Влада на Македонија

Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.738
... Втората опција е да бапнеме еден референдум за спојување со Бугарија. Ако успеее, ете ти еу преку ноќ, ни поглавја, ни преговори, ни курови, ни ташаци, ништо.

- Се друго е безцелно мачење.

Додека ова го пишувам се прашувам..
Која ни е целта нас? Што сакаме?
Функционираме ли воопшто како некаков колектив, или веќе сме на Шутка ниво?
нема шанса за било што такво, па и уште кога не бевме влезени во НАТО партијата Фродем даде предлог за референдум за Конфедерација со Турција ама НИКОЈ не го коментираше тоа....
Бугарија не не прима, и не смее и не сака, тешко и блгарски пасош се добива, а сите овие глупости им се внатрепопулистички предизборни галами...
Автоматски споено мислење:

сега гледам Телма и ови историчариве... абе зевзеци, кога блгарите го напаѓаат Тито, не ви текнува да ГИ ПОТСЕТИТЕ дека Тито им ја ПРОСТИ воената штета од ВВ2, воглавном сторена во Македонија !!!
и што ни даде Блгарија освен моштите на Гоце, ете 2001 ни даде дузина стари тенкови што отидоа во старо железо и Бучко изнакупи скапо резервни делови што исто отидоа во пичвајз....!!!!
 
Последно уредено:

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.966
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
слабо програмери и правници на темава, дури и форумскава администрација ја нема.
Тоа е, падна режимот. Сега ваљда можат да се фокусираат на полабави теми и да одморат од политика. Егзистенцијалните прашања ни се решени, сега може да правиме муабет за климатските промени, гладот во Африка и вести од шоу бизнисот.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.744
Поени од реакции
2.668

So be bivsata ministerka Beti revoltirana od ovaa vlast?
Ja upotrebija za promena na imeto a sega sakaat vo zatvor da ja pikaat :lolzz:
Ako se desi ova ja upotrebile kako toalet za brisenje zadnik :lolzz:
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865

So be bivsata ministerka Beti revoltirana od ovaa vlast?
Ja upotrebija za promena na imeto a sega sakaat vo zatvor da ja pikaat :lolzz:
Ako se desi ova ja upotrebile kako toalet za brisenje zadnik :lolzz:
да се надеваме дека ќе заврши во издризово.
 
Член од
29 декември 2007
Мислења
556
Поени од реакции
1.282
- Втората опција е да бапнеме еден референдум за спојување со Бугарија. Ако успеее, ете ти еу преку ноќ, ни поглавја, ни преговори, ни курови, ни ташаци, ништо.

- Се друго е безцелно мачење.

Додека ова го пишувам се прашувам..
Која ни е целта нас? Што сакаме?
Функционираме ли воопшто како некаков колектив, или веќе сме на Шутка ниво?
На Шутка ниво сме.
Туку сега со спојувањето ме потсети на предлогот на Тупурковски за конфедерација со Грција во девеесетите. Тогаш звучеше како велепредавство а сега како влажен сон. Ем Македонија обединета ( минус Пирин), ем Солун е “наш”, ем одиш на одмор на “наше” море, ем ЕУ, ем Нато, ем децении не се изгубени во ветар. Кога веќе не сме државнотворни....
 
D

Deleted member 12196

Гостин
На Шутка ниво сме.
Туку сега со спојувањето ме потсети на предлогот на Тупурковски за конфедерација со Грција во девеесетите. Тогаш звучеше како велепредавство а сега како влажен сон. Ем Македонија обединета ( минус Пирин), ем Солун е “наш”, ем одиш на одмор на “наше” море, ем ЕУ, ем Нато, ем децении не се изгубени во ветар. Кога веќе не сме државнотворни....
Конфедерација ќе направиме со Албанија и Косово.
Прво ќе биде конфедерација со западна Македонија, потоа тие ќе се спојат со Албанија и Косово...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.699
Хит денес е свадбата на Српче што ја правел во Косово... :icon_lol:
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Директно од шарената ено опшесфо кујна. Ќе читаме уште многу вакви "анализи" произлезени директно од аналните чмарови на северџанските шарени комуњарски куртизани.
Тричковски, Малески, Грчев... низата е долга.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Во рок од три недели, МВР напишале преку 12.000 сообраќајни казни низ државава. Уличните извршители пуштени на најјако. Парите што ги дадоа за студенти, пензионери, ранливи категории и останатите во кризава од кинескиот вирус мора некако да се вратат. :D
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Хит денес е свадбата на Српче што ја правел во Косово... :icon_lol:
јас само да прашам нешто стил на пост :D

Гледам на свадбава српски знамиња, носиии, шајкачи и што не пропратно што не се испушта кај нашиов северен сосед - е сега муабетот ми е, зошто не е сељачки шајкача и СССС симболи по свадби ама сељачки е македонско знаме било каде?
Автоматски споено мислење:

А иначе тоа е, како ќе каже дедото, таква свадба ќе се прави, не Косово, добро во Парачин што не ја правел. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom