Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

Член од
14 октомври 2018
Мислења
353
Поени од реакции
436
Член од
4 јануари 2020
Мислења
476
Поени од реакции
863
Вчера околу 11.30 часот на аеродромот “Петровец“, се преврте хелихоптер “Ми-171Е“ на МВР. Во него биле пет лица, а кај едно лице се утврдени лесни телесни повреди. За среќа жртви нема.
Вчера вечерта заврши и истрагата на лице место, се чека понатамошно вештачење на хеликоптерот. И утврдување на причините за падот.

 
Член од
10 јули 2020
Мислења
5
Поени од реакции
1
Член од
1 септември 2020
Мислења
23
Поени од реакции
15
болештина да те фати за леталава :facepalm: не дај боже да ни затребаат одново,ќе се најдат други,но земја без функционална армија во секое време спремна да одговори на предизвикот,не е држава во никој случај
pa toa sakaat a kako gledam i uspevaat vo namerata. Zalosno ,ama nema kukanje ako treba so papuci i kalas ke se borime . Mozat vo Avganistan ke mozeme i nie . Samo ne daj boze da pritreba !
 
D

Deleted member 53418

Гостин
1619377987441.png

Дали има некој инфо дали е ова поврзано со нашата армија, сликава е по патот за Козјак. Прилично е добро обезбедно од камери, високи огради и сензори за двишење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom