипче. Се надевам некогаш човештвото ќе стигнат многу многу далеку.

П.С. Следниот пат видеото го намести онака како што треба.
 
B

BELIEVE ME

Гостин
Јако клипче. Се надевам некогаш човештвото ќе стигнат многу многу далеку.

П.С. Следниот пат видеото го намести онака како што треба.
А како треба да го наместа па да биде исправно
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Бате браво јако клипче си нашол
и не викам дека сме единствени во свемирот
ама работата е друга си видел ли ти нло кажи ми?
Не сигурно

Епа кога ке видам со свои очи тоаш ке коментирам околу ова дека постојат и тн...
Не верувам во нешто што никогаш не сум го видел со свои очи :nenene:
Цел свет ако сака нека ми труби колку сака ама дур јас не се уверам во тоа :nenene:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
16
Поени од реакции
3
Јас мислам дека живот постои некаде во универзумот во некоја форма, само не верувам дека некогаш дошле на Земјата. Нема конкретни докази за тоа, 97% од сликите и видеата можат да се објаснат како метеоролошки феномени, монтажи и сл. А за останатите 3% е тоа се вистински летечки чинии или дискови, само што не се управувани од мали сиви суштества туку се управувани од луѓе. Технологијата за летечките чинии е германска т.е. хитлер ги развивал овие летала (не му биле усовршени) пред да ја загуби војната. После смртта на хитлер американците ја заплениле технологијата за летечките чинии и сега тие си имаат своја програма каде што ги усовршуваат овие летала. Сето ова за вонземјани кои ја посетуваат нашата планета нив му одговарало поради тоа што обезбедувало многу добра „завеса“ за што вистина се случувало и чија била оваа технологија. Тестирањето на овие летала го забележале многу луѓе (некои и ги снимиле па тие снимки спаѓаат во тие 3%) само што не знаеле дека тие се земска технологија поради тоа што општеството во кое живееме потсвесно диктира: Ако видеш НЛО или летечка чинија одма летечката чинија или НЛОто е управувано/а од вонземјани... и од тука автоматски јавноста е насочена кон погрешен правец.

Дури и самиот лик на вонземјаните кои во последно време почесто ја „посетуваат“ нашата планета личи на нешто што од дамнешни времиња човекот се плаши. Бледо лице (скоро бело), големи црни очи и многу слабо тело е опис на типичен вонземјанин во скоро секоја приказна за средби со вонземјани. Но овој лик не доаѓа од Алфа Кентаур туку доаѓа од длабочините на човечката психа. Како што можете да забележите вонземјанинот многу потсетува на сликата за човечки скелет (черепот посебно) кој е и симбол за смртноста на човекот (го симболизира стравот на човекот од непознатото).

Многу добро клипче. Секоја му чест на тој што го монтирал :nesvest:
Поздрав
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
хе,хе занимливи муабети...., но многу се големи растојанијата и шансите да се сретнат слични цивилизации кои би можеле да се " видат " меѓу себе на било кој начин...практично се никакви...,од друга страна ..веројатно е неможно да се контактира со цивилизации на различни нивои со што се ствараат непојмливи разлики...
...на пример, кому од луѓево на земјава му успеало да комуницира
со еден мравјалник.... ??? ..освен евентуално да го уништи...случајно или намерно...
Кој ти знае кои се "природни " појави всушност воопшто не се природни :)
..од друга страна забележливо е дека биолошки поддржаната интелигенција е само преодна фаза до НЕЖИВАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА која е ВЕЧНА , за неа не важат поимите време и простор..и веројатно е веќе сегде присатна...,но во принцип не комуницира со такви како нас...или ептен ретко кога тоа и е некаква нужност во некое нејзино дејствие... како кога некое детенце разговара со шарена пеперутка... :)
Зависи како ги мериш растојанијата, земски се многу голема ама за нив можда се многу мали :).

Значи си ги гледал експериментите со бакарните плочки :).
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Ова мислам го прогласија за најдобра монтажа у 2008 :toe:
Првите неколку дена откако излезе ова видео се зборуваше дека е снимена најдобрата снимка која покажува дека не сме сами и дека не е монтажа... Секаде ја имаше оваа вест, но на крајот излезе ГОЛЕМА МАНТАЖА како што кажа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom