Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.268


This will only lock humanity deeper into technocracy through techno-feudalism. The manufactured energy crisis has been created for this reason.

These technologies will thus be marketed as a path to freedom but will lead to deeper enslavement.

The way they want to describe how they have certain advanced technologies is the through the idea of reverse engineered crafts from 'aliens'.This also allows them to create a new Luciferian religion around aliens and technology. Their ultimate goal.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Ова што го збори Ана Паулина после тајниот брифинг потврдува дека реалноста е многу почудна отколку што мислиме...

Зашто интер-димензионални ентити а не Вонземјани? Затоа што имаат потрвда и од Квантната физика дека нашата реалност се состои од повеќе димензии.

Имено во 'Double-Slit' експериментот се потврдува дека фотоните од светлината без мерење се само бран кој нема физички карактеристики, кога ги мериме тие наеднаш стануваат физички партикли, односно ја креираат нашата физичка илузија. Нема ништо побрзо од светлината во 'Материјалниот свет' затоа што светлината го креира материјалниот свет.

За да се разбере ова најубав пример е сонот, кога спиеме нашата мисла која нема форма, креира еден цел физички универзум односно сон кој ние го доживуваме како нашиот реален свет каде што можеме да искусиме емоции, болка, физички допир итн. Кога се будиме тогаш разбираме дека се работи само за сон/илузија.

Со ова излага дека старите текстови како Ведите и мистичните науки како Кабалата биле во право. Мислата, Господ, Енергијата, Свеста како и да ја нарекуваме се манифестира во повеќе димензии, ние живееме во најгустата реалност, материјалната 'илузија' наречена Malkhut според Кабалата или Muladahara Chakra според Хиндуизмот.

Да скратам во другите димензии живееат души кои се на повисока еволуциска стапка. Според Гностицизмот ние сме држени во спиритуално слепило и циклична реалност. Последните информации се дека ова можеби е точно, реалноста е запрепастувачка.

Инаку цикличната стапица е застапена и во Хиндуизмот и Будизмот, позната како 'Маја' илузијата и Бавачакра тркалото на животот.

И тука станува расплетот уште по луд, нема да навлегувам многу ама окултизам, астрологија, алхемија, магиите sigil како оние на Соломон, се е поврзано... Али битно земјата не е рамна така да рамноземјаши не замарајте...

Исто така 'Quantum Entanglement' и докажувањето дека локалната реалност не е реална го потврдува ова. Односно иако во материјалниот свет нема ништо побрзо од светлината, Квантната испреплетенсот докажува дека конекцијата помеѓу двата партикли е инстантна без разлика колку и да се физички оддалечени, тоа докажува дека поврзаноста доаѓа од димензија каде што не постои простор и време, односно исто како што нашите мисли можат инстантно да скокнат од Земјата па до Марс.

Спиритуалното просветлување е решението, сите религии се поврзани...

Ја напуштам темава пак за долго оставам да се развие дискусија за рамна Земја и лажни фотошопирани слики.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.675
Поени од реакции
38.860
Ова што го збори Ана Паулина после тајниот брифинг потврдува дека реалноста е многу почудна отколку што мислиме...

Зашто интер-димензионални ентити а не Вонземјани? Затоа што имаат потрвда и од Квантната физика дека нашата реалност се состои од повеќе димензии.

Имено во 'Double-Slit' експериментот се потврдува дека фотоните од светлината без мерење се само бран кој нема физички карактеристики, кога ги мериме тие наеднаш стануваат физички партикли, односно ја креираат нашата физичка илузија. Нема ништо побрзо од светлината во 'Материјалниот свет' затоа што светлината го креира материјалниот свет.

За да се разбере ова најубав пример е сонот, кога спиеме нашата мисла која нема форма, креира еден цел физички универзум односно сон кој ние го доживуваме како нашиот реален свет каде што можеме да искусиме емоции, болка, физички допир итн. Кога се будиме тогаш разбираме дека се работи само за сон/илузија.

Со ова излага дека старите текстови како Ведите и мистичните науки како Кабалата биле во право. Мислата, Господ, Енергијата, Свеста како и да ја нарекуваме се манифестира во повеќе димензии, ние живееме во најгустата реалност, материјалната 'илузија' наречена Malkhut според Кабалата или Muladahara Chakra според Хиндуизмот.

Да скратам во другите димензии живееат души кои се на повисока еволуциска стапка. Според Гностицизмот ние сме држени во спиритуално слепило и циклична реалност. Последните информации се дека ова можеби е точно, реалноста е запрепастувачка.

Инаку цикличната стапица е застапена и во Хиндуизмот и Будизмот, позната како 'Маја' илузијата и Бавачакра тркалото на животот.

И тука станува расплетот уште по луд, нема да навлегувам многу ама окултизам, астрологија, алхемија, магиите sigil како оние на Соломон, се е поврзано... Али битно земјата не е рамна така да рамноземјаши не замарајте...

Исто така 'Quantum Entanglement' и докажувањето дека локалната реалност не е реална го потврдува ова. Односно иако во материјалниот свет нема ништо побрзо од светлината, Квантната испреплетенсот докажува дека конекцијата помеѓу двата партикли е инстантна без разлика колку и да се физички оддалечени, тоа докажува дека поврзаноста доаѓа од димензија каде што не постои простор и време, односно исто како што нашите мисли можат инстантно да скокнат од Земјата па до Марс.

Спиритуалното просветлување е решението, сите религии се поврзани...

Ја напуштам темава пак за долго оставам да се развие дискусија за рамна Земја и лажни фотошопирани слики.
како димензиите се поврзани со раѓањето и умирањето? Дали ако твојот карактер умре у некоја друга димензија и ти умираш? Пошто не може да те има у една димензија а у друга да те нема од ова колку што знам.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.268
Да скратам во другите димензии живееат души кои се на повисока еволуциска стапка. Според Гностицизмот ние сме држени во спиритуално слепило и циклична реалност. Последните информации се дека ова можеби е точно, реалноста е запрепастувачка.
И сега како се движат низ другите димензии, со физички материјални летала или енергетски, духовно....

Со наметнување на технологијата во смисла вградување во човечките тела излегува дека духовното кај човекот ќе биде блокирано...



That's why the ancient cultures, including the Egyptians, aligned everything to the stars. The purpose of the pyramids and their electromagnetic properties was to ascend faster. So, in a sense, if we view the stars as solar systems (soul systems), it's possible for some souls from another solar system to be reborn in a physical body and walk among us. Therefore, the sentence 'they are walking among us' might mean that more evolved souls from other solar systems choose to be reborn here. That's why the Sun is the hidden religion
Пошто не може да те има у една димензија а у друга да те нема од ова колку што знам
А во другите димензии на која возраст си исто ко тука, свеста ти е иста ли ко тука, а и таму ли одвреме на време си дислексичен :P
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
620
Поени од реакции
1.326
Ron ti postoish i u druga dimenzija samo ne mozesh da se vidish, ova sega sho si ti u ogledaloto e otisok u trite dimenzii ko sho tesеraktot od 4-ta u 3-ta e kocka.. u 2-ra e kvadrat. Koj znae kolku si ubaff u 5-ta dimenzija. Vie izgleda za multiverzumo prajte muabet.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.675
Поени од реакции
38.860
Ron ti postoish i u druga dimenzija samo ne mozesh da se vidish, ova sega sho si ti u ogledaloto e otisok u trite dimenzii ko sho tesеraktot od 4-ta u 3-ta e kocka.. u 2-ra e kvadrat. Koj znae kolku si ubaff u 5-ta dimenzija. Vie izgleda za multiverzumo prajte muabet.
Што знам овој концепт у Стар Трек го гледав. Имаше една епизода каде што истиот брод капетан и екипаж се у трета димензија и таму беа мноогу накурчени негативци. Па муабетот ми е ако постојат повеќе димензии како може еден лик у повеќе да фукционира. Изгледа мултиверзум е тоа Зоки ја шо сум мислел.

 
Последно уредено:
Член од
17 септември 2022
Мислења
620
Поени од реакции
1.326
Што знам овој концепт у Стар Трек го гледав. Имаше една епизода каде што истиот брод капетан и екипаж се у трета димензија и таму беа мноогу накурчени негативци. Па муабетот ми е ако постојат повеќе димензии како може еден лик у повеќе да фукционира. Изгледа мултиверзум е тоа Зоки ја шо сум мислел.

Voa e multiverzum u star trek nego trolalajkata prae maabet za bitija sho egzistiraat na povisokite dimenzii ama ne i u nashte 3, u niv se spushtaat samo koga kje posakaat. Ocekuvam kaj i da e trolalajkata da se zacleni u telema.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Voa e multiverzum u star trek nego trolalajkata prae maabet za bitija sho egzistiraat na povisokite dimenzii ama ne i u nashte 3, u niv se spushtaat samo koga kje posakaat. Ocekuvam kaj i da e trolalajkata da se zacleni u telema.
Телемата и Теозофијата се понови интерпретации на мистицизмот од Кабалата, Хиндуизмот и Тибетската Тантра, Будизмот, Античките Египетски религии, Сумерските и религиите од Месоамерика, Мистицизмот кај Хелените како Елуисејските мистерии, Римските мистични друштва како Мистериите На Митрас, култот на Сол Инвиктус, Темпларските витези, Росикруцинзимот во Западниот свет итн... Има зашто Сонцето, месечината, змијата, птицата (заедно змијата и птицата се 'feathered serpent или Змејот) се главни симболи како и зашто светата женска енергија која е денес забранета е клучна ама не би навелгуал, не знам дали ќе разбереш...

Има толку многу правци и гранки ама сите се поврзани, зависи какви ентитети сакаш, но кога сме веќе кај религиите има една вистина поврзана со 'силата на доброто' но тоа за тебе не е баш добро...

Инаку да ти постоиш во сите димензии и поврзано со внатрешната светлина/духот ама пресечен си со спиритуално слепило, впрочем тоа и те учи Будизмот како да избегаш од Мајата преку просветлување...

Се е поврзано, Исус, Осирис, Митрас, Квецокоатал, Блу Стар Качина, Буда, Кришна итн сите го имаат тргнато превезот на слепило и се просветлени. Има една религија се друго е поделба.

Намерно е поделен феноменот на Религии, УФО, Мистични учења, паранормални работи итн, со цел да не се гледа големата слика. Односно никогаш да не успееш да ја разбереш вистината. Од мал те учат да не ги мешаш работите...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
... нашата физичка илузија. Нема ништо побрзо од светлината во 'Материјалниот свет' затоа што светлината го креира материјалниот свет.

За да се разбере ова најубав пример е сонот, кога спиеме нашата мисла која нема форма, креира еден цел физички универзум односно сон кој ние го доживуваме како нашиот реален свет каде што можеме да искусиме емоции, болка, физички допир итн. Кога се будиме тогаш разбираме дека се работи само за сон/илузија.

Со ова излага дека старите текстови како Ведите и мистичните науки како Кабалата биле во право. Мислата, Господ, Енергијата, Свеста како и да ја нарекуваме се манифестира во повеќе димензии, ние живееме во најгустата реалност, материјалната 'илузија' наречена Malkhut според Кабалата или Muladahara Chakra според Хиндуизмот.

Да скратам во другите димензии живееат души кои се на повисока еволуциска стапка. Според Гностицизмот ние сме држени во спиритуално слепило и циклична реалност. Последните информации се дека ова можеби е точно, реалноста е запрепастувачка.

Инаку цикличната стапица е застапена и во Хиндуизмот и Будизмот, позната како 'Маја' илузијата и Бавачакра тркалото на животот.

И тука станува расплетот уште по луд, нема да навлегувам многу ама окултизам, астрологија, алхемија, магиите sigil како оние на Соломон, се е поврзано... Али битно земјата не е рамна така да рамноземјаши не замарајте...

Исто така 'Quantum Entanglement' и докажувањето дека локалната реалност не е реална го потврдува ова. Односно иако во материјалниот свет нема ништо побрзо од светлината, Квантната испреплетенсот докажува дека конекцијата помеѓу двата партикли е инстантна без разлика колку и да се физички оддалечени, тоа докажува дека поврзаноста доаѓа од димензија каде што не постои простор и време, односно исто како што нашите мисли можат инстантно да скокнат од Земјата па до Марс.

Спиритуалното просветлување е решението, сите религии се поврзани...

Ја напуштам темава пак за долго оставам да се развие дискусија за рамна Земја и лажни фотошопирани слики.
грешиш, има теорија на Релативитет, поодамна..... Ајнштајн приметил дека кога ја онадува помладатаа балдска времето побргу :cool:му минува, а со бабата пак многу бавно:confused:
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
620
Поени од реакции
1.326
Телемата и Теозофијата се понови интерпретации на мистицизмот од Кабалата, Хиндуизмот и Тибетската Тантра, Будизмот, Античките Египетски религии, Сумерските и религиите од Месоамерика, Мистицизмот кај Хелените како Елуисејските мистерии, Римските мистични друштва како Мистериите На Митрас, култот на Сол Инвиктус, Темпларските витези, Росикруцинзимот во Западниот свет итн... Има зашто Сонцето, месечината, змијата, птицата (заедно змијата и птицата се 'feathered serpent или Змејот) се главни симболи како и зашто светата женска енергија која е денес забранета е клучна ама не би навелгуал, не знам дали ќе разбереш...

Има толку многу правци и гранки ама сите се поврзани, зависи какви ентитети сакаш, но кога сме веќе кај религиите има една вистина поврзана со 'силата на доброто' но тоа за тебе не е баш добро...

Инаку да ти постоиш во сите димензии и поврзано со внатрешната светлина/духот ама пресечен си со спиритуално слепило, впрочем тоа и те учи Будизмот како да избегаш од Мајата преку просветлување...

Се е поврзано, Исус, Осирис, Митрас, Квецокоатал, Блу Стар Качина, Буда, Кришна итн сите го имаат тргнато превезот на слепило и се просветлени. Има една религија се друго е поделба.

Намерно е поделен феноменот на Религии, УФО, Мистични учења, паранормални работи итн, со цел да не се гледа големата слика. Односно никогаш да не успееш да ја разбереш вистината. Од мал те учат да не ги мешаш работите...
Aaa pandemijata ti gi otvori ochite priznaj. Da beshe togash so dekalsificirana pinealna nemashe da se bustash. Stigna li do Nikola Tesla i 3, 6, 9? Upaja u Maja?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.268
Има зашто Сонцето, месечината, змијата, птицата (заедно змијата и птицата се 'feathered serpent или Змејот) се главни симболи како и зашто светата женска енергија која е денес забранета е клучна ама не би навелгуал, не знам дали ќе разбереш...
Јас те охрабрувам слободно да пишуваш, мислам дека ќе се изненадиш, колку Goyat... ќе те разбере. :anco:
 
Член од
12 јануари 2024
Мислења
10
Поени од реакции
7
Ако не сме ги виделе не значи дека не постојат, во познатиов универзум со милијарди галаксии апсурд е да веруваш дека не постојат вонземјани.

П.с. некој зборуваше тука за сонот и некои димензии!? Не мешајте психологија со парапсихологија. Психологијата е поткрепена со некакви факти, а пара-психологијата само со теории.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736

ДНК-тестовите откриваат дека овие черепи не биле луѓе, научниците во шок заради откриеното!

Паракаш е пустински полуостров кој се наоѓа во провинцијата Писко, во регионот на Ика, на јужниот брег на Перу. Тука, перуанскиот археолог Jулио Ц. Тело го направи едно од најмистериозните откритија во 1928 година. За време на ископувањата, Тело откри комплексни и софистицирани гробишта во грубиот дел на пустината Паракаш.

Телата во гробниците имале некои од најголемите издолжени черепи откриени некогаш на планетата, наречени черепи Паракаш. Перуански археолог откри повеќе од 300 мистериозни черепи за кои се верува дека се стари најмалку 3.000 години.

....
https://maskimagazin.faktor.mk/zasekogash-kje-go-promenat-pogledot-kon-predcite-i-potekloto-golem-broj-kontroverzni-chovechki-ostatoci-otkrieni-vo-misteriozni-grobnici?fbclid=IwAR1TVUWc4FHrnA2Kold92vFt_OUscze0XKfeN1JEAjaMPRmNfjh880WmYNg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom