Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

D

Deleted member 53418

Гостин
Да ве прашам гледам дур ги вадат овие од диво насеље цело време хеликоптер ги прати прави огромни кругови за да сврти дали може на мало растојание да ротира лево десно имам видено на филм остри потези можно е тоа или не :D
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
477
Поени од реакции
657
Да ве прашам гледам дур ги вадат овие од диво насеље цело време хеликоптер ги прати прави огромни кругови за да сврти дали може на мало растојание да ротира лево десно имам видено на филм остри потези можно е тоа или не :D
Mozno e, isto taka moze da lebdi nad edno mesto na primer nad sudot, no tie letovi se najcesto od psiholoski aspekt kako i nadletuvanje nad zgradite zaradi snajperisti, posto okolu sudot ima pregolemo obezbeduvanje so tesko voruzuvanje kako i transporteri, taka da bi trebalo da se bide totalno lud da se napadne nekoja licnost toa e kako da si voegol vo zmijno gnezdo.
Najcesto za sudenje leta eden helikopter so specijalci najcesto od edinicata Tigar gi sledi do sud gi obezbeduba i od sud do zatvor, a koga ima vip gosti letaat po dva helikopteri so specijalci.
 
Последно уредено:
D

Deleted member 53418

Гостин
Mozno e, isto taka moze da lebdi nad edno mesto na primer nad sudot, no tie letovi se najcesto od psiholoski aspekt kako i nadletuvanje nad zgradite zaradi snajperisti, posto okolu sudot ima pregolemo obezbeduvanje so tesko voruzuvanje kako i transporteri, taka da bi trebalo da se bide totalno lud da se napadne nekoja licnost toa e kako da si voegol vo zmijno gnezdo.
Najcesto za sudenje leta eden helikopter so specijalci najcesto od edinicata Tigar gi sledi do sud gi obezbeduba i od sud do zatvor, a koga ima vip gosti letaat po dva helikopteri so specijalci.
Дефинитвно е лудост да се влета но знаеш какви будали има кај нас со наредна од uncle sam се е можно
 
L

Legend1979

Гостин
Dali Skvadron na Transportni Helikopteri ima nadimak kako sto imaat drugite?
 
L

Legend1979

Гостин
image.jpeg
Ace, Ace...[DOUBLEPOST=1457909003][/DOUBLEPOST]All imate sliki od Ace postirajte[DOUBLEPOST=1457950180][/DOUBLEPOST] image.jpeg
 
Последно уредено од модератор:
Член од
1 мај 2015
Мислења
477
Поени од реакции
657
@Iceman. Каква е состојбата на хеликоптерите моментално? Сите чекаат ремонт или...?
Многу лоша прашање е и дали ќе се подобри, само 2 транспортни се активни Mi-8 и Mi-17, и не ги летаат многу.
А од Mi-24 се останати само 4 и чекаат ремот.

А слики од повлечените авиони и хеликоптери можеш да видиш тука.
 
Член од
22 август 2012
Мислења
100
Поени од реакции
388
Многу лоша прашање е и дали ќе се подобри, само 2 транспортни се активни Mi-8 и Mi-17, и не ги летаат многу.
А од Mi-24 се останати само 4 и чекаат ремот.

А слики од повлечените авиони и хеликоптери можеш да видиш тука.
Фала на одговорот, те прашав зашто мислев дека сите чекаат ремонт, а сабајле ги летаа транспортните некаде, ми прелетаа над зграда негде 9-10 саатот.
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
477
Поени од реакции
657
Фала на одговорот, те прашав зашто мислев дека сите чекаат ремонт, а сабајле ги летаа транспортните некаде, ми прелетаа над зграда негде 9-10 саатот.
И полицијата има транспортни хеликоптери слични се со на АРМ и за нив има тема Воздухопловни единици на МВР
 
Член од
22 август 2012
Мислења
100
Поени од реакции
388

Kajgana Shop

На врв Bottom