Вода (H2O). Колку често пиете?

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Kolku litri dnevno piete voda. Jas licno po 7-8 litri pijam na leto a inace po 2-3 preku cela godina. Znam i nekoi luge sto vo zivotot nemaat probano voda i im se cudam na pametot.:pos2:Sea idam da pijam...VODA!
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Минимално 10 литри :) неможам без вода
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Многу ретко пијам вода..по една две чаши дневно некогаш и воопшто!
Жедта си ја гасам со сок или пивце:wink:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
neznam...jas mnogu gazirana voda pijam...a obicna stvarno neznam :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Премногу. Водата е света стфар за мене.
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Capo Kapistec напиша:
Kolku litri dnevno piete voda. Jas licno po 7-8 litri pijam na leto a inace po 2-3 preku cela godina. Znam i nekoi luge sto vo zivotot nemaat probano voda i im se cudam na pametot.:pos2:Sea idam da pijam...VODA!

Читам и не верувам:icon_eek::icon_eek: Чапо се откажа од Кока-Колата???:bravo:
Иначе, не пијам многу вода....повеќе пијам сокови, а ако ептен немам сок, во тој случај пијам вода!!
 

+BaltaZaR+

The DeviL Ÿф±
Член од
7 јуни 2006
Мислења
72
Поени од реакции
1
ЃАВОЛЧЕ напиша:
Читам и не верувам:icon_eek::icon_eek: Чапо се откажа од Кока-Колата???:bravo:
Иначе, не пијам многу вода....повеќе пијам сокови, а ако ептен немам сок, во тој случај пијам вода!!
и јас сум истиот !!! Ама јас и многу пијам и Алкохол и пиво!!!
Иначе треба да се пијат по 2,5 литра на ден А јас пијам по 4 до 6 :pos:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ептем многу пијам вода посебно сега на горештиниве
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Често. Многу пијам вода.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Vo normalni uslovi pijam okolu 4L voda na den (plus nekoja caska Ice-tee, iako od sokovi se osekam podueno posle), a vo letniot period stvaro neznam kolku voda pijam, vo sekoj slucaj mnogu poveke otkolku normalno,licna pretpostavka izmegu 5-7L,zatoa skoro sekoi 15min sum vo wc:):):):):)
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Дневно само вода пијам најмалку 2 литри.Комбинирано со останатите напивки,чаеви,сокови,се собира прилично.Знам дека водата го чисти организмот и препорачливо е да се пијат најмалку 2 литра дневно.Ама Злочко ти брате ептен се давиш бре.:) Па не ќе одиш после во ВЦ.
Мене знаеш како ме викаат у друштво? „Еве ја оваа со расипаниот пловак од казанчето”:):)
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Ne pijam mnogu voda,vo zima mi e ladno,vo leto mnogu mi e topla vodata i i da mi se pie ne mozam da se napijam.Nema sansi vo denot da ispijam 2l,iako znam deka e korisno da se pie voda.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Обична вода речиси ич,највеке 1часа дневно,ама сокови по 3-4 литра,исто толку и кисела вода и така...
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
bibika напиша:
Дневно само вода пијам најмалку 2 литри.Комбинирано со останатите напивки,чаеви,сокови,се собира прилично.Знам дека водата го чисти организмот и препорачливо е да се пијат најмалку 2 литра дневно.Ама Злочко ти брате ептен се давиш бре.:0 Па не ќе одиш после во ЊЦ.
Мене знаеш како ме викаат у друштво? „Еве ја оваа со расипаниот пловак од казанчето”:):)
Me naucija veke,kaj i da idam na kafe po dve cashi voda mi nosat u start, a celo drustvo mi shtopa vreme i mi vadat prosek na kolku vreme idam u wc,nekad izdrzuem i po pola saat bez da idam:):):):):)
 
С

Сатори

Гостин
Премногу ... за вода живеам ... сериозно мн. пијам вода од 3 до 4 литра дневно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom