Воени авиони

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Премногу сме стари да сме детинести !
ПОпатно над Бурже ( аеродорм ) гледаме митинзи па никој во Кале несе жали/( Кале Британско().
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
o Oshtri borbeni manevri.
..против кого тоа острите борбени маневри??? Ние имаме три погрешно купени авиони за запрашување на пловци , крстени противпожарни , за кои пилотите немаат ни кациги и кои годишно со далавери го прават потребниот налет за продолжување на дозволата...., а не па да се занесуеме со остри борбени маневри на некакви борбени авиони....за што имаме само два избора...против Србија и против нато.... :) :) :)[DOUBLEPOST=1481934570][/DOUBLEPOST]
Премногу сме стари да сме детинести !
ПОпатно над Бурже ( аеродорм ) гледаме митинзи па никој во Кале несе жали/( Кале Британско().
...еееј кога последен пат си бил на Бурже , јас поодамна , но слушам веќе не е што беше . како и ИЛА.... сега у Берлин..., Фарнборо одамна е капут....
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Umen si ti daj vistinski komentar .ne shega.
да не се слагам со некој аспект па ај да коментирам али сега да почнам од нула па да ви објаснам целата комплексност на една ПВО на територија па ПВО на единици... со сите потреби со сите специфики ехааа полсено би ми било да се сложам со тебе и да речам “да така е, дај да купиме авијони шо остро маневрираат“ од колку сега да ви држам часови.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
да не се слагам со некој аспект па ај да коментирам али сега да почнам од нула па да ви објаснам целата комплексност на една ПВО на територија па ПВО на единици... со сите потреби со сите специфики ехааа полсено би ми било да се сложам со тебе и да речам “да така е, дај да купиме авијони шо остро маневрираат“ од колку сега да ви држам часови.
...НЕМОООЈ...да објаснуеш цела комплексност жити браќа Рајт.... :) :)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
нема бе, дај да купиме остро маневрирајуќи зракоплов
..незнам.... јас сум повеќе за набавка на едно 20 зракомлатала од типот Ми28 со дополнителен пакет за подобрување набавен во Израел и Данска... :) Едно 20 ком С300 и едно 500 фабричко ремонтирани половни Шилки. Тоа ни е доста.............нормално со доволно резервни делови и муниција....проблем ќе бидат персонал и посади....сите избегаа кај капиталистиве.. :) :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
..незнам.... јас сум повеќе за набавка на едно 20 зракомлатала од типот Ми28 со дополнителен пакет за подобрување набавен во Израел и Данска... :) Едно 20 ком С300 и едно 500 фабричко ремонтирани половни Шилки. Тоа ни е доста.............нормално со доволно резервни делови и муниција....проблем ќе бидат персонал и посади....сите избегаа кај капиталистиве.. :) :)
и БМВ со затемнети стакла
Доста се играш александар македонски темата е сериозна
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
и БМВ со затемнети стакла
Доста се играш александар македонски темата е сериозна
хммм сериозно за борбени авиони за Македонија зборите???????Што им фали на зракомлаталата?? ем имаат ударац, ем се возат и под Камени Мост, ем имаат место за десант од десетина волци-тигри како ли се викаа....вистинско изборче за мала сиромашна држава со многу внатрешни непријатели и неколку надворешни....
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
хммм сериозно за борбени авиони за Македонија зборите???????Што им фали на зракомлаталата?? ем имаат ударац, ем се возат и под Камени Мост, ем имаат место за десант од десетина волци-тигри како ли се викаа....вистинско изборче за мала сиромашна држава со многу внатрешни непријатели и неколку надворешни....
држте се до земјата, то со летањето остајте им го на тие шо знат и умеат и можат
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
хммм..колку саати налет имаш....у книшка??? :)
само како патник, али неколку години бев командир на најдобра ПВО единица на разни рангови, во 80десети излезе и цела страна посветена на мене и единицата во “Фронт“
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
само како патник, али неколку години бев командир на најдобра ПВО единица на разни рангови, во 80десети излезе и цела страна посветена на мене и единицата во “Фронт“
...браво , кој ве тестираше ??? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom