Влада на Македонија

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.240
Поени од реакции
78.861
Во право си, затоа гласам за Заев иако е од другото крило на партијата.

Не сакам кукавици како бегалецот во Будимпешта кои си ги оставаат пријателите и поддржувачите на цедило да живеат со мене.
Будимпешта нема више благе везе со ова тука, нит се кандидира на избори.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Будимпешта нема више благе везе со ова тука, нит се кандидира на избори.
Штабските стаорци северџански кога зајко им ќења у уста, тоа го правдаат како неговите лајна се пробиотски и добри за цревната флора, полни со витамини
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.240
Поени од реакции
78.861
Штабските стаорци северџански кога зајко им ќења у уста, тоа го правдаат како неговите лајна се пробиотски и добри за цревната флора, полни со витамини
Исти курац се и подржувачите на Заев и подржувачите на Груевски. И двете групи ама баш ич кур не ги боли за Македонија.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Исти курац се и подржувачите на Заев и подржувачите на Груевски. И двете групи ама баш ич кур не ги боли за Македонија.
а демек остана некој што му дојде до Македонија?
да имаше такви немаше вакви срања да се исподешаваат а најјаки ми се оние со бугарски од туѓина колку засекирани се


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Во право си, затоа гласам за Заев иако е од другото крило на партијата.

Не сакам кукавици како бегалецот во Будимпешта кои си ги оставаат пријателите и поддржувачите на цедило да живеат со мене.
Ми ја срамиш славната Деварца :tapp:....и членовите на СДС од Дебарца се луѓе со колку толку морал(градоначалникот се придружи на протестите за отварање на депонија во Годивје)
 
Член од
3 март 2021
Мислења
578
Поени од реакции
984
Ако, само да нема комшии од источна Македонија, така ли е @HolyDebarca
Не е така Илко.

Будимпешта нема више благе везе со ова тука, нит се кандидира на избори.
Има има ако победат овие ќе дојде и овој од таму (од кога си ги превесла потчинетите).

Ми ја срамиш славната Деварца :tapp:....и членовите на СДС од Дебарца се луѓе со колку толку морал(градоначалникот се придружи на протестите за отварање на депонија во Годивје)
Е сега и ти од кај ги сврза Годивје со грујо не ми е јасно :icon_lol:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.340
Поени од реакции
4.951
Исти курац се и подржувачите на Заев и подржувачите на Груевски. И двете групи ама баш ич кур не ги боли за Македонија.
A подржувачите на Ахмети? Да знам која фракција да ја заземам во која нема да бидам деградиран како гласач :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Знаеш што е прав Дебарчанец?

Душа дава за ВМРО, но ми вели-Бранко е наше дете слатинчанче.....и не го дава и додека беше тој го гласаше

а ти за Заев.....кој да те потдетам, ако сакаш со слики и факти, дека во меѓувреме има купено 2(два) понови Мерцедеси него тој за кој пештанецот избега

значи....јас можам да имам 2 приватни, а ти ако купиш еден за државата ќе скапиш во затвор..

не бе земљак....Грујо треба да скапува за провизии, уривање на Космос , ски скокалница на Водно и такви работи, а не за купување на службена кола, тоа со ТЕНДЕР

Првото нешто што го направи Проливер е што купи 40 Шкоди БЕЗ ТЕНДЕР
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Еее ајај сеа Ѓоко тука престанав да читам, не им продавај магла на странциве ќе помислат вистина збориш...:D
Човекот не е жив повеќе и неможам поинаку да ти докажам...но во моето село од Дебарца има повеќе случаи каде луѓето гласаа поинаку него пилитичката определба и членска карта. Има совесни луѓе од двете страни....

ПС.бонус слика паркирано тоа на ,,М,, пред куќата на министерот кога беше технички прајминистер, а е потпиша кривичната пријава.....
Значи за држава затвор...а за дома??? фгх-768x829.jpg
 
Член од
3 март 2021
Мислења
578
Поени од реакции
984
но во моето село од Дебарца
Абе ти со Другово да не го имаш помешано :)

И што да правам за Мерцедесов знаеш дека другото крило е на власт, прашај на Истокот. И тоа на М како што се сеќавам грујо го нарача да си ги вози децата.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Абе ти со Другово да не го имаш помешано :)

И што да правам за Мерцедесов знаеш дека другото крило е на власт, прашај на Истокот. И тоа на М како што се сеќавам грујо го нарача да си ги вози децата.
Епа испаѓа дека Проливер си ги возел децата, и тоа паркиран во попладневните саати
еве ти слика од тоа на М гребено со мачките, каде се гледаат поинакви штоп светла и црн ентериер, и еве го ,,истиот,, како си се вози Црпе но со поинакви штопови и беж ентериер...

приватниот бе....има сличен на него и поубав, а од пред 1 година и понов

ПС:Врбјани....
Автоматски споено мислење:

mercedes-oliver.jpg zoki-zaev-032773.jpg
Автоматски споено мислење:

ПС трет пат...бонус најновиот приватен од копитото...скроз различен од сите 3 други...

20210808_122106.jpg
 
Член од
3 март 2021
Мислења
578
Поени од реакции
984
Епа испаѓа дека Проливер си ги возел децата, и тоа паркиран во попладневните саати
еве ти слика од тоа на М гребено со мачките, каде се гледаат поинакви штоп светла и црн ентериер, и еве го ,,истиот,, како си се вози Црпе но со поинакви штопови и беж ентериер...

приватниот бе....има сличен на него и поубав, а од пред 1 година и понов

ПС:Врбјани....
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 303939Прегледај го приврзокот 303940
Автоматски споено мислење:

ПС трет пат...бонус најновиот приватен од копитото...скроз различен од сите 3 други...

Прегледај го приврзокот 303941
Абе види, ти знаеш за кој би гласал ја и повеќето од членството но за мир у куќа мора и малце од другава страна да повладеат.

Инаку од кај е Мицко даскалот бе, по презимево ми личи или полошко или од кај вас Кичео?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Абе види, ти знаеш за кој би гласал ја и повеќето од членството но за мир у куќа мора и малце од другава страна да повладеат.

Инаку од кај е Мицко даскалот бе, по презимево ми личи или полошко или од кај вас Кичео?
да..јас прв сум за тоа, следната Влада после Грујо да одработи најмалку еден мандат. Ако не требало да има промени, немаше да има ни гошни времиња. Ако народот си сака промена на име, двојазичност, отстапки со Бугарија....јас ќе си ги прифатам. народ си гласал

А Даскалот е од Кичево по потекло, т.е. татко му, кој беше еминтен професор на машински. Сум одел на одбрани на дипломски, кога ,,професорот,, беше асистент

Мое мислење-доста интелегентен човек, поопасен него што дава изгледот, но јајцата си ги ставил одамна во некое менгеме каде си ветувал ова, она...а сега дрнда ли дрнда
 

Kajgana Shop

На врв Bottom