Владина измама со новиот закон за царинење возила

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
82
за километражата бидете сигурни дека е вракана назад за во словенија за околу 50000-70000 км ама тоа како што кажаа погоре и не е толку битно туку побитно е да моторот добро работи и да е шасиски зачувана
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
zdravo sakam da ve prasam sakam da donesam audi tt 2.0 tfsi ili 1986cc 200ks od italija audito e 2008 godina i ke mi bide prateno vo mojot dom znaci nema jas da idam po nego sakam da ve prasam kolku bi me kostalo mene za carina akciza itn do registracija na mk tablici audito e 28 000 evra
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
дали некој знае бугарски камион колку време можи да се задржи во македонија??? мислам не го работам ништо, да презими македонија само :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
дали некој знае бугарски камион колку време можи да се задржи во македонија??? мислам не го работам ништо, да презими македонија само :)
Треба да прашаш овластено лице, мада мислам дека 3 месеци е max шо можи... Инаку, шо ако ти се расипи и ако ти е на мајстор 4 месеци? Можи некој да ти го забрани тоа?
 
L

Luki Junior

Гостин
Треба да прашаш овластено лице, мада мислам дека 3 месеци е max шо можи... Инаку, шо ако ти се расипи и ако ти е на мајстор 4 месеци? Можи некој да ти го забрани тоа?
На излез од Македонија царина може да ти лепне казна... Не е полициски прекршок, а царински.
Погледни го законо за царина за слободно движејне на стоки член 390 и нешто.. Не се сеќавам на бројките. Имаше там под кои услови е престојо на моторни возила од други царински подрачја..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom