Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Ех, само што нема во сите сончеви системи планети. И другиот дел од математиката ти е погрешен ама идејата ти е сфатена.

Поенатата е дали вонземјаните воопшто стасале на планетава. Не значи ако ги има дека не надгледуваат. :) Нели?
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Многу погрешно е поставено прашањето во анкетата..

Верувате ли дека постојат вонземјани?
- Да.
Верувате дека тие директно дејствуваат на нас?
- Не.

Со што доаѓаме до ова..

Верувате ли дека постојат вонземјани и дека тие директно дејствуваат на нас?
- Не.
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Дефинитивно дека постојат. Само не мора да значи дека се суштества основани на јаглерод како што сме ние (carbon based). А можда и не се во наша димензија треба и тоа да го размислиме дека немора да значи дека истите физички закони важат и за нив. Макар премногу е глупо и да не очекуваме да има живот сличен на нашиов (нормално не еднаков оти сепак туа е природната муатација која во зависносто од околностите прави разлики) некаде далеку каде што неможат да достигнат сегашниве телескопи. Замислете дека денешните екстра јаки телескопи како Хабл или Чандра гледаат само блиски планети, галаксии и џиновски ѕвези не планетички кои би можеле да бидат колку нашава или помали, пред се поради сјајот од големите ѕвезди кој ги прикриваат.
Тоа дека нема контакт со нас, па од кај можеме точно да знаеме дека не се во контакто со нечија влада во денешно време. Прво можеби и самите влади тоа го чуваат како топ сикрет од безбедност, би настанал општ хаос на планетава. А и сите знаеме дека самата христијанска црква залага дека не постојат други освен ние поради тоа што самата идеа дека има некој друг освен нас ги руши сите догми на христијанството, прво вонземјаните би можеле да ни докажат како сме настанале што можеби нема врска со библијата и да се сруши цел систем, сите знаеме дека пред се христијанскиот морал го држи човештвото во некој ред. Затоа за да дознаеме дека има друг живот во универзумов треба прво да ја развиеме таа свест дека не сме сами.

Ова ме води да отворам друго прашање и да прашам што ако не сме сами. Ете да замислиме дека наса пронашла туѓ живот и дека сме стапиле во контакт.
Како тогаш би реагирале? (дали вреди за тема на раговор?)
 

bad_boy

Шчо САќАШ Мори
Член од
25 јануари 2007
Мислења
292
Поени од реакции
6
собрав храборст да ја отворам пофторно темава.Стварно ми е една од омилените теми и многу сакам да истражувам на таа тема.Иначе дека има нло има иако не можеме да докажеме.Фторо не можам да замислам вонземјанин зошто тој во никој случај не е ни малку сличен со нас заради различните усови(временски и сл.).Трето тие ни се спас бидејќи се мијлон пати понапредни од нас!НАса има стапено во контакт или нешто слично и има промероци(сум гледал милјон емисии)
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
pa jas mislam deka ne postojat vonzemjani,ama nisto ne se znae.
 

BountyHunter

нинџа и пол
Член од
29 јануари 2007
Мислења
202
Поени од реакции
10
Како патуваат НЛОа?

Вонземјани постојат тие патуваат преку промена на фрекфренции.
Најголем број на видувања има кај капелата Роселин во Британија. Таму има еден таван на кој има некакви чудни цртежи. Ако на плоча се стави малу песок и со гудало од виолина се повлече на почата ке се создаат точно такви фигури. Има теорија дека ако се исвири таа низа на ноти ќе се отвори портал низ кој ке моземе да влезиме во таа фрекфренција. А се околу нас се случува во фрекфренции. Слушаме фрекфренција одредена. Зборуваме на одредена фрекфренција. Па и гледаме на одредена фрекфренција. Нели познатото исчезнување на летачката чинија се смета за брзина поголема од брзината на светлината. А како што кажал Ајнштајн ништо не патува побрзо од брзината на светлината. Па сето тоа може да се објасне како промена на фрекфренции. Ја гледаме точната фрекфренција и наеднаш тоа сменува фрекфренција и исчезнува.
А ако не верувате во вонземјани јас сум видел два пати.
Еднаш ко бев мал 5 години тоа беше како фичо и се движеше над една зграда, а вториот пат беше ова лето. Овај пат се движеше со огромна брзина и го прелета целото небо за две минути а се гледаше ксо големина на ѕвезда. За тоа би требело огромна брзина нао не ни блиску на брзината на светлината. Можеби 15 МАХ (МАХ брзина на звукот) ама не беше ни блиску на брзината на светлината.
Ако имате некои снимки или слики пуштете ми на:
wmsg_bounty_hunter@yahoo.com
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Jas veruvam vo vonzemskiot zivot, veruvam deka postojat vonzemjani, nekolku pati ne posetile no seuste tie podatoci i dokzai se cuvaat vo tajnost. Koga togas ke se zapoznaeme so niv
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
Da postojat ama kako doagat do tuka im treba nekoja mnogu mokna tehnologija,,, primer doagatt od nekoja galaksija vo nasata .vo nasata galaksija ima milijarda soncevi sistemi i dupla poveke planeti.tie da receme deka se 50 godini na nasata planeta mozete da zamislite kolko godini im treba za drugite planeti.a da ne zboruvam za drigi galaksii .tie se mnogu godini ne e izvodlivo
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Нормално дека постојат вонземјани нема никаква логика да постои само еден свет и само една раса на интелегентни суштества. Некои веројатно се поразвиени од нас и можат да не посестат ама има и неразвиени...
 

Aylin Mujica

*Ţħë Şęxïĕşŧ Pėŗśõŋ Ąłįßę*
Член од
4 февруари 2007
Мислења
88
Поени од реакции
1
Hehe Vi e gledan Scary Movie 3 so vonzemjanive...Hehe mnogu e lud ama jas neznam dali navistina postojat vonzemjani ili ne..spored filmov postojat i doagaat na planetava za da ja zastitat...Ama soznam dali ima stvarno ili nema! Ama poveke sum za DA!
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
НЛО сум видел у живо и тоа у грчка.Си лежам ја на плажа и одеднаш нешо се појави светеше бело многу јако светеше и се врткаше како пувеж у гаќи и после минута го снема.Тоа беше еднашка.А друг пат сеа незнам дали беше нло или не на халкидики (ја бев спроти халкидики у неа пори) и лежам и глеам нешо падна на кракот направи BOOM и светна и утредента немаше нишо на вести.Weeeeeeeiiiiirrrrrrrrrrdddddddd.
Ако навистина има вонземјани со раширени раце ги пречекувам :vozbud:
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
227
Поени од реакции
0
Perdika I напиша:
jas iam licno video snimenovo prilep i mislam deka go iam pushteno.
Кај можи да го видиме видеово?


Иначе верувам дека постојат и дека не имаат посетено. Што ве тера да мислите дека ние сме најразвиена планета во универзумот....
Знам дека треба да имаме ЕГО ама па чак толкаво :icon_ques :icon_ques :icon_ques
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
Hmmmmmmmmm, so znamm mislam deka postojat. Bidejki ne bi bilo normalno nie da sme najintelegentnite i najrazvieni sustestva vo univerzumot. Ima uste tolku mnogu planeti, kometi za koi ne ni znaeme deka postojat a sepak tvrdime deka sme edinstveni. No eve da ne zborime za nadvor od ona sto nemozeme da go vidime. Nie go nemame ispitano ona sto go imame na dlanka, znaci neznaeme za onie planeti sto se okolu nas. Eve edna interesna komparacija: Okeanot, za koj nie tolku malku znaeme, a tuka e otkko postoime, i go ispituvame sekojdnevno, sepak seuste neznaeme sto ima na negovoto dno. Neznaeme koj zivotinski svet go ima tamu dole, ednostavno neznaeme nisto za nego, a kamoli da zborime za drugi planeti, kosmosot, univerzumot i tn...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom