Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Нема шанси да сме само ние во цела вселена,а забележани се и некои други планети слични на Земјата но кој знае кога ке дознаеме дали таму постои живот или не.Ама најинтересно е тоа што очекуваме да бидат слични на нас,но ако постојат можеби нивната револуција не била ни слична на нашата.
Mala korekcijia: evolucija namesto revolucija. Darwin bi se vrtel vo grob ako te slusne so kaza...eheh:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Прееска на вести кажаа дека снимиле на Марс слика од нешто што личи на човек.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Прееска на вести кажаа дека снимиле на Марс слика од нешто што личи на човек.
Ја видов сликата, не личи баш на човек некое суштество ама колку е веродостојно незнам.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Мене ми личи на Јода од Стар Варс
 
Х

Ханзо

Гостин
Мене ми личи на Јода од Стар Варс
Не да личиии...баш го гледав и си викав од кај ми е познат овој:pos2:

Ова на Марс...не ми е баш за верување, личи и на рандом карпа и на Јода и на руска сонда :pos:
Ама за подалеку...па како може некој да биде толку кратковид за да тврди дека сме едни и единствени. Ама сме си самобендисани...цела вселена околу нас се врти :pos:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
НАСА снимила вонземјанин на Марс!

"Фотографиите се фантастични. Не можам да верувам дека гледам вонземјанин"-рекол еден од вработените во НАСА


Научниците на НАСА по деталниот преглед на фотографиите што сондата "Спирит" ги направила на Марс пред четири години, биле изненадени кога на неколку од нив откриле фигура која наликува на вонземјанин. Поточно, вонземјанинот деновиве го открил еден од научниците кој со години ги проучувал фотографиите направени од "Спирит". Тој бил вчудовиден кога ја забележал фигурата налик на човек-вонземјанин како се спушта низ едно брденце.
"Фотографиите се фантастични. Не можам да верувам дека гледам вонземјанин"-рекол еден од вработените во НАСА кој ги видел фотосите, а сакал да остане анонимен. Скептиците пак сметаат дека се работи за оптичка измама, бидејќи човечкото око лесно може да се излаже во вакви услови, гледајќи разни сенки и бои.


 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
НАСА снимила вонземјанин на Марс!

"Фотографиите се фантастични. Не можам да верувам дека гледам вонземјанин"-рекол еден од вработените во НАСА


Научниците на НАСА по деталниот преглед на фотографиите што сондата "Спирит" ги направила на Марс пред четири години, биле изненадени кога на неколку од нив откриле фигура која наликува на вонземјанин. Поточно, вонземјанинот деновиве го открил еден од научниците кој со години ги проучувал фотографиите направени од "Спирит". Тој бил вчудовиден кога ја забележал фигурата налик на човек-вонземјанин како се спушта низ едно брденце.
"Фотографиите се фантастични. Не можам да верувам дека гледам вонземјанин"-рекол еден од вработените во НАСА кој ги видел фотосите, а сакал да остане анонимен. Скептиците пак сметаат дека се работи за оптичка измама, бидејќи човечкото око лесно може да се излаже во вакви услови, гледајќи разни сенки и бои.


Не ми се верува дека на Марс има толку развиено облици на живот..
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Сликата подоле е само за да видите за која големина се работи, и каде се наоѓа фигурата.. го имам оригиналниот (јавен) колаж од НАСА кој тежи 78MB и е со димензии 12756 х 3487 пиксели @ 100 DPI.

Инаку, го симнав за да видам како изгледа како целина, дали има нешто слично. Ама нема. Може да биде карпа, ама тогаш е уникатна, затоа што не соодветствува со пејзажот околу неа. Плус, тоа што би било сенка на карпата не е ни приближно слична со сенките на другите карпи - нешто што е уште позабележливо по играње со филтри во Photoshop.

Јас би одел на варијантата дека се работи за некакво суштество, иако не е добра идеја да се спојат човековите очи, фантазија и непознати предели. Мене ми личи на женска фигура, затоа што ми се причинува дека гледам цицка и јасно дефинирани бедра. But that's just me.
 

Attachments

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
Најдов некои клипчиња на јутуб ама мислам дека се монтажа, а може и не се :toe:

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=ohL4r8LxS3w[/MEDIA]
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=6LHkP0YWIMU[/MEDIA]
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=6r5gHBlngVs[/MEDIA]
wtf ? операција на Марсовец :lol:
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=QzmmlaZ9b9I[/MEDIA]
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Не треба доказ дека постпојат, нека ви разработи логиката :)
Секоја ѕвезда е само едно сонце, околу тоа сонце се вртат уште најмалку 8 планети, епа рачунајте :)
И само ние да сме THE ONE?! ноу веј

бтњ П.Овердрајв
прво шо видов беше цицката :) Не прво, ама се виде дека нешо како женска фигура
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Tотално се сложувам со мислењето на Мартин, нема шанси да сме сами! Тоа ние што си мислиме, си мислиме.
Не ни знаеме каде има развиено живот, џабе тражиме живот каде што има услови за него, може да има живот секаде и каде што ги нема ваквите услови! Па не ни сме сигурни дека мора со вакви услови да има ваков живот! Можда таму некаде далеку, има живот со други услови, други единки, не ни мора да значи дека се слични со човекот! Уште многу глупи работи можам да кажам, ама ај да не замарам.
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
61
Поени од реакции
1
одоговорот на анкетата е тежок, но дека постојат ДА:star:
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
107
Поени од реакции
0
Pazi sega , kolku od vas ste hristijani i velite deka ima nekoj gore ?

Nisto loso ne velam tuku , spored religijata ( hristijanskata ) nie sme sami ovde vo celiot univerzum , osven onoj od gore de , i sega malku mi e tesko da go svaram ova , celite ja veruvam vo Bog , ali mislam deka ima i E.T nadvor ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom