Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.317
Поени од реакции
27.979
Значи за сите оние мачо типови. Да имаш секс на 13 години не е кул, туку е многу многу многу малоумно.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
нема одредена возраст за првиот секс кога човек ќе се остеи спремен тогаш нема правила само 14 возрас ипак е прерано
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.771
нема одредена возраст за првиот секс кога човек ќе се остеи спремен тогаш нема правила само 14 возрас ипак е прерано

Е како прерано немој ти се молам, тука на темава има еден фраер тежок он парче праел на 14....:tapp:
Ретко кој ги согледува двете страни на задоволството, битно е само да го брцне, а понатака со прстот в уста.. неможе така, имаат некои девојчиња браќа и може тешко да си помине оној кој загнал по здравјето на нивните сестри.
Затоа уживајте си во младоста ништо нема да ви избега или закасни, сепак се работи за нешто што е далеку по сериозно од само задовоство за кое мислите дека е.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Е како прерано немој ти се молам, тука на темава има еден фраер тежок он парче праел на 14....:tapp:
Ретко кој ги согледува двете страни на задоволството, битно е само да го брцне, а понатака со прстот в уста.. неможе така, имаат некои девојчиња браќа и може тешко да си помине оној кој загнал по здравјето на нивните сестри.
Затоа уживајте си во младоста ништо нема да ви избега или закасни, сепак се работи за нешто што е далеку по сериозно од само задовоство за кое мислите дека е.
Ако не сакала самата :vozbud: немал да води лубов со неа сосила никој не ја принудува,ама сепак дете иако има 14 години сепак уште не ја знае тежината на животот не дај боже да ја затрудни девојката отиде по удолница, целта е во едукација на младите имаше еден случај мислам во Полска каде токуму од игра затруднеја 2 девојчиња, па дури и овде во охрид слушнав дека група од девочина од 15 16 години решиле во еден ден заедно сите да ја изгубат невиноста .... до кај дојде светов само на е.. се мисли
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ц ц ц.. секс на 13 14 години.. не е нормално само кој да свати на тие години... нема да знаат шо треба да прават шо се вика.. според мене 17/18 мислам дека е најреално време за прв секс од едноставна причина.. мислам дека тука на оваа возраст двете страни би требало да се доволно способни за да знаат што сакаат и што прават!!!

да ги прашам ебачите а богами и ебачиците ако на 13 14 години се деси цурата да остане трудна.. што тогаш ???
 
V

Vollstandig

Гостин
Према мене 18 ми се чини е таман, барем тоа беше мојата возраст, за која ич не ми се брзаше а можеше да биди и многу порано само не ја искусив на помлади години, од тој срам:)
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
ц ц ц.. секс на 13 14 години.. не е нормално само кој да свати на тие години... нема да знаат шо треба да прават шо се вика.. според мене 17/18 мислам дека е најреално време за прв секс од едноставна причина.. мислам дека тука на оваа возраст двете страни би требало да се доволно способни за да знаат што сакаат и што прават!!!

да ги прашам ебачите а богами и ебачиците ако на 13 14 години се деси цурата да остане трудна.. што тогаш ???
Мислиш нема да се случи тоа?како што е напредната младинава на 15 години почнаа да менуваат пелени и да купуваат цуцли и лигарници:toe:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Мислиш нема да се случи тоа?како што е напредната младинава на 15 години почнаа да менуваат пелени и да купуваат цуцли и лигарници:toe:
знам имам и другарка на 16 што роди дете .. прашај ги истите тие на 15 години што купуваат цуцли и пелени да го вратат времето што би направиле.. нема ни да им текне на секс камо ли да го имаат!!! жалосно жалосно..

уствари кога ке видиш у целата ситуација најжалосно е што „срамота е да кажеш дека си немал секс до 18 години“ па ајде побрзо да не јаде гомна народ и да не озборува го прават тоа порано па после боли глава.. е боли глава јебига!
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
знам имам и другарка на 16 што роди дете .. прашај ги истите тие на 15 години што купуваат цуцли и пелени да го вратат времето што би направиле.. нема ни да им текне на секс камо ли да го имаат!!! жалосно жалосно..

уствари кога ке видиш у целата ситуација најжалосно е што „срамота е да кажеш дека си немал секс до 18 години“ па ајде побрзо да не јаде гомна народ и да не озборува го прават тоа порано па после боли глава.. е боли глава јебига!
Оф да срамота е за тие напредните...
Не сакам да ги судам тие,нивни живот е,ама тие на крај си маваат главата од зид.
Запознаена сум и јас со такви случаеви,обично ако се зедат на млади години таквите бракови не траат многу...
Можда грешам можда не...
5 минути слатко цел живот татко :toe:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Оф да срамота е за тие напредните...
Не сакам да ги судам тие,нивни живот е,ама тие на крај си маваат главата од зид.
Запознаена сум и јас со такви случаеви,обично ако се зедат на млади години таквите бракови не траат многу...
Можда грешам можда не...
5 минути слатко цел живот татко :toe:
не гледам каде грешиш.. се што си кажа на место си е..
Види.. НАПРЕДНИТЕ одат според онаа светска мода.. амерички филмови и нереални слики од животот мислат дека се навистина точни па у многу гомна запаѓаат а една од гомнариите е токму секс на млади години... тие самите не се ни свесни прво какви болести може да си навлечат и колку сериозен проблем можат да си отворат сами на себе.. ама ајде кој да им докаже.. сум бил и ја на нивни години ги сваќам до некаде али сепак и родителското влијание е тука.. можам да кажам со сигурнос дека добар дел од тие се испуштени од родителските раце па затоа посегнуваат по се и свашта !!!
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Према мене 18 ми се чини е таман, барем тоа беше мојата возраст, за која ич не ми се брзаше а можеше да биди и многу порано само не ја искусив на помлади години, од тој срам:)
Према мене неубо ти се чини
 
A

Auditore

Гостин
Од 17 па нагоре најубаво.
Се што е порано не е добро, на 16 па признавам али испод тоа не.
Денешнава младина е толку необразована околу сексот а е толку полетна шо страв некој ме фаќа..:toe:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
природно човекот е способен за размножување од она што го велат човечките закони-па види ти...
 
Член од
8 ноември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Mislam deka sepak 20 e idealna vozrast za zapocnuvanje na seksualnit zivot ...... I so ogled do kaj stignala denesnava mladina ,se somnevam deka postoi nekoja nevina devojka na 20 godini ... A premnogu me interesira kolkav e procentot na devojki koi ke stapat vo brak a se nevini :D:D:D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom